نشانه‌های خرابی ترمز و دیسک ترمز را بشناسید

دوشنبه 5 فروردین 98 ساعت 17:02
نشانه‌های خرابی ترمز و دیسک ترمز را بشناسید

تمامی قسمت‌ها و بخش‌های خودرو در هنگام خرابی نشانه‌هایی دارند که خرابی ترمز هم از نشانه‌های آن است که در این گزارش به بررسی این نشانه‌ها خواهیم پرداخت.

دیسک ترمز نقشی حیاتی در سیستم ترمز ایفا می‌کند و مثل قطعات دیگر ممکن است دچار مشکل شود و باید پیش از خرابی کامل آن را شناسایی کرد تا از وقوع فاجعه پیشگیری کنیم.

حال بهتر است نشانه‌های خرابی ترمز و همچنین دیسک ترمز را بشناسیم و در صورت خرابی، آن را به یک تعمیرکار بسپاریم تا ایراد آن را شناسایی و برطرف کند.

نشانه‌های خرابی دیسک ترمز به صورت زیر است:

کشیده شدن خودرو به یک طرف هنگام ترمزگیری

هنگامی که ترمز می‌کنید ممکن است که خودرو شما به یک سمت کشیده شود و کنترل کردن خودرو را کمی سخت کند این ایراد ممکن است ناشی از سیستم ترمز و لنت‌ها باشد که باید در سریع‌ترین زمان ممکن مورد بررسی قرار گیرد.

سوت کشیدن

ممکن است که در هنگام ترمزگیری صدای سوت از چرخ‌ها شنیده شود این عمل به دو دلیل رخ می‌دهد: یک این که اخیراً لنت‌های خود را تعویض کرده‌اید و به خاطر مرغوب نبودن جنس آن‌ها، تا چندین کیلومتر اول صدای سوت شنیده می‌شود و احتمال دیگر این است که لنت شما به پایان رسیده باشد.

به ته رسیدن پدال ترمز

اگر برای توقف خودرو مجبور هستید پدال ترمز را تا ته فشار دهید، یک نشانه قطعی برای خرابی سیستم ترمز است که در این مورد، به احتمال زیاد سطح روغن ترمز درون پمپ هیدرولیک کاهش یافته است.

سفت شدن پدال ترمز

اگر لحظه ترمزگیری احساس می‌کنید که پدال ترمز زیر پای شما سفت شده است، حتماً باید به یک تعمیرگاه مراجعه کنید این ایراد ناشی از خرابی بوستر ترمز است.

لرزش پدال

یکی از نشانه‌های دیگر خرابی سیستم ترمز، لرزش پدال در زیر پای راننده است که در این صورت، یکی از حالت‌های ممکن تاپ برداشتن دیسک ترمز است.

در انتهای باید گفت که خیلی از خرابی‌های زود هنگام خودرو جدای از عوامل بیرونی مانند آب و هوا، کیفیت ساخت و نوع خودرو، بستگی به عادت‌های رانندگی ما دارند در صورت امکان باید از ترمزها شدید خود داری کرده و همچنین ترمزهای طولانی مدت باعث زودتر تمام شدن لنت‌های ترمز شما می‌شوند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar