۱۰ نکته‌ای که هنگام خرید یک خودروی لوکس باید در نظر بگیرید

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
10 نکته‌ای که هنگام خرید یک خودروی لوکس باید در نظر بگیرید

ایده داشتن یک خودروی لوکس برای همه بسیار جذاب است. رنگ بدنه براق، خطوط طراحی زیبا و برندهای با پرستیژ بسیار بالایی که این خودروها را می‌سازند همه نشان از موفقیت فوق العاده مالک آن در زندگی‌اش دارند، در عین حال، کابین فوق العاده لوکس این خودروها، با روکش‌های چرم، تجهیزات ارتباطی های-تک و تمامی امکاناتی که آسایش و رفاه سرنشین‌ها را تضمین می‌کند، زمانی که داخلش می‌نشینید احساس خاص بودن به شما دست می‌دهد.

ولی آیا خرید یک خودروی لوکس می‌تواند یک سرمایه گذاری محسوب شود؟ هزینه‌های نگهداری این خودروها چقدر می‌تواند بالا باشد؟ این‌ها سؤالات خوبی هستند، دقیق‌تر بخواهیم بگوییم این موارد از آن دست سؤال‌هایی هستند که هر کسی قبل از تصمیم گیری مبنی بر خرید یک خودروی لوکس، باید در مورد آن‌ها فکر کند.

واقعیت این است که اکثر خریداران خودروهای لوکس ترجیح می‌دهند که خودروی صفر کیلومتر خود را تا سالیان دراز نگهداری کرده و بتوانند تجربه‌ای کامل از مالکیت یک خودروی لوکس های-تک در بلند مدت داشته باشند. اکثر خودروهای حال حاضر بازار ۸۰ هزار کیلومتر کارکرد ابتدایی خود را معمولاً بدون مشکل جدی فنی سپری می‌کنند و بسیاری از خریداران خودروهای صفر کیلومتر، معمولاً در همین حدود نسبت به فروش خودروی خود اقدام می‌کنند.

بعد از این خودروها وارد بازار دست دوم می‌شوند، جایی که اوضاع کمی متفاوت‌تر می‌شود.

در این مطلب از وب سایت زوم فور کار ما ۱۰ موردی را برای شما لیست کرده‌ایم که باید قبل از اقدام به خرید یک خودروی لوکس گران قیمت باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

۱ - حتی اگر قصد خرید یک خودروی صفر کیلومتر را دارید، حتماً قیمت مدل‌های دست دوم با تقریباً یک یا دو سال کارکرد همان خودرو را بررسی کنید. بسیاری از خودروهای لوکس در آمریکا به صورت لیزینگ به مشتریان فروخته می‌شوند و در پایان دوره لیزینگ، قیمتی که کمپانی‌ها یا بازار برای آن خودرو تعیین می‌کنند می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی در این مورد در اختیار شما بگذارد.

موضوع قیمت مدل دست دوم یک خودرو نشانه خوبی از کیفیت و میزان حفظ ارزش قیمتی آن باشد. در محاسبه این قیمت معمولاً کیفیت و دوام هم در نظر گرفته می‌شوند، زیرا این دو مورد جزو عوامل کلیدی و اساسی در میزان افت قیمت یک خودروی لوکس دست دوم هستند. در اینترنت و در سایت‌های آگهی خودرو مانند زوم فور کار، به راحتی می‌توانید قیمت انواع مدل‌های دست دوم خودروهای لوکس را بررسی کنید.

۲ - گارانتی خودرو را بررسی کنید. برخی از خودروسازها گارانتی‌های اضافه‌ای برای مواردی مانند پیشرانه، پوسیدگی بدنه و دیگر جنبه‌های یک خودرو به مدت‌ها یا کیلومترهای کارکرد قابل توجه ارائه می‌کنند. این ممکن است به دلیل درک ناکافی از کیفیت و دوام یک خودرو از طرف کمپانی، یا به دلیل مشکلات واقعی که خودروساز در گذشته داشته است باشد.

خبر خوب این که در هر حال، شما تحت پوشش گارانتی قرار خواهید داشت. و خبر خوب‌تر این که هزینه این گارانتی‌های اضافه به عهده خودروساز است و همین موضوع آن‌ها را مجبور می‌کند تا کیفیت ساخت قطعات و به طور کلی مونتاژ خودروهای خود را بالاتر ببرند. از این رو، کیفیت خودروهای صفر کیلومتر در طول زمان افزایش قابل توجهی پیدا می‌کنند.

۳ - ببینید آیا کمپانی پکیج خدمات تعمیر و سرویس خودروی رایگان پس از فروش ارائه می‌کند یا نه. این روش معمولاً توسط شرکت‌هایی که خودروهای آن‌ها در بازار خیلی به مدل‌هایی با کیفیت و دوام خوب معروف نیستند ارائه می‌شود تا مردم را ترغیب به خرید خودروهای خود کنند.

۴ - در آگهی‌های اینترنتی قیمت خودروهای لوکس دست دوم را بررسی کنید. قیمت مدل‌های مختلفی را با این روش با هم مقایسه نمایید. بازار خودروهای دست دوم بسیار گسترده است و مدل‌های مختلفی را در آن می‌توانید پیدا کنید. دلال‌هایی که خودروهای دست دوم را آگهی می‌کنند همیشه می‌دانند کدام خودروها از نظر افت قیمت بهترین عملکرد را در بازار دارند. خریداران خودروهای دست دوم هم معمولاً افراد بسیار باهوشی هستند. آن‌ها به خوبی می‌دانند کدام خودروی با ۱۲۰ هزار کیلومتر کارکرد را می‌توان بدون مشکلی خاص ۱۲۰ هزار کیلومتر دیگر سوار شد.

۵ - به نمایندگی‌های شرکت‌ها رفته و ببینید چگونه مورد استقبال قرار می‌گیرید. سطح آموزشی که کارمندان فروش یک شرکت خودروسازی می‌بینند معمولاً نشانه بسیار خوبی از این که چقدر شرکت و نمایندگی آن به مشتری خود اهمیت می‌دهند است. در حالی که در نمایندگی حضور دارید، سری به تعمیرگاه هم بزنید و ببینید اوضاع آن جا از چه قرار است.

۶ - دلایل خود را برای خرید یک خودروی لوکس در نظر بگیرید و ببینید آیا واقعاً به خرید چنین خودرویی نیاز دارید؟ آیا فقط با خودروی جدید خود قصد شوآف و پز دادن دارید یا واقعاً دوست دارید خودروی شما از یک سطح مهندسی، طراحی و کیفیت ساخت بالاتری در مقایسه با دیگر مدل‌های بازار برخوردار باشد؟ آیا یک راننده حرفه‌ای هستید و به یک مدل‌های پرفورمنس نیاز دارید یا فقط به دنبال یک خودروی آرام، ایمن و با سواری بسیار راحت می‌گردید؟ ممکن است بدون در نظر گرفتن همه موارد، خودرویی لوکس بخرید و یک عمر از تجربه رانندگی، یا یک سیستم اگزوز پر سر و صدا یا نبود ظرفیت بار مناسب در خودروی خود پشیمان باشید.

۷ - آیا مصرف سوخت برای شما مهم است؟ خودروهای لوکس زیادی اکنون در بازار وجود دارند که از تکنولوژی‌های هیبریدی، دیزلی و امثال آن‌ها برای کاهش مصرف سوخت بدون لطمه زدن به تجربه لوکس بودن خودرو استفاده می‌کنند. یکی از این خودروها را خریداری کنید و دیگر کسی به شما برچسب کسی که به محیط زیست بی تفاوت است نمی‌تواند بزند.

۸ - خودروی شما چند سرنشین خواهد داشت؟ فرض کنید یک بی ام و i8 خریداری کرده‌اید، درست است که این یک خودروی خاص و فوق العاده می‌باشد، ولی ممکن است روزی مجبور شوید با خودرو خود دنبال چند نفر به فرودگاه بروید. شما می‌توانید با انتخاب یک خودروی لوکس جادار، فکر مواردی از این دست را هم بکنید. به طور کلی، این دست خودروها دینامیک رانندگی بهتری هم دارند.

۹ - آیا از این خودرو برای رانندگی روزانه استفاده خواهد کرد؟ اگر این گونه است، مدل‌هایی وجود دارند که تمامی الزامات یک خودروی مناسب برای رانندگی روزانه را دارند و همچنین، برای سفرهایی طولانی هم خودروهایی بسیار خوب محسوب می‌شوند.

۱۰ - چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟ بین خودروهای هم رده از نظر امکانات و تجهیزات گاهی اوقات اختلافات بسیار زیادی دیده می‌شود. هیوندای اکوس قیمتی ۱۰ هزار دلار کم‌تر از یک لکسوس LS460 دارد ولی از نظر تجهیزات و امکانات، دو خودرو تقریباً در یک سطح هستند. اینجاست که بحث‌هایی مانند افت قیمت، کیفیت، دوام و تصویری که مردم از آن برند در ذهن دارند خودی نشان می‌دهد. ولی برای تصمیم گیری نهایی، باید با خودرویی که مد نظر دارید حتماً رانندگی کنید. گاهی اوقات تا وقتی پشت فرمان یک خودرو ننشسته‌اید، هر چقدر هم که در مورد آن مطالعه کنید قادر نخواهید بود در مورد خریدن یا نخریدن آن تصمیم بگیرید. موفق باشید!

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "۱۰ نکته‌ای که هنگام خرید یک خودروی لوکس باید در نظر بگیرید"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهدی
مهمان

شما دعا کن پولش بیاد بقیش حله