نیسان ترا مونتاژی جدید مانیان خودرو

دوشنبه 14 اسفند 02 ساعت 08:15
نیسان ترا مونتاژی جدید مانیان خودرو

خودرو نیسان ترا نام جدیدترین SUV بازار ایران است، که قرار است توسط شرکت مانیان خودرو (زیرمجموعه پرشیا خودرو) در ایران مونتاژ و روانه بازار شود.

کارخانه مانیان خودرو، یک واحد تولیدی پیشرفته و به روز تولید و مونتاژ خودرو است، که به‌تازگی در شهرستان آبیک از توابع استان قزوین احداث شده است. این مجموعه دارای بخش‌های مختلفی است که هر کدام به مرحله مشخصی از فرآیند تولید و مونتاژ خودرو اختصاص دارند. پیست تست خودرو، سالن تأسیسات، سالن انبار، محوطه انبار بدنه‌های رنگ شده، سالن آماده‌سازی بدنه، سالن مونتاژ با بخش‌های خط تریم، خط شاسی و… از بخش‌های مهم این مجموعه هستند.

 

نیسان ترا با مانیان خودرو به ایران می آید

مانیان خودرو به عنوان بازوی تولیدی پرشیا خودرو قصد دارد نیسان ترا یا همان پالادین بازار چین را در ایران به عنوان یک شاسی بلند شاسی مستقل، مونتاژ و عرضه کند. این خودرو در واقع همان نیسان ترا (Nissan Terra) است که در چین توسط شرکت ژنگژو-نیسان به تولید می رسد. این یعنی با شاسی بلندی طرف هستیم که اصالت و مهندسی نیسان ژاپن را دارد و با برند نیسان هم به فروش می رسد، اما در ایران شرکت مانیان خودرو این SUV را به صورت ری‌برندشده به تولید می رساند.

محصول مانیان خودرو ۴,۸۸۲ میلی متر طول، ۱,۸۵۰ میلی متر عرض، ۱,۸۳۵ میلی متر ارتفاع و فاصله محوری ۲,۸۵۰ میلی متری دارد. این ابعاد یعنی با خودرویی طرف هستیم که ابعادی نزدیک به رکستون G4 دارد و کابین آن بسیار جادار است. نیسان ترا مونتاژی مانیان خودرو از همان طراحی نیسان ترا بهره مند است و فقط لوگوی نیسان جای خود را به لوگوی مانیان داده است. در نمای کناری و عقب نیز همه چیز درست مانند نیسان ترا است و صرفاً نوشته های پشت خودرو تغییر کرده اند. در گوشه چپ پایین در صندوق نوشته MAANIAN و روی دستگیره صندوق هم نوشته M-Terra به چشم می آیند.

 

مشخصات فنی؛ قلب تپنده میتسوبیشی

مهم ترین اِلِمان در مورد مشخصات فنی نیسان ترا این است که پلتفرم F آلفا در شاسی و بدنه به کار رفته است و این یعنی عملکرد عالی مهندسی ژاپن را در این SUV می بینیم. زیر کاپوت اما پیشرانه ۲ لیتری میتسوبیشی قلب تپنده این خودرو را تشکیل داده است. ترا بازار ایران مجهز به پیشرانه ۴K31 میتسوبیشی با فناوری MIVEC است، که ۲ لیتر توربو TGDi است و توان تولید نهایت قدرت ۲۲۰ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر را دارد.

نیسان ترا مونتاژی جدید مانیان خودرو

قدرت پیشرانه از طریق جعبه دنده ۸ سرعته AT ساخت ZF آلمان به چرخ ها منتقل می شود. قدرت در حالت معمولی به محور عقب می رود، اما تنظیمات مربوط به ۴X4 یا چهار چرخ محرک هم در این خودرو به صورت سنگین و سبک قابل تنظیم است. در جلو سیستم تعلیق دوجناغی دوبل را داریم و در عقب سیستم مولتی لینک و یا چند اتصاله (پنج مفصلی) به کار رفته است.

 

امکانات ایمنی و رفاهی

بر طبق شنیده ها، اس یو وی جدید مانیان خودرو برای بازار ایران به فهرست امکانات ایمنی و رفاهی متشکل از تریم چرم کابین، صندلی برقی راننده و شاگرد، مانیتور بزرگ، سیستم تهویه اتومات، شارژر وایرلس، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کنترل پایداری و کنترل کشش، سیستم کنترل دینامیک خودرو، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی و کمکی حرکت در سراشیبی، سیستم ترمز هوشمند، سیستم کشش موتور، سیستم پایش فشار باد تایرها، ایربگ راننده و سرنشین، رادار هشدار رانندگی بین خطوط، رادار نقطه کور و… تجهیز شده است.

اسب بخار

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar