تسلا Y رونمایی شد + تصاویر

شنبه 25 اسفند 97 ساعت 04:33
تسلا Y رونمایی شد + تصاویر

کمپانی تسلا سرانجام از جدیدترین خودروی خود یعنی تسلای مدل وای (Model Y) رونمایی کرد.

این مدل جدید که هدف اصلی از طراحی آن رقابت با خودروهای الکتریکی اروپایی است با قیمت پایه ۳۹ هزار دلار در سال ۲۰۲۱ راهی بازار می‌شود.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اعلام کرد این خودروی نیمه کراس آور، که برپایه تسلای مدل ۳ ساخته می‌شود، نخست به شکل نمونه پرتوان عرضه خواهد شد، خودرویی که می‌تواند ۴۸۲ کیلومتر را پس از هربار شارژ طی کند و قیمت آن هم ۴۷ هزار دلار تعیین شده است. سپس نمونه معمول آن که توان پیمایش ۳۷۰ کیلومتر را دارد با قیمت ۳۹ هزار دلار وارد بازار می‌شود.

تسلا Y رونمایی شد + تصاویر

مدیر عامل تسلا همچنین گفت این خودرو «قابلیت‌های یک ماشین نیمه کراس آور» را دارد اما راندن آن «حس یک خودروی اسپرت» را به شما می‌دهد.

رقابت در بازار خودروهای کراس آور جمع وجور فشرده است و خودروی تسلا زودتر از پایان سال ۲۰۲۰ وارد بازار نخواهد شد امری که رقابت را برای این خودرو دشوارتر می‌کند.

تسلا Y رونمایی شد + تصاویر

خودروهای کراس آور الکتریکی آئودی تولید فولکس واگن، و مرسدس بنز تولید دایملر و نیز بی‌ام‌و همه پیش از تسلا راهی بازار خواهند شد.

ماه اوت سال اخیر وقتی ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد می‌خواهد شرکت سهامی عامش را به یک شرکت سهامی خاص تبدیل کند ارزش سهام تسلا ناگهان ۲۴ درصد پایین آمد.

این ماجرا به چالشی برای تسلا تبدیل شد و به درگیری با سهامداران، شماری شکایات، و همچنین کاهش هزینه‌ها و تعدیل نیرو در این شرکت انجامید.

کمپانی تسلا دو هفته پیش اعلام کرد بیشتر فروشگاه‌هایش را خواهد بست و فروش خودروهایش تنها از طریق آنلاین انجام خواهد شد تا به این ترتیب قیمت نهایی محصولاتش تا ۶ درصد پایین بیاید.

اما هفته پیش این سیاست تغییر کرد و مقامات تسلا گفتند خیلی از فروشگاه‌ها باز می‌مانند و قیمت محصولاتش تا ۳ درصد هم بیشتر می‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar