معایب بسترن B30 (به این 3 دلیل بسترن B30 نخرید)

معایب بسترن B30 (به این 3 دلیل بسترن B30 نخرید)

گروه خودروسازی فاو یک شرکت خودروساز دولتی چینی است که به تولید انواع مدل‌های سواری و تجاری می‌پردازد. این گروه که برند بسترن را تحت مالکیت خود دارد، در کشور ما با گروه بهمن همکاری دارد و چند سالی می‌باشد که با برخی مدل‌های بسترن در ایران حضور پیدا کرده است. بعد از دو مدل بسترن B50 و B50F، چند ماهی می‌شود که گروه بهمن خودروی بسترن B30 را در بازار ایران عرضه کرده که مردم هم از آن به خوبی استقبال کرده‌اند.

این سدان سایز متوسط، از نظر محبوبیت و شروع موفق در بازار به هیچ وجه قابل قیاس با دو محصول قبلی بهمن نیست و بسترن B30 توانسته نظر خیلی‌ها را به خود جلب کند. آبان ماه 1396 بود که بهمن موتور برنامه تست درایو این خودرو را آغاز کرده بود و مشتریان راضی از تجربه رانندگی با آن می‌توانستند بسترن B30 را به قیمت زیر 60 میلیون تومان خریداری کنند اما این روزها قیمت بسترن B30 در بازار ازاد به 160 میلیون تومان رسیده است! 

بسترن B30 به یک پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر تنفس طبیعی با 107 اسب بخار نیرو و 155 نیوتن متر گشتاور مجهز شده است و با کمک یک گیربکس 5 دنده دستی یا 6 دنده اتومات، این خروجی‌ها به چرخ‌های جلو ارسال می‌شوند. هر چند، گروه بهمن برای بازار کشورمان در حال حاضر فقط مدل اتومات آن را در نظر گرفته است و تا زمان نگارش این مطلب، خبری از مدل دستی آن در بازار نیست.

این خودرو با داشتن ابعادی معادل 4625 میلی متر طول، 1790 میلی متر عرض، 1500 میلی متر ارتفاع و طول بین دو محوری برابر با 2630 میلی متر یک سدان سایز متوسط محسوب می‌شود و وزن خالص آن برابر با 1270 کیلوگرم است. موتور بسترن B30 از استاندارد آلایندگی یورو 5 بهره می‌برد و مصرف سوخت میانگین آن، حدوداً 6.7 لیتر به ازای هر صد کیلومتر در حالت ترکیبی می‌باشد.

ما قبلاً در مقاله‌ای جداگانه، مزایا بسترن B30  را برای شما بررسی کرده‌ایم و دلایلی آوردیم که چرا از نظر ما، بسترن B30 ارزش خرید بالایی دارد. امروز و برای این مطلب مشاوره خرید مجله اینترنتی Z4CAR، ما قصد داریم این بار به بررسی نقاط ضعف و معایب بسترن b30 بپردازیم و دلایلی برای شما بیاوریم که چرا خرید بسترن B30 کار اشتباهی است. مانند همه مطالب مشاوره خرید قبلی زدفورکار، نقاط ضعف بیان شده در این خودرو حاصل تجربه سواری نگارنده با این خودرو و همچنین بررسی نظرات مالکان این خودرو می‌باشد. در ادامه مطلب، لطفاً با زوم فور کار همراه باشید.

1 – گیربکس آن بی عیب و ایراد نیست

گیربکس بسترن B30 ساخت شرکت ژاپنی آیسین است، ولی شما اگر بهترین گیربکس دنیا را هم داشته باشید، اگر بین گیربکس و موتور خودرو آن هماهنگی که باید، وجود نداشته باشد، گیربکس شما آن کارایی خوب خود را نخواهد داشت. نکته‌ای که با یک بار سواری با بسترن B30 قطعاً متوجه آن خواهید شد همین تعویض دنده با تأخیر است که حتی در حالت تیپ ترونیک هم تأخیر محسوسی دارد. به طور کلی بخواهیم بگوییم، برای رانندگی شهری عملکرد گیربکس بسترن B30 را می‌توان متوسط رو به خوب ارزیابی کرد، ولی در جاده، ممکن است این گیربکس کمی شما را اذیت کند. مثلاً در حالت اسپرت (S)، گیربکس خودرو هیچ تمایلی به حفظ دنده سنگین ندارد و به محض این که راننده پای خود را از روی پدال گاز برمی دارد، گیربکس دنده را سبک‌تر می‌کند، بدون شک در جاده و مسیرهای سرازیری این موضوع راننده را می‌تواند بسیار آزار دهد. البته در کنار ذکر معایب گیربکس باید به شش دنده بودن گیربکس این خودرو هم اشاره کنیم که در مقایسه با گیربکس‌های اتومات 4 دنده رقبای خود، نقطه مثبتی برای آن به شمار می‌رود.

2 – کابین برخی مشکلات دارد

یکی از مواردی که برای خودرویی در این رنج قیمتی قطعاً یک ایراد محسوب می‌شود، استفاده از پلاستیک خشک و مواد اولیه نه چندان خوب داخل کابین است. علاوه بر این موضوع، به طور کلی، کابین بسترن B30 هم طراحی خیلی خوب و زیبایی نداشته و با فضای نسبتاً بی روحی مواجه هستیم. بدون شک، طراحان خودرو می‌توانستند بیشتر روی کابین این خودرو کار کنند. از سویی دیگر، کابین بسترن B30 هم به اصلاً بی سروصدا نیست و صدای موتور در دورهای بالا به میزان زیادی به داخل کابین نفوذ می‌کند، صدای ضربات ناشی از عبور خودرو از روی دست اندازها هم به داخل کابین منتقل می‌شوند. البته جادار بودن کابین این خودرو یکی از مزایای آن محسوب می‌شود که در مطلب بررسی دلایل خرید این خودرو، به طور مفصل به آن اشاره کرده‌ایم.

3 – سواری نسبتاً خشکی دارد

خودروی بسترن B30 در محور جلو از سیستم تعلیق مک فرسون مستقل با میل تعادل و در قسمت عقب از سیستم نیمه مستقل به همراه میل تعادل استفاده می‌کند. هنگام رانندگی با این خودرو، در صورتی که از روی دست انداز عبور کنید، مخصوصاً در محور عقب، سیستم تعلیق نمی‌تواند به خوبی ضربات وارده را جذب کرده و این ضربه‌ها و همچنین صدای آن‌ها به داخل کابین منتقل می‌شوند. از آن جایی که این یک مشکل ساختاری است و مالک خودرو بعد از خرید، شاید نتواند نسبت به رفع آن اقدام کند، در صورتی که قصد خرید بسترن B30 را دارید، بعد از رانندگی کامل، از یک فرد دیگر بخواهید پشت فرمان نشسته و شما در ردیف صندلی‌های عقب سواری با آن را تجربه کنید.

سخن پایانی

منصفانه بخواهیم بگوییم، بسترن B30 خودروی بسیار خوبی است که اگر قیمت آن به دلیل بازار نابسامان خودرویی ایران به این قیمتهای عجیب و غریب نرسیده بود، شاید از ایرادها و معایبی که در این مطلب به آن مطرح کردیم می‌شد چشم پوشی کرد. این خودرو که از زمان ورود به بازار همواره از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران 4 ستاره کیفی کسب کرده است، یکی از خودروهای با کیفیت این رنج قیمتی محسوب می‌شود.

موردی که باید آن را هنگام خواندن این مطلب باید مد نظر قرار دهید این که، برخی ایرادهای مطرح شده در این مطلب ممکن است از نظر برخی خواننده‌ها بسیار سخت گیرانه مطرح شده باشند یا اصلاً از نظر آن‌ها ایراد نباشند. بالاخره تجربه رانندگی در این امر بسیار مهم است و کسی که با مدل‌های ژاپنی و اروپایی تجربه سواری داشته باشد، بهتر می‌تواند در مقایسه با کسی که فقط با برخی مدل‌های انگشت شمار ایرانی تجربه رانندگی دارد آن را نقد کرده و ایرادهایش را کشف کند.

از این رو، لطفاً نگارنده را متهم به تخریب بسترن B30 نکنید که مطلب 6 دلیل برای خرید بسترن B30 هم به قلم خود وی نوشته شده است! در پایان، اگر نظری در مورد این مطلب، ایرادهای مطرح شده برای بسترن B30 و به طور کلی، وب سایت Z4CAR دارید، لطفاً در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. همچنین اگر تجربه سواری با این خودرو را داشته‌اید یا هم اکنون مالک این خودرو هستید و احساس می‌کنید می‌توانید با ارائه نظر خود در مورد بسترن B30 به افزایش آگاهی مردم کمک کنید، حتماً ما را از نظرات خود آگاه سازید.

نهایتاً این که، اگر در بازار فعلی ایران، با تقریباً 75 میلیون تومان پول، به دنبال یک سدان سایز متوسط با کیفیت ساخت خوب، تجهیزات مناسب و ایمنی بالا هستید و موتور نسبتاً ضعیف و شتاب نه چندان خوب خیلی شما را آزار نخواهد داد، می‌توانید به بسترن B30 به چشم یک گزینه جدی برای خرید نگاه کنید. از برخی رقبای مهم این خودرو از نظر قیمتی می‌توانیم به ام جی 360، چانگان سی اس 35 و چری آریزو 5 اشاره کنیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

29 دیدگاه ها برای "معایب بسترن B30 (به این 3 دلیل بسترن B30 نخرید)"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسن
مهمان

بریم پژو و امسال اینا بخریم..خدایش خیلی بهتر از تولید ایران هست…رفیقم داره انقد راضی هست که نگو..اتاقشم زیاد صدا نمیده

حامد
مهمان

در مورد گیربکس نحوه بررسی شما درست نیست، انتظار مزدا 3 که نباید داشته باشیذ وقتی از همرده ها گیربکسش بهتره باید بگید خوبه حالا هرچقدرم از ژاپنیها بدتر باشه
3 تا ایراد بسترن بنظر من: موتور ضعیف و درنتیجه شتاب کم به نسبت قیمت ماشین، جنس داشبورد، لوازم یدکی گرون هست

محمد
مهمان

ماشین بسیار بسیار خوبی هست در رنج قیمتی خودش و سواری لذت بخشی داره، با این قسمت از نظرتون که نباید قیمتش انقدر افزایش پیدا میکرد موافقم ولی مزایای بسیار زیادش نسبت بع رقبا اون رو یه سروگردن از همشون بالاتر نگه داشته، در مورد گیربکس کاملا باهاتون مخالفم (من تجربه سواری ماشین های کره و ژاپن هم دارم اونم به مدت طولانی) و باید بگم هوشمند بود و تعویض دنده های این ماشین واقعا عالیه و بستگی به نحوه استفاده راننده از پدال گاز داره

مهدی
مهمان

من دارم همه چیش بجز کمک فنرش خوبه..تحقیق کنید..همیکنه با کره ای و ژاپنی مقایسه میشه نشون میده ماشین درستیه

مهدی باقری
مهمان

چیزی نمی تونم بگم چون من قبل این چند تا ماشین خارجی مدل پایین هم داشتم ….شنا نباید به قول خودتون از ی ماشین ۷۵ میلیونی اتتظار کیفیت ی ماشین اروپایی رو داشته باشی که ارزونترینش مزدا ۳ قدیمی یا یاریس یا حتی سراتو هستن

سیامک
مهمان

جاش اینجا نیست ولی توروخدا دیگه پستهای قیمت ماشین توی آمریکا رو نزارید تو کانالتون. ما خودمون خوب میدونیم توی چه جهنمی گیر افتادیم و دارن جیبمون رو میزنن

وحید
مهمان

بنده هنوز ماشین و تحویل نگرفتم ببینم چجوری …ولی این افزایش قیمتی که بهمن موتور داد و تاخیر تو تحویل ماشین کلا از این شرکت و ماشین بدم اومد …مثل بقیه خودرو سازها فقط فکر پرکردن جیب خودشون و تیغ زدن مردم هستن گیر ی مشت دزد از خدا بی خبر افتادیم…خودشون تو تحویل تاخیر دارن افزایش قیمتش گریبان مردم و میگیره….واقعا متاسفم

R
مهمان

در شرایط فعلی تاخیر در تحویل و افزایش قیمت را همه شرکتها دارند روز به روز هم بدتر میشه

dav
مهمان
وقتی تحلیلتون رو خوندم داشت شاخام درمیومد. غیر داشبوردش که مثل بقیه محصولات هم رده خودشه بقیش باور کردنی نبود. شگیربکسش زود جواب میده. تابش هم به علت تاخیر اولیه دریچه گاز برقی نسبتا خوبه و شتاب ثانویه اش عالیه. کمک هاشم نرم و سواریش عالیه. صدای موتور هم تا اسپرت رانندگی نکنی نمیشنوی. در کل تنها عیبش شرایط بد کشور در تامین قطعات یدکیه که با تاخیر 2-3 روزه به نمایندگی ها ارسال میشه. در مورد شتابش قابل ذکره که تو درگ ها پارس معمولی- h30 کراس – سیمبل و … رو سوسک میکنه کلیپ هاشم هست. تو اتوماتهای… بیشتر
مهران
مهمان

با ال ممد همین نیم ساعت پیش سوسکش کردم ولی پا به پام میومد

میثم
مهمان
من این ماشین با یک ماه تاخیر تیر ماه تحویل گرفتم ۳۰۰۰ کیلومتر باهاش مسافرت رفتم . و تا الان ۴۵۰۰ رفتم. ماشین خوبی هست و من راضی هستم. مزایا پایداری خوب . کم نیاوردن در سربالایی ها مصرف سوخت پایین صدای کم موتور و گیج نزدن گیربکس . فرمان بسیار نرم و…… معایب کولر ماشین که بعد یک مدت استفاده خیلی سرد نمی کند . البته با یک عایق بندی ساده که یکی از دوستان فیلمش برایم فرستاد مشکلش حل شد. کلا ده هزار تومان هزینه بر نداشت. مشکل رنگ شرکت بهمن هست که هنوز رفع نشده است حتی… بیشتر
مسعود
مهمان

سلام دوست عزیز . شبتون خوش. ممکنه بفرمایید چطور میشه عایق بندی کرد. 09122280159. ممنونم

محمد
مهمان

سلام آموزش توسط بی سی بازا در آپارات داده شده

حسن جلالی پوز
مهمان

سلام من قبلا آریو سایپا داشتم و بتازگی این لگن رو خریدم،بازار گرمی اون بدلیل رندی بهمنه و گرنه کیفیتش قابل مقایسه با محصول عالی و ناشناخته آریو سایپا نیست،فقط دوستانی که خریدید لطف کنید کارواش رو از فاصله نزدیک به بدنه نگیرید…

محمد
مهمان

شما عمرا اگر این ماشین را تا به حال سوار شده باشی .