معرفی مک لارن الوا با تیونینگ نوویتک

سه شنبه 2 اسفند 01 ساعت 14:24
معرفی مک لارن الوا با تیونینگ نوویتک

نوویتک یک مجموعه رینگ جدید را هم به مشتریانش هدیه می‌دهد و ارتفاع الوا را برایشان ۲۰ میلی‌متر کاهش می‌دهد.

مک‌لارن الوا استاندارد بدون بهره‌وری از هر گونه سقف یا شیشه جلویی ۸۰۴ اسب بخار قدرت دارد که درکنار ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید شده قول عملکردی هیجان انگیز را به مشتریان این برند اسپرت-لوکس بریتانیایی می‌دهد. این قدرت و گشتاور حاصل تلاش مهندسان مک‌لارن و کار آن‌ها روی موتور مشهور ۴ لیتری V8 است. با گذر زمان، تیونر آلمانی نوویتک تصمیم گرفته تا جانی تازه به الوا بدهد و آن را از یک اسپیدستر خاص لوکس به هیولایی وحشی تبدیل کند که ۹۰۷ اسب بخار قدرت دارد.

نوویتک برای رسیدن به این حجم از قدرت خروجی از ماژول «N ترونیک» و ریمپ موتور برای سوخت‌رسانی، احتراق و شتاب پیشران سیستم کنترل فشار استفاده کرده است. این تیونر با استفاده از تجهیز این خودرو به سیستم اگزوز تازه فشار خروجی گاز را کاهش می‌دهد. آن‌ها حتی امکان بهره‌وری از لایه طلا روی پوشش گرمایی را نیز به خریداران خود می‌دهند تا یادآور مک‌لارن F1 و P1 افسانه‌ای باشند.

تقویت‌های الوا باعث شده تا این سوپراسپرت بتواند عملکردی در حد یک ابرخودرو داشته باشد و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها به ۲.۷ ثانیه زمان نیاز داشته باشد. الوا نوویتک درعرض ۴ ثانیه از مرز ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد گذشت و نهایتا ۳۳۰ کیلومتر را در می‌نوردد. نسخه عادی الوا برای رسیدن به ۱۰۰ حدود ۰.۱ ثانیه کندتر بوده و ۲.۸ ثانیه زمان بیشتری برای رسیدن به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت نیاز دارد. حداکثر سرعت آن هم ۴ کیلومتر کمتر است که حقیقتا بعید است تاثیر چندانی داشته باشد.

نوویتک درکنار این بهبودهای موتوری، یک مجموعه رینگ تازه ۲۰ و ۲۱ اینچی به‌ترتیب برای چرخ‌های جلو و عقب را هم به مشتریانش تحویل می‌دهد. این رینگ‌های جدید به‌صورت ۷ پره طراحی شده‌اند و خریداران می‌توانند ۷۲ رنگ گوناگون را برای آن‌ها انتخاب کنند؛ چه رنگ‌ها به‌صورت پولیش باشند چه به‌صورت براق! الوا به خودی‌خود ارتفاع کمی دارد اما حقیقتا هنوز هم جا برای نشستن روی زمین داشت، پس نوویتک از این فرصت استفاده کرده و آن را ۲۰ میلی‌متر پایین آورده است.

مک‌لارن الوا در نوامبر ۲۰۱۹ رونمایی شد و قیمتی برابر ۱.۶۹ میلیون دلار داشت. مک‌لارن قصد داشت نهایتا ۳۹۹ نمونه از این سوپرخودرو اسپیدستر را روانه بازار کند اما در آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد که تولید به ۲۴۹ عدد ختم شده است. مدیرعامل این برند اسپرت اعلام کرد که خریداران کنونی می‌خواهند خودروشان بیش‌ازپیش کمیاب باشد پس تولیدات الوا متوقف شد؛ با این حال دوباره تصمیم مک‌لارن تغییر پیدا کرد و در سال ۲۰۲۰ ۱۴۹ نمونه دیگر را تولید کرد. خریداران الوا می‌توانند درصورت تمایل خودروشان را به یک شیشه جلو برای راحتی بیشتر در سفر مجهز کنند. این شیشه ۲۰ کیلوگرم وزن خواهد داشت و از فناوری‌هایی چون گرمایش خودکار و حسگر تشخیص باران سود می‌برد.

الوا به خودی‌خود خودرویی لوکس و خاص محسوب می‌شود. اینکه نوویتک برای خاص‌تر کردن این محصول قدمی سنگین را برداشته است واقعا جای تحسین دارد. نظر شما درباره مک‌لارن الوا نوویتک چیست؟ آیا ظاهر جذاب و عملکرد قوی‌تر این خودرو می‌تواند خریداران الوا را به تحویل خودروهایشان به نوویتک مجاب کند؟!

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar