رونمایی از فراری ۸۱۲ GTS مدل ۲۰۲۱

دوشنبه 16 فروردین 00 ساعت 11:09
رونمایی از فراری ۸۱۲ GTS مدل  ۲۰۲۱

فراری ۸۱۲ GTS به تازگی رونمایی شده است و قیمت پایه برای آن ۴۰۴ هزار و  ۴۹۴ دلار در نظر گرفته شده است. می توان گفت در یک طرف طیف، ۸۱۲ GTS یک رودستر لوکس است، اما از طرفی خودرویی خشمگین شناخته می شود.

 

رونمایی از فراری 812 GTS مدل  2021

 

۸۱۲ نسخه قابل تبدیل ۸۱۲ سوپرفست کوپه است که مبتنی بر F12 ساخته شده که در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شده است. فراری در این مدل از پیشرانه‌ V12 تنفس طبیعی با حجم ۶.۵ لیتر استفاده کرده است که می‌تواند تا ۸۹۰۰ دور بر دقیقه کار کند. این پیشرانه توانایی تولید ۷۸۸ اسب‌بخار قدرت و ۷۱۸ نیوتن‌متر گشتاور را دارد که با نسخه‌ کوپه‌ این خودرو برابری می‌کند. نیروی پیشرانه در این خودرو با استفاده از یک جعبه ‌دنده‌ ۷ سرعته دو کلاچ به چرخ‌های عقب با لاستیک‌هایی به ابعاد ۳۱۵،۳۵،۲۰ انتقال پیدا می‌کند.

 

رونمایی از فراری 812 GTS مدل  2021

 

 لاستیک‌های تابستانی تهاجمی Pirelli P Zero به خوبی روی چرخ‌ها جا گذاری شده اند و تنظیم دقیق فنر‌ها و دامپر‌ها به ۸۱۲ سواری شگفت انگیزی می دهد. صندلی‌ها به خوبی طراحی شده و از جنس فیبر کربن، کمی محکم هستند.

V-12 قدرت خود را به تدریج و بدون انفجار موتور توربوشارژ ارائه می‌دهد. فراری ادعا می‌کند که زمان زیر ۳.۰ ثانیه دارد و سرعت آن ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است.

۸۱۲ آزمایشی، در ۲.۷ ثانیه به ۹۶ کیلومتر در ساعت و در ۱۰.۴ ثانیه با سرعت ۲۲۲ کیلومتر در ساعت رسید. با ۷۷.۶ اینچ عرض و ۱۸۴.۸ اینچ طول، این یک ماشین اسپرت بزرگ و عریض است. جلوی این خودرو شگفت آور با مدلی غیرمنتظره‌ای طراحی شده است.

فراری برای تولید نسخه‌ ۸۱۲ قسمت عقب این خودرو را به ‌طور کامل از نو طراحی کرده است که شامل سقف و صندوق نیز می‌شود. همچنین مقاومت بدنه افزایش پیدا کرده تا در نبود سقف، استحکام خودرو دچار مشکل نشود. با وجود این تغییرات، فراری همچنان توانسته تقسیم وزن این خودرو را به‌صورت ۴۷ درصد در جلو و ۵۳ درصد در عقب حفظ کند.

 

رونمایی از فراری 812 GTS مدل  2021

 

می توان به جرات گفت در دنیای برقی، که موتور‌ها در حال کوچک شدن هستند و توربو‌ها به یک قاعده تبدیل می‌شوند، یک V-12 تنفس طبیعی حتی از همیشه منحصر به فردتر است. هیچ کس خودرویی را تولید نمی‌کند که دارای صدا، ظاهر، رفتار و شخصیت دوگانه این ۸۱۲ GTS باشد.

اقتصادآنلاین

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar