افزایش دوبرابری فروش جهانی خودروهای الکتریکی

دوشنبه 25 بهمن 00 ساعت 14:16
افزایش دوبرابری فروش جهانی خودروهای الکتریکی

گزارش منتشرشده نشان داد که کل بازارهای جهانی خودرو به دلیل همه‌گیری کووید- ۱۹ و کمبود تراشه تنها چهار درصد رشد کرده است و البته تقاضا برای خودروهای برقی در سال ۲۰۲۱ همچنان قوی بود و اگر خودروسازان با کمبود قطعات مواجه نبودند، فروش بیشتری داشتند.

جیسون‌لو، تحلیلگر در شرکت کانالیز گفت: خودروهای الکتریکی ۱۵ درصد از خودروهای جدید فروخته شده سال ۲۰۲۱ در چین را تشکیل می‌دهند که نسبت به درصد سال ۲۰۲۰ دوبرابر رشد کرده است.

اروپا همچنان بالاترین سطح استقبال از خودروهای الکتریکی را دارد به طوری که ۲.۳ میلیون یا ۱۹ درصد از کل فروش خودرو در سال ۲۰۲۱ مربوط به خودروهای الکتریکی اینم منطقه بوده است. در این گزارش آمده است که تسلا مدل سه پرفروش‌ترین خودرو در اروپا بود.

در همین حال، فروش خودروهای الکتریکی در ایالات‌متحده با چهار درصد از کل خودروهای فروخته شده همچنان از چین و اروپا عقب است. در این گزارش آمده است که تسلا همچنان بر فروش خودروهای برقی ایالات‌متحده با سهم تخمینی بازار کمتر از ۶۰ درصد تسلط دارد.

در سطح جهانی، تسلا با ۱۴ درصد سهم در خط مقدم بازار خودرو در سراسر جهان باقی مانده است و فولکس واگن با ۱۲ درصد سهم بازار در جایگاه دوم قرار دارد و فروش خودروهای الکتریکی را در سال ۲۰۲۱ دوبرابر کرده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar