افزایش استفاده از خودروهای برقی در مسکو

پنج شنبه 31 تیر 00 ساعت 11:35
افزایش استفاده از خودروهای برقی در مسکو

روسیه که یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده هیدروکربن در جهان محسوب می شود، اعلام کرد که پایتخت این کشور تصمیم دارد با ایجاد زیرساخت های لازم برای شارژ خودروهای برقی در سال های آینده، استفاده از اتومبیل های الکتریکی را گسترش دهد.

ماکسیم لیکسوتوف، رئیس اداره حمل و نقل مسکو در مصاحبه با رویترز گفت: استفاده از اتومبیل های الکتریکی در قطب تولید نفت و گاز یعنی روسیه از سایر پایتخت های اروپایی عقبتر است. اما مسکو تصمیم دارد سالانه ۲۰۰ ایستگاه شارژ برقی راه اندازی کند.

لیکسوتوف در ادامه گفت: هم اکنون حدود ۲۰۰۰ دستگاه خودروی (الکتریکی) در مسکو وجود دارد و هر ساله حدود ۱۰تا ۱۵ درصد به تعداد آنها اضافه می شود. به نظر می رسد زیرساخت های شارژ باید افزایش یابد.

او افزود: طبیعی است که مسکو، شهری با بیش از ۱۲.۵ میلیون نفر جمعیت، روند جهانی را دنبال کند. روندی که در سال های اخیر شاهد رونق استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی بوده است.

مسکو از زمان انتصاب سرگئی سوبیانین به عنوان شهردار در سال ۲۰۱۰ به طرز چشمگیری تغییر کرده است. او برخی از خیابان ها را تبدیل به پیاده رو کرده، پیاده روها را تعریض کرده و تغییرات اساسی در پارک های دوره اتحاد جماهیر شوروی ایجاد کرده است.

لیکسوتوف همچنین بیان کرد که پایتخت روسیه تا سال ۲۰۲۳ حدود ۶۰۰ ایستگاه شارژ متعلق به این شهر خواهد داشت.

به گفته او، مسکو همچنین می خواهد ناوگان حمل و نقل عمومی خود را - در درجه اول اتوبوس های خود را - جایگزین کند تا در هشت سال آینده انرژی سبز را جایگزین سوخت های فسیلی کند.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar