سیستم پوشیدنی برای دوچرخه سواری ایمن

شنبه 18 اسفند 97 ساعت 15:48
سیستم پوشیدنی برای دوچرخه سواری ایمن

یک استارتاپ انگلیسی، نوعی سیستم پوشیدنی ارائه داده که می‌تواند امکان دوچرخه سواری ایمن را فراهم کند.

بتازگی شاهد ابداع خیلی از ابزار ایمنی دوچرخه بوده‌ایم که به لامپ‌های LED و بلوتوث مجهز هستند. یک استارتاپ انگلیسی موسوم به "وی وی"(Wayv)، نوعی سیستم به همین نام ارائه داده که تلفیقی از همه این ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد.

وی وی که بیش از ۲۰۰ لامپ LED را در بر دارد، از سه بخش تشکیل شده است؛ یک تسمه قابل تنظیم که روی کوله پشتی یا کاپشن قرار می‌گیرد، یک کلاه و یک کنترل از راه دور بی‌سیم. روی تسمه و کلاه، یک حرف X بزرگ و قرمزرنگ به چشم می‌خورد که عملکرد آن مثل چراغ عقب خودرو است و شاخص‌هایی برای نشان دادن جهت چرخش دوچرخه در بر دارد. به علاوه، تسمه، شاخص‌هایی را هم در قسمت جلو نشان می‌دهد.

سیستم پوشیدنی برای دوچرخه سواری ایمن

کاربر می‌تواند از کنترل از راه دور برای تغییر سیگنال‌ها استفاده کند ولی این سیستم، دکمه خاصی برای کنترل ندارد؛ در عوض کاربر می‌تواند یک اهرم را با انگشت شست خود حرکت دهد تا دوچرخه را به جهت‌های مختلف هدایت کند و یا آن را در حالت خنثی قرار دهد. در صورتی که دوچرخه‌سوار، مسیر را گم کند، یک نمایشگر روشن نشان می‌دهد که هم اکنون کدام شاخص در حال چشمک زدن است.

به گفته سازندگان این سیستم، کنترل از راه دور طوری طراحی شده که به کاربران امکان می‌دهد بدون حرکت دادن دست خود از آن استفاده کنند.

سیستم پوشیدنی برای دوچرخه سواری ایمن

این سیستم، یک اپلیکیشن هم دارد که روی تلفن همراه نصب می‌شود و در نحوه استفاده از سیستم، به کاربران کمک می‌کند. کاربران می‌توانند با کمک این اپلیکیشن، صفحه نمایش روی تسمه و کلاه را روشن یا خاموش و روشنایی آن را تنظیم کنند، آن‌ها را در حالت‌های ثابت و متحرک قرار دهند و سطح شارژ باتری را هم بررسی کنند.

باتری این سیستم با یک بار شارژ، معمولاً برای تسمه، به مدت پنج روز و در هر روز نیم ساعت، برای کلاه، به مدت یک هفته و برای کنترل از راه دور، به مدت دو هفته کفایت می‌کند.

سیستم پوشیدنی برای دوچرخه سواری ایمن

سیستم کامل وی وی، هم اکنون با قیمت ۹۸ دلار در دسترس قرار دارد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar