معایب بسترن B30 (به این 3 دلیل بسترن B30 نخرید)

بروزرسانی در: سه شنبه 3 اردیبهشت 98 ساعت 05:15
معایب بسترن B30 (به این 3 دلیل بسترن B30 نخرید)

گروه خودروسازی فاو یک شرکت خودروساز دولتی چینی است که به تولید انواع مدل‌های سواری و تجاری می‌پردازد. این گروه که برند بسترن را تحت مالکیت خود دارد، در کشور ما با گروه بهمن همکاری دارد و چند سالی می‌باشد که با برخی مدل‌های بسترن در ایران حضور پیدا کرده است. بعد از دو مدل بسترن B50 و B50F، چند ماهی می‌شود که گروه بهمن خودروی بسترن B30 را در بازار ایران عرضه کرده که مردم هم از آن به خوبی استقبال کرده‌اند.

این سدان سایز متوسط، از نظر محبوبیت و شروع موفق در بازار به هیچ وجه قابل قیاس با دو محصول قبلی بهمن نیست و بسترن B30 توانسته نظر خیلی‌ها را به خود جلب کند. آبان ماه 1396 بود که بهمن موتور برنامه تست درایو این خودرو را آغاز کرده بود و مشتریان راضی از تجربه رانندگی با آن می‌توانستند بسترن B30 را به قیمت زیر 60 میلیون تومان خریداری کنند اما این روزها قیمت بسترن B30 در بازار ازاد به 160 میلیون تومان رسیده است! 

بسترن B30 به یک پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر تنفس طبیعی با 107 اسب بخار نیرو و 155 نیوتن متر گشتاور مجهز شده است و با کمک یک گیربکس 5 دنده دستی یا 6 دنده اتومات، این خروجی‌ها به چرخ‌های جلو ارسال می‌شوند. هر چند، گروه بهمن برای بازار کشورمان در حال حاضر فقط مدل اتومات آن را در نظر گرفته است و تا زمان نگارش این مطلب، خبری از مدل دستی آن در بازار نیست.

این خودرو با داشتن ابعادی معادل 4625 میلی متر طول، 1790 میلی متر عرض، 1500 میلی متر ارتفاع و طول بین دو محوری برابر با 2630 میلی متر یک سدان سایز متوسط محسوب می‌شود و وزن خالص آن برابر با 1270 کیلوگرم است. موتور بسترن B30 از استاندارد آلایندگی یورو 5 بهره می‌برد و مصرف سوخت میانگین آن، حدوداً 6.7 لیتر به ازای هر صد کیلومتر در حالت ترکیبی می‌باشد.

ما قبلاً در مقاله‌ای جداگانه، مزایا بسترن B30  را برای شما بررسی کرده‌ایم و دلایلی آوردیم که چرا از نظر ما، بسترن B30 ارزش خرید بالایی دارد. امروز و برای این مطلب مشاوره خرید مجله اینترنتی Z4CAR، ما قصد داریم این بار به بررسی نقاط ضعف و معایب بسترن b30 بپردازیم و دلایلی برای شما بیاوریم که چرا خرید بسترن B30 کار اشتباهی است. مانند همه مطالب مشاوره خرید قبلی زدفورکار، نقاط ضعف بیان شده در این خودرو حاصل تجربه سواری نگارنده با این خودرو و همچنین بررسی نظرات مالکان این خودرو می‌باشد. در ادامه مطلب، لطفاً با زوم فور کار همراه باشید.

1 – گیربکس آن بی عیب و ایراد نیست

گیربکس بسترن B30 ساخت شرکت ژاپنی آیسین است، ولی شما اگر بهترین گیربکس دنیا را هم داشته باشید، اگر بین گیربکس و موتور خودرو آن هماهنگی که باید، وجود نداشته باشد، گیربکس شما آن کارایی خوب خود را نخواهد داشت. نکته‌ای که با یک بار سواری با بسترن B30 قطعاً متوجه آن خواهید شد همین تعویض دنده با تأخیر است که حتی در حالت تیپ ترونیک هم تأخیر محسوسی دارد. به طور کلی بخواهیم بگوییم، برای رانندگی شهری عملکرد گیربکس بسترن B30 را می‌توان متوسط رو به خوب ارزیابی کرد، ولی در جاده، ممکن است این گیربکس کمی شما را اذیت کند. مثلاً در حالت اسپرت (S)، گیربکس خودرو هیچ تمایلی به حفظ دنده سنگین ندارد و به محض این که راننده پای خود را از روی پدال گاز برمی دارد، گیربکس دنده را سبک‌تر می‌کند، بدون شک در جاده و مسیرهای سرازیری این موضوع راننده را می‌تواند بسیار آزار دهد. البته در کنار ذکر معایب گیربکس باید به شش دنده بودن گیربکس این خودرو هم اشاره کنیم که در مقایسه با گیربکس‌های اتومات 4 دنده رقبای خود، نقطه مثبتی برای آن به شمار می‌رود.

2 – کابین برخی مشکلات دارد

یکی از مواردی که برای خودرویی در این رنج قیمتی قطعاً یک ایراد محسوب می‌شود، استفاده از پلاستیک خشک و مواد اولیه نه چندان خوب داخل کابین است. علاوه بر این موضوع، به طور کلی، کابین بسترن B30 هم طراحی خیلی خوب و زیبایی نداشته و با فضای نسبتاً بی روحی مواجه هستیم. بدون شک، طراحان خودرو می‌توانستند بیشتر روی کابین این خودرو کار کنند. از سویی دیگر، کابین بسترن B30 هم به اصلاً بی سروصدا نیست و صدای موتور در دورهای بالا به میزان زیادی به داخل کابین نفوذ می‌کند، صدای ضربات ناشی از عبور خودرو از روی دست اندازها هم به داخل کابین منتقل می‌شوند. البته جادار بودن کابین این خودرو یکی از مزایای آن محسوب می‌شود که در مطلب بررسی دلایل خرید این خودرو، به طور مفصل به آن اشاره کرده‌ایم.

3 – سواری نسبتاً خشکی دارد

خودروی بسترن B30 در محور جلو از سیستم تعلیق مک فرسون مستقل با میل تعادل و در قسمت عقب از سیستم نیمه مستقل به همراه میل تعادل استفاده می‌کند. هنگام رانندگی با این خودرو، در صورتی که از روی دست انداز عبور کنید، مخصوصاً در محور عقب، سیستم تعلیق نمی‌تواند به خوبی ضربات وارده را جذب کرده و این ضربه‌ها و همچنین صدای آن‌ها به داخل کابین منتقل می‌شوند. از آن جایی که این یک مشکل ساختاری است و مالک خودرو بعد از خرید، شاید نتواند نسبت به رفع آن اقدام کند، در صورتی که قصد خرید بسترن B30 را دارید، بعد از رانندگی کامل، از یک فرد دیگر بخواهید پشت فرمان نشسته و شما در ردیف صندلی‌های عقب سواری با آن را تجربه کنید.

سخن پایانی

منصفانه بخواهیم بگوییم، بسترن B30 خودروی بسیار خوبی است که اگر قیمت آن به دلیل بازار نابسامان خودرویی ایران به این قیمتهای عجیب و غریب نرسیده بود، شاید از ایرادها و معایبی که در این مطلب به آن مطرح کردیم می‌شد چشم پوشی کرد. این خودرو که از زمان ورود به بازار همواره از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران 4 ستاره کیفی کسب کرده است، یکی از خودروهای با کیفیت این رنج قیمتی محسوب می‌شود.

موردی که باید آن را هنگام خواندن این مطلب باید مد نظر قرار دهید این که، برخی ایرادهای مطرح شده در این مطلب ممکن است از نظر برخی خواننده‌ها بسیار سخت گیرانه مطرح شده باشند یا اصلاً از نظر آن‌ها ایراد نباشند. بالاخره تجربه رانندگی در این امر بسیار مهم است و کسی که با مدل‌های ژاپنی و اروپایی تجربه سواری داشته باشد، بهتر می‌تواند در مقایسه با کسی که فقط با برخی مدل‌های انگشت شمار ایرانی تجربه رانندگی دارد آن را نقد کرده و ایرادهایش را کشف کند.

از این رو، لطفاً نگارنده را متهم به تخریب بسترن B30 نکنید که مطلب 6 دلیل برای خرید بسترن B30 هم به قلم خود وی نوشته شده است! در پایان، اگر نظری در مورد این مطلب، ایرادهای مطرح شده برای بسترن B30 و به طور کلی، وب سایت Z4CAR دارید، لطفاً در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. همچنین اگر تجربه سواری با این خودرو را داشته‌اید یا هم اکنون مالک این خودرو هستید و احساس می‌کنید می‌توانید با ارائه نظر خود در مورد بسترن B30 به افزایش آگاهی مردم کمک کنید، حتماً ما را از نظرات خود آگاه سازید.

نهایتاً این که، اگر در بازار فعلی ایران، با تقریباً 75 میلیون تومان پول، به دنبال یک سدان سایز متوسط با کیفیت ساخت خوب، تجهیزات مناسب و ایمنی بالا هستید و موتور نسبتاً ضعیف و شتاب نه چندان خوب خیلی شما را آزار نخواهد داد، می‌توانید به بسترن B30 به چشم یک گزینه جدی برای خرید نگاه کنید. از برخی رقبای مهم این خودرو از نظر قیمتی می‌توانیم به ام جی 360، چانگان سی اس 35 و چری آریزو 5 اشاره کنیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

37 دیدگاه ها برای "معایب بسترن B30 (به این 3 دلیل بسترن B30 نخرید)"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سهراب
مهمان

بسترن بی سی ماشین بسیار نرم و راحت. دروغ تحویل مردم ندید.

سهراب
مهمان

سوال از نویسنده این مقاله : آیا یکبار سوار بسترن b30 شدی؟ لطفا دروغ تحویل مردم ندید. من خودم بسترن دارم ماشین واقعا نرم و عالیه.

محمود
مهمان

با سلام من خودم بسترن b30 دارم عالیییییییی واقعا خیلی ماشین توپیه گیربکس این ماشین حرف نداره بهترین ماشین تا ۲۰۰ میلیون

علی
مهمان

من 30000کیلومتره دارمش .بستگی داره با چی مقایسش کنی ولی معایب کلی این ماشین به این شرح است :
1-صندلی هاش خشکه
2-پدال گازتاخیراولیه داره که به خاطر برنامشه وبی 50این مشکل رونداره
3-شتاب در سبقت گرفتن ها کمه ولی با این موتور اصلا توقع بیشتری ندارم
4-کولرتوی گرما ضعیفه که شنیدم با تعویض گاز کولر وزدن گازاروپایی بهترمیشه
درمقایسه با تمامی همرده های خودش ازنظر قیمت برتری کامل داره.اگربتونیدبیشترهزینه کنید سراتو سایپا بخرید.بین بی30وسراتوسایپا چیزی پیدانکردم

mz
مهمان

دوست عزیز برین لیفان 820 رو یه تستی بزنید ببینید سراتو رو لوله میکنه یانه

افشین
مهمان

لیفان سراتو رو لوله میکنه؟ حتما پرایدم پرواز میکنه

Aki
مهمان

من یک سال و نیم هست که این ماشین رو دارم حرفهای شما اشعار بی قافیه ای بیش نیست.چرا با خودروهای تولید شرکت های داخلی مقایسه نمی کنی که مفت هم نمی ارزه.نه کیفیت نه ایمنی نه آپشن.اگه میخوای ایراد بگیری منصف باش در حد قیمتش ۵۹/۵ که ما خریدیم خوبه و راضی هستیم

علیرضا
مهمان

دقیقا.
من خداییش برج هفت نود و هشت برود که یه 97 خریدم 140 دو ماه بعد یه تکون قیمت بازار خودرو خورد و باعث شد ما وسوسه بشیم و اونو 172 م ت فروختیم .
الان که برج یازده هستش هرچی میگردم حتی 235 م ت هم کسی داشته باشه نمیفروشه.
به ناچار رفتم یه چانگانeado خریدم که بدک نیست ولی بسترن B30 رو خداییش خیلی دوست داشتم.

مجید
مهمان

دوستان حقاً و انصافاً این ماشین نسبت به دنا و ساندرو مفته هیچی از ماشین های حتی خارجی هم کم نداره خدا پدر این چینی ها رو بیامورزه که ما رو هم از نعمت خودرو بی بهره نکردن من بیست روزه صفر خریدم خدا شاهده کیف دنیاست این ماشین..

محمد مقدم
مهمان
درود به همه سروران گرامی من یه b30 دارم که تا حالا باهاش ۱۴۰۰۰کیلومتر رانندگی کردم ، و منصفانه بگم که در مقایسه با همرده های قیمتی و فنی موجود در بازار امروز ایران یکی از بهترین گزینه هاست وحتی در مقایسه با رده های بالاتر قیمتی هم در برخی موارد، عملکرد و شایستگی های بهتری داره، با یکبار رانندگی به نسبت بالایی به کارایی ، سواری، امنیت و آرامش این ماشین پی میبرید و بهش اعتماد میکنید . با توجه به تجربه رانندگی با ماشین‌های متنوع ایرانی و خارجی واینکه هیچ اتومبیلی بدوم کاستی نیست، چند نکته مثبت و… بیشتر
farshid
مهمان

چرا میخایم این ماشین رو تخریب کنیم ؟ میخای بریم برلیانس با گیربکس آشغال 4 دنده بگیریم ؟؟؟؟؟؟ توی هیچ ماشین چینی ای گیربکس به این هوشمندی وجود نداره
متاسفم واقعا
این ماشین با هیچ ماشی داخلی و چینی قابل مقایسه نیست توی رنج قیمتی خودش

مهدی
مهمان

عملکرد و هوشمند بودن گیربکس بسترن b30 رو در آدرس آپارات زیر میتونید ببینید(جاده کوهستانی هست و عمدا روی مد درایو که حالت اقتصادی هست ویدئو ها گرفته شده تا اگه واقعا گیربکس متوجه شیب جاده نشه، مثل جاده صاف برا کم کردن مصرف به سبکترین دنده بره و مد اسپرت که یه پله پرگازتر و گیربکس پنج دنده میشه نگذاشتم تا یه وقت برا کسی شکی توی تست گیربکس نباشه):
http://www.aparat.com/v/DvIEw
http://www.aparat.com/v/j2BRv
http://www.aparat.com/v/lI51y

مهدی
مهمان
سلام بعد ۴۰ هزار کارکرد میگم این ماشین اولین نقطه قوتش گیربکس عالی اونه که به چشم راننده بهتر از یه ماشین ۱۶۰۰ راه میره…دوم هوشمند بودن گیربکس توی سربالایی و سرازیری هست که سنگین نگه میداره(کلیپ هاش توی آپارات هست برعکس جاده کفی توی سربالایی برا حفظ کردن کشش اصلا سبک نمیکنه!!!حتما عملکرد عالی گیربکس رو ببینید!!)مصرف ترکیبی هم حدود ۶.۵ و تا حالا که خرابی خاصی برعکس دیگر ماشینای همرده نداشته.موتور و پلتفرم فولکس واگنه.گیربکس آیسن ژاپن که همه توی کارخونه های این شرکتها توی چین تولید میشن..سیستم ترمز و پایداری واقعا عالی و مطمئن و جدیدترین نسخه… بیشتر
عمو کوهیار
مهمان
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان، بنظر من ، اونی که این ماشین رو داره و خوب میدونه که توی انتخابش هیچ اشتباهی نکرده و مطمنم همراه با خانواده و دوستان حسابی از سواریش لذت بردن و کیف کردن، دوستانی هم که قصد خریدش رو دارن بهتون پیشنهاد میکنم حتما برای اطمینان و قرص شدن دلشون، حداقل یه دور با این عروسک بزنن و حالش رو ببرن، دم بچه های گروه بهمن گرم، هم بابت مونتاژ قابل قبولشون و هم سرویس دهی و خدمات خوبشون، من بعد از بکسال و حدود 12000 کیلومتر رانندگی با این ماشین واقعا ازش… بیشتر