نقد و بررسی سمند 2018 توسط مجله خودرو بریتانیا!

نقد و بررسی سمند 2018 توسط مجله خودرو بریتانیا!
  • رانندگی با خودروی ملی ایران
  • مبتنی بر پژو 405
  • آیا رانندگی با این خودرو در سال 2018 در بریتانیا با عقل جور در می‌آید؟

مشکلات جهان اول! این اصطلاحی است که این روزها برای مقابله با یک نگرش بد، ایرادگیرانه و ناسپاس در مورد آن چه که در زندگی اهمیت بسیار بالایی دارد استفاده می‌شود.

ماشین بازها همیشه در این دام گیر می افتند و خبرنگاران خودرویی بیشتر از همه با آن سر و کار دارند، این شغل ماست تا کیفیت جالیوانی و گرم کن صندلی‌های یک خودرو را بررسی کنیم! از این رو، رانندگی با یک خودرویی که متعلق به جهان اول نیست و از جهان سوم می‌آید، آن هم در یک فرودگاه نظامی در آکسفورد شایر می‌تواند اتفاق بسیار جالبی باشد.

این خودرو یک سمند است و اگر طی سال‌های اخیر سفری به ایران داشته باشید یا اگر تالبوت‌های دهه هشتاد و پژوهای دهه 90 میلادی را به خاطر بیاورید برای شما کاملاً آشنا خواهد بود.

معمولاً از سمند به عنوان خودروی ملی ایران یاد می‌کنند، ولی این خودرو در چند کشور تولید می‌شود و تقریباً در تمامی کشورهای در حال توسعه به فروش می‌رسد. ما این نقد و بررسی را انجام دادیم تا ببینیم سمند چگونه می‌تواند جدا از رانندگی روزانه طبقه متوسط ایرانی در خیابان‌های تهران از پس تست‌های ما بربیاید؛ ما بیشتر علاقه داریم تا ببینیم چقدر بین این خودرو و پیشرفت‌هایی که توسط خودروهایی که در غرب اروپا این روزها مردم بیشتر سوار می‌شوند تفاوت وجود دارد.

چرا یکی از این‌ها را قبلاً ندیده‌ام؟

خودروهای ساخت ایران معمولاً در غرب اروپا فروخته نمی‌شود، ولی گاهی اوقات از ایران، در کنار ترکیه به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده خودروی خاورمیانه یاد می‌شود، البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که وقوع انقلاب در سال 1979 میلادی و در پی آن، تحریم‌های تجاری بین المللی تأثیر منفی زیادی روی صنعت خودروی ایران گذاشته‌اند.

تاریخ این صنعت به دهه‌ها قبل باز می‌گردد. با وقوع انقلاب اسلامی، این صنعت با مشکلات بسیاری روبرو شد و بسیار پسرفت کرد. ولی ایرانی‌ها عقب ننشستند، آن را از نو ساختند و رشد کردند، در این پروسه، اغلب شرکت‌های ایرانی با کمپانی‌های خارجی مانند پژو و رنو کار کردند و کار به جایی رسید که در سال صنعت خودروی ایران توانست بیش از یک میلیون خودروی سواری و تجاری تولید کند.

طی سال‌های اخیر، دو شرکت در صنعت خودروی ایران بیشتر سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند. این دو کمپانی سایپا (تأسیس 1965) و کمپانی بزرگ‌تر ایران خودرو (تأسیس 1962) هستند که دومی با نام IKCO هم شناخته می‌شود. همین ایران خودرو بود که به تنهایی توانست ابتدا با پیکان (که مبتنی بر هیلمن هانتر ساخته شده بود) و اخیراً از سال 2005 با سمند که جانشین آن محسوب می‌شود، صنعت خودروی ایران را نجات دهد. سمند مبتنی بر پژو 405 ساخته شده و نسخه‌ای که ما تست کرده‌ایم هم یک موتور پژو دارد که بخش اعظم آن توسط خود ایران خودرو ساخته می‌شود.

رانندگی با آن چگونه است؟

روی کاغذ سمند یک خودروی خام، کند و احمقانه است. آن را به عنوان مثال در کنار یک فولکس واگن گلف 2017 در نظر بگیرید و می‌توان گفت سمند از یک سیاره دیگر آمده است. شتاب گیری آن خوب نیست و سر پیچ‌های عریض باند فرودگاه هم عملکرد خیلی خوبی از خود نشان نمی‌دهد. تعویض دنده با این خودرو هم خیلی خوب نیست.

ولی در نظر داشته باشید که این خودرو به طور خاص برای منطقه‌ای طراحی و ساخته شده که جاده‌هایی بسیار افتضاح دارد و متوجه خواهید شد که سیستم تعلیق نرم و ارتفاع زیاد از سطح زمین این خودرو برای سمند حسن محسوب می‌شوند و عیب نیستند.

سمند من را بسیار یاد خودرویی انداخت که در اوایل دهه 80 میلادی داشتم، یک تالبوت سولارا 1.6 که احتمالاً این موضوع اتفاقی هم نبوده است، زیرا تالبوت در آن زمان عضو همان گروهی بود که پژو هم در آن عضویت داشت. سولارا خودرویی ساده بود، خیلی امکانات زیادی نداشت و به هیچ وجه خبری از سرعت و شتاب در آن نبود. ولی مانند سمند، خیلی سریع به رانندگی با سولارا عادت می‌کردید، سواری خوبی داشت و رانندگی با آن راحت بود. تالبوت سولارا خودرویی بود که برای رانندگی با آن فقط باید هزینه بنزین و نهایتاً مایع شیشه شوی را پرداخت می‌کردید و بیشترین خرجی که در چند سال مالکیت آن روی دست من گذاشت تعویض لنت ترمزها بود! من حدس می‌زنم که سمند نیز شرایطی این چنین دارد.

کابین آن چگونه است؟

اگر دنبال مواردی مانند سیستم‌های کمکی رانندگی الکترونیکی و یک کابین امروزی هستید جای کاملاً اشتباهی آمده‌اید. ولی آن چه در اختیار شما قرار گرفته یک کابین نسبتاً جادار، با مواد اولیه نسبتاً خوب و یک سادگی لذت بخش است. از این لحاظ می گوییم سادگی لذت بخش که از نظر من رانندگی با خودرویی که در تجهیزات و امکانات آن افراط نشده می‌تواند جالب باشد.

به عبارتی دیگر، داخل کابین سمند فقط روی موارد اساسی می‌توانید تمرکز کنید: فرمان، ترمز، گاز، کلاچ و تعویض دنده. این واقعیت که هیچ یک از این موارد ذکر شده در سمند نرم یا دقیق نیستند مایه شرمساری است!

در خودرویی که ما تست کردیم، داخل کابین ترکیبی از پلاستیک بی دوام، پارچه نرم و تزئینات چوبی براق وجود داشت. کیفیت ساخت کابین در کل خیلی خوب نیست، ولی کابین به گونه‌ای مونتاژ شده که سروصدای خیلی عجیب و غریب داخل خودرو نشنویم.

به جای دکمه استارت یک کلید وجود دارد. به جای دکمه پارکینگ یک ترمز دستی ارائه شده است. یک سیستم صوتی که رادیو، سی دی و MP3 را پخش می‌کند. و یک صفحه نمایش کوچک با دکمه‌های زیاد در پایین کنسول ارائه شده که در واقع یک سیستم دزدگیر است.

نتیجه گیری

من از رانندگی با سمند لذت بردم و از نظر من این خودرو موارد مثبت زیادی دارد. آیا من داوطلب خواهم شد تا خود را به عصر حجر خودرویی بفرستم؟ نه. پیشرفت‌های جهان اول در تمامی بخش‌های خودرویی توسط خودروساز تلاش شده تا رعایت شود؛ ولی با این حال یک گلف خودرویی بینهایت بهتر از سمند است.

وقتی به امکاناتی مانند ABS، کنترل کشش و کروز کنترل هوشمند عادت می‌کنید، دل کندن از آن‌ها کار بسیار سختی می‌شود. ولی زمان را 30 سال به عقب برگردانید و سمند ممکن است در بریتانیا خودرویی مدرن باشد، آن موقع سمند می‌توانست خودرویی راحت، مطمئن و امن برای حمل و نقل خانوادگی محسوب شود.

ایرادهای زیادی را در سمند می‌توان یافت، برخی از آن‌ها به راحتی قابل برطرف کردن هستند، ولی وجود بسیاری از این ایرادها به طراحی قدیمی خودرو و این واقعیت بر می‌گردد که کمپانی خواسته قیمت نهایی خودرو را پایین نگه دارد. قطعاً این خودرو در تست ایمنی یورو انکپ عملکرد خوبی نخواهد داشت و از نظر استانداردهای آلایندگی اتحادیه اروپا هم به یک جوک می‌ماند.

نگاهی به سال‌های اخیر نشان می‌دهد که صنعت خودروی ایران زمانی که این کشور در صلح قرار دارد فروش خیلی خوبی را تجربه کرده و به خودروسازهای این کشور اجازه می‌دهد تا با سرمایه گذاری روی تحقیق و توسعه، محصولات خود را بهتر کنند. پینین‌فارینا در طراحی برخی مدل‌های جدید ایرانی دست داشته است و اخیراً پیشرفت‌های خوبی در بهبود ایمنی و همچنین میزان آلایندگی خودروها شاهد بوده‌ایم.

ممکن است ما به زودی خودروهای ایرانی خریداری کنیم؟ احتمالاً نه. ولی غیر قابل تصور نیست که در حالی که نام‌های بزرگ صنعت خودروی دنیا در حال اختصاص تمام منابع خود روی الکتریکی سازی و اتوماسیون هستند، شرکت‌هایی مانند ایران خودرو می‌توانند فعالیت خوبی در کف بازار، جایی که خریداران تقاضای زیادی برای خودروهای ارزان دارند داشته باشند.

پ.ن.: این سمند که توسط شبکه منوتو به انگلستان وارد شده بود، توسط Car Magazine در بریتانیا تست شده، در این مطلب صرفا مطالب نوشته شده توسط این مجله ترجمه شده است. همچنین موسسه تحقیقات Tatcham که یک موسسه تحقیقات ایمنی خودروست، تست های تصادف مختلفی روی آن انجام داده است. نتیجه این تست‌های تصادف را هم که احتمالا خودتان می‌توانید حدس بزنید!!

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

50 دیدگاه ها برای "نقد و بررسی سمند 2018 توسط مجله خودرو بریتانیا!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهدی
مهمان

آنچه عیان است چه حاجت به بیان است

Col
مهمان

این ماشین رو شبکه من وتو برده انگلیس ؛ شما چرا اینو ننوشتید؟
این کار اشتباهه

سجاد
مهمان

خوب که چی؟ بد همیشه بده ربطی نداره

Arsalan
مهمان

ن اینو اینا ننوشتند بلکه اون نویسنده و انتقاد گر خودرویی که در ابتدا با سمند رانندگی کرد اینا رو توی سایتش نوشته و اینا ترجمه کردن

مهرداد
مهمان

یدونه اسب پیر داشته باشی می ارزه ب صدتا سمندو ۴۰۵و ۲۰۶و …. جم کنن بابا با این آشغالاشون

کایا
مهمان

ورزش سیاست زده. کشاورزی سیاست زده. هنر سیاست زده و صنعت سیاست زده گندی است که فقط در جهان سوم یافت میشود

متین
مهمان

رانندگی با سمند لذت بخشه براشون ؟ 😐

Arsalan
مهمان

شما هم وقتی ماشین تقریبا خودران داشته باشی برات لذت بخشه در حد ۱۰ دقیقه پشت یه ماشین دنده ای بشینی وگرن حاضر نیست با این ماشین تا بیرون پیست هم بره:|

سروش
مهمان

چیزی نمیشه گفت…
فقط تأسف!

hamed
مهمان

اسب پیر ما کجا ، اسی پیر اونا کجا ، اسب 40 سال پیش اونا باز هم از هر نظر از اسب 2018 ما بهتره

حسن
مهمان

چی بگم والا!

امیر
مهمان

سمند دارم.گاز خورش برقی شدع افتضاح شده .تو جاده خیلی نرم و بی تکونه ولی تعادل نداره ماشین سر‌پیچای نامسطح.هزینه های نسبتا بالایی داره.یه دیسکو صفحه نزدیک بع هشتصد تومن اب میخوره.چراغاش خیلی خوب و قوی هستن.درکل من از صد بهش شصت میدم.تقریبا دوسال هست خریدمش.ازصفر هم دستمه

علی
مهمان

وای ماشین ۳۰پیش الانم تولید میشه یعنی یخورده ابتکار وخلاقیت ندارد که یکم تغییر ایجاد نمکنند

68AraSh
مهمان

خوبه اونا روندنی واشر سرسیلندر نسوزونده

محمدیوسفی...تهران
مهمان

ابتدای سال۹۴ سمندEF7خریدم.تا مهر ۹۶ که فروختم. بدون دلبستگی به برند سمند میگم… که سمند اصلا'” ماشین بدی نیست. در حالی که من پول خرید محصولات کیا یا هیوندای رو داشته باشم.مطمئن باشید محصول ایران خودرو نمیخرم. ولی چه کنم که بین بد و بدتر ..عقل حکم میکنه که ..بد.. انتخاب من خواهد بود. دوستان اگه تا ۳۰ میلیون بفکر خرید خوددو هستید .و خانواده حتی تا ۵ نفر دارید. در خرید سمند EF7 شک نکنید..بدونید که 16سوپاپ..سیستم متغیر زمانبندی باز و بسته شدن سوپاپ… موتور بی صدا.. ووووو چند حسن و خوبی دیگه ..عرض کردم تا ۳۰ میلیون

سعید قنبرزاده
مهمان

من به جای شما باشم به جای سمند با ۳۰ تومن یه ال نود مدل پایین میخرم

امید
مهمان

خود ال 90 اصلا هندلینگ خوبی نداره . خیلی ضعف داره فقط موتورش خوبه همین وگرنه دست کمی از همین سمند آشغال نداره . قیمتشم که بی خودی بالاست

امیررضا ایزدپناه
مهمان

خر بخرید ولی سمند از ایران خودرو نخرید

میعاد
مهمان

فقط اونجایی که نوشته سمند 30 سال پیش تازه شاید میتونست تو بریتانیا خودروی مدرن باشه !!!
یعنی تازه شاید اندازه 30 سال پیش باشیم که نیستیم

علی
مهمان

30 سال پیشم تو دنیا خودروهای تولید میشد ک کیفیتش و ایمنیش ۱۰۰ برار این دنا و سمند و … بوده است

مهدی
مهمان

وقتی که پراید بشه 22 تومن و ساینا هم 29 تومن؛بهترین انتخاب سمنده

kia
مهمان

ظاهرا کنار خودرو 1.6 نوشته یعنی موتورtu5روشه؟
تازه این سمند هم نه تنها ۲۰۱۸ نیست بلکه خیلی قدیمی مالتی پلکس هم نداره دکوراتیو طرح چوبش هم مال مدل زیر۹۰

امید
مهمان

خب چه فرقی میکنه؟ توش فرق کنه رو موتور و سیستم پایداریش مثلا تاثیر داره؟

kia
مهمان

نه ولی موتورtu5فقط۱۰۵اسب و ۱۴۲گشتاور داره که برای سمند که ۱۲۰۰کیلو وزن داره ضعیفه ولی ef7که الان دو سمند۱۱۴اسب و ۱۵۵گشتاور داره

سعید قنبرزاده
مهمان

این دوتا کارخانه آدمکش سازی …. اصلا قابل قیاس با هیچ ماشینی حتی ماشین های ۱۰۰ سال پیش اروپا هم نیستن

Ars
مهمان

همین مدل سمند رو ما داریم. تولد ۱۲ سالگیش رو گرفتیم!!! برا تقویت پشت بازو از فرمونش استفاده میکنیم. کاش روش بهتر کار کنند و سیستم تعلیق مدرن تری برای مدل هایی مثل دنا قرار بدن.

سینا
مهمان

بیچاره یارو!! شانس اورده چپ نکرده نمرده!!

amir
مهمان

ای کاش روزی برسه کیفیت خودروهای داخلیمون حداقل در حد عقب افتاده ترین خودروهای آلمانی یا آمریکایی بشه !

merida
عضو سایت

از تمام موارد مطرح شده بگذریم باید گفت اگر قیمت سمند در ایران و با توجه به درآمد متوسط مردم بررسی بشه اون موقع متوجه فاجعه خواهیم بود که باید با این همه عقب ماندگی و سادگی جالب به زعم نویسنده هزینه یک خودروی بروز در دنیا رو پرداخت کنیم و سوار گاری بشیم

بی نام
مهمان

سلام ..به عنوان تراشکار و تولید کننده قطعات صنعتی برای پالایشگاه های کشور و قطعه سازی برای شرکت های خودرو سازی کشورمون اعم از ایرانخودرو ، باید بگم واقعآ برای خودمون و اسم کشور عزیزمون متاسفم ..واقعآ نمیدونید چه دزدی های میشه تو این صنعت

Ali
مهمان

آدم تو این میمونه که اگه ۴۰۵ وارد ایران نشده بود اینا الان چیکار میکردن. دنا سمند پارس اینا همشون شاسیشون ماله ۴۰۵
این همه هم میگن سمند خودرو ملیه… کجاش ملیه؟!
طراحیشو از فولکس واگن گرفتن موتور و شاسیشم ۴۰۵ فقط طراحی داخلش ملیه که اونم مفت نمیارزه

ايليا مرادى
مهمان

… با این ماشین درست کردنشون که توى انگلیس فقط ٢,۵٠٠,٠٠ روى ماشین قیمت میزاره بعد اینجا ٣٠ میلیون تومان ما میخریم ….

محمدحسین
مهمان

این سمند مورد تست اینا مدلش بین ۸۵ تا ۸۸ هستش،دقیقا زمانی که سمند سنگین ترین وزن رو داشته و از فرمون پذیری بدی هم برخور دار بوده،موتورش هم که حتما ۱۶۰۰ tu5 بوده که برای اتاق سمند خیلیییی ضعیفه . سمند های جدید با موتور EF7 هم شتاب خوبی دارن هم تو سرعت های بالا تمام قدرت موتور رو در اختیار گیربکس میذارن،این یعنی تو سرعت های بالا بین هم رده های خودش حرف اولو میزنه… طرفداری شرکت ایرانخودرو رو نمیکنم ولی این تست یه اشتباهی بیش نبوده.مطمئنا اگر سمند های جدید رو تست میکردن،انتقاد هاشون کمتر بود.

امید
مهمان

هم رده خودش مثلا چیو میگی؟ 405 که حتی جوونای 25 ساله فرانسه اصلا نمیدونن چی بوده؟ باید تو موزه ببیننش؟
مزخرف همون مزخرفه چه جدیدش چه قدیمیش
الان مثلا موتور سمند 2000 شده؟ همون 1680 شده فقط که خسته نباشید میگم به خودرو سازهامون .اسب بخارشم که هیچی دیگه

احمدرضا
مهمان

هیچ حرفی ندارم بگم همه رو گفتین.

hamid
مهمان

فکر کنم با پول اندک و قدرت خرید پایین مردم بهتر بگم بیشتر مردم راهی بجز خریدن ماشین های اشغال نیست و از این قضیه نیز کمال سواستفاده رو میبرن خودروسازها

BEHNAM
مهمان

هر چند دنا آشغاله ولی باز از این بهتره

شايان
مهمان

اینم ماشینه اخه 😐

sasan
مهمان

فقط ریو ، همین و بس

يلدا
مهمان

ماشینه دست دوم بخریم خیلی بهتر از سمنده!!!

امیر
مهمان

اینم در نظر داشته باشید که خودروی صادراتی خیلی متفاوت هست با اونی که میدن به خودمون

علی
مهمان
حدود 5 سال سمند دارم و از صفر دست خودم بوده از همان روز اول دنده 2 جا نمی رفت و حدود یکسال و نیم طول کشید تا توانستم از طریق گارانتی گیربکس اونو عوض کنم بعد از دوسال تازه فهمیدم مشکل از دیسک و صفحه نیز هست. خلاصه در طی این چند سال مثل خر ازش کار میکشم و قصد ندارم عوضش کنم با این جور ماشینی فقط بایستی مثل حیوان برخورد کرد.باور کنید از روزی که فهمیدم اگر مثل حیوان باهاش کار کنیم راحت تریم انگار خود ماشین هم فهمیده چه خبره و خوب سواری میده و می… بیشتر
مسعود
مهمان

خخخخخخخخخ

محمد
مهمان

بعضیا که در مورد سمند بد میگن قطعا سوارش نشدن.ما از سال ۸۹ شما ال ایکس خریدیم باهاش تا نوک قله هم رفتیم خداوکیلی اه نگفته. شاید شتاب و دور موتور قوی نداشته باشه ولی تو سخت ترین شرایط اخ نمیگه. آخه لاکردار هم سنگینه هم بدنش سفته

ناصر
مهمان

سلام
خسته نباشید
لطفا گزارش شبکه من و تو رو در مورد خودروتون حتما ببینید
مخصوصا وقتی که ماشین با سرعت 62 کیلومتر میخوره به مانع ….

p.r
مهمان

به نظر من این تست تو سال 2017 بود ولی به هر حال پست خبی بود

امین
مهمان

این برنامه رو اگه تو من و تو دیده باشین در تست اخر سه سرنشین ان که ادمک بودن کشته شدن و کارشناس خودرو فقط پانصد پوند قیمت ارزش گذاری کرد

Arad
مهمان

آقا وقتی کشوری با تمام کشورهای پیشرفته درگیره ومدام کنتاک داره وخودشم از صنعت خودرو چیزی بارش نیست نتیجه میشه …سایپا132.131.111.114.115.116…یا سمند که با یه چراق عوض کردن دومبلیون گرانتر میفروشن ..واقعا مردم ایران خیلی بدبختن که گیر انحصار این دوشرکت مسخره افتادن

سینا
مهمان

اسب اونا موستانگ اسب ما سمند…