افزایش فروش محصولات بی وای دی

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
افزایش فروش محصولات بی وای دی

شرکت بی وای دی چین به عنوان بزرگترین خودروساز برقی دنیا شناخته می‌شود که در چند سال اخیر توانسته عرضه سراسری محصولات خود را در دنیا انجام دهد. موفقیت‌های نشان بی وای دی در حوزه خودروهای برقی حتی در خیابان‌های اروپا و آمریکایی شمالی هم دیده می‌شود.

با اینکه بی وای دی هر ساله سیاست‌های کلی ساخت خودروهای برقی را برای خودروسازان دیگر تدوین می‌کند و به عنوان یکی از حامیان اساسی محیط زیست در مرحله عملیاتی دیده می‌شود، ولی با این حال برای حفظ بازار حداکثری در چین و بعضی کشورهای در حال توسعه، تولید و عرضه محصولات بنزینی و هیبریدی را همچنان در دستور کار خود قرار دارد. جالب است بدانید که این روزها کمپانی بی وای دی در زمینهٔ خودروهای هیبریدی، صاحب سبک بوده و تکنولوژی خود را گاهی به بعضی خودروسازان اروپایی و ژاپنی می‌فروشد. بر اساس بررسی‌های مختلف محصولات هیبریدی بی وای دی جز بهترین دارندگان چرخه‌های ادکینسون، انتقال قدرت و بازیافت انرژی هستند.

با در نظر گرفتن تمام این نکات، هر ساله مدیران ارشد شرکت بی وای دی اعلام می‌کنند که سعی دارند تا حداکثر تولید خود را به محصولات برقی و پاک تبدیل کنند. این کار در کنار رشد و توسعه فناوری‌های خودروهای الکتریکی، نیاز دارد تا با بازار سنجی درست متقاضیان را به سمت خودروهای برقی بکشانند.

با بررسی آمار تولید خودروسازان چینی می‌بینیم که از ابتدای سال ۲۰۱۸، بی وای دی تولید خودروهای بنزینی خود را در بازار چین کاهش داده و گاهی این نرخ کاهش حتی به یک سوم هم رسیده است. وقتی در ابتدا با این آمار رو به رو می‌شوید، شاید حدس می‌زنید که بزرگترین خودروساز برقی دنیا در سال جاری مشکلات زیادی را تحمل می‌کند ولی وقتی به آمار کلی و تراز اقتصادی کمپانی بی وای دی نگاهی می‌اندازید، متوجه می‌شوید که این خودروساز چینی از ابتدای سال ۲۰۱۸ رشد چشمگیری را در بحث تولید و فروش نسبت به سال ۲۰۱۷ داشته و تراز اقتصادی آن به شکل عجیبی رشد کرده است. این رشد اقتصادی به شکلی است که گاهی بی وای دی در بررسی‌های متعدد جهانی به عنوان ۱۰ خودروساز سرآمد در توسعه و ارتقای اقتصادی معرفی می‌شود.

حال که به سراغ آمار تفکیکی تولید و فروش این خودروساز چینی می‌روید، می‌بینید که در سال جاری میلادی رشد عجیبی در عرضه محصولات برقی و هیبریدی داشته است. این ارتقا آن هم در مدتی کوتاه می‌تواند به رویکردهای جدید شرکت بی وای دی ربط داشته باشد. این خودروساز چینی چند ماهی است که طراحی‌های نوینی را به بازار جهانی معرفی می‌کند و خطوط طراحی خود را به طور کل تغییر داده است. همچنین معرفی تکنولوژی‌های جدید خودروهای برقی و هیبریدی با بهای تمام شدهٔ رقابتی موجب شده تا بی وای دی بتواند از ابتدای سال ۲۰۱۸ رشد فروش و تولید را تجربه کند. بدیهی است که این اقدام هیچگاه بدون حمایت دولت چین و کشورهای طرف قرارداد با بی وای دی در زمینهٔ خودروهای برقی رخ نداده است.

بر اساس تحلیل نهادهای آینده نگاری مختلف، شرکت بی وای دی و تسلا تا سال ۲۰۳۰ می‌توانند ۴۰ درصد بازار خودروهای برقی جهان را در دست بگیرند و این در حالی است که سهم عمده از این بازار، مجدداً در دست شرکت بی وای دی است. به گزارش موسساتی چون «مگنسی» سهم ۴۰ درصدی تسلا و بی وای دی در سال ۲۰۳۰ تنها به فروش آن‌ها بر می‌گردد و در اصل این دو خودروساز با فروش فناوری و شیوه‌های نوین صنعتی می‌توانند سهم اقتصادی خود از بازار خودروی جهان را ارتقا دهند.

هم اکنون شرکت بی وای دی چین، خودروسازی کارمانیا را به عنوان نماینده مستقیم خود در ایران معرفی کرده و در سال ۱۳۹۵ قرارداد همکاری در زمینه انتقال دانش فنی با نماینده ایران خود به امضا رسانده است. از زمان شروع به کار بی وای دی و کارمانیا در ایران، خودروهای برقی E6 و K9 برای انجام تست‌های گوناگون در زمینهٔ خودروهای برقی به ایران آمده است. همچنین بی وای دی و کارمانیا به عنوان میزبان اصلی جهان گردان و حامیان خودروی برقی در ایران شناخته می‌شوند. کارمانیا در سال‌های اخیر میزبان خودروهای فولکس واگن برقی و تسلا مدل S در ایران بوده و از حامیان خودروهای برقی برای حضورشان در ایران تقدیر کرده است.

تا به امروز خودروسازی کارمانیابی وای دی S6 و F3 دنده‌ای را به خط تولید خود برده و برنامه دارد تا در هفته‌های آینده نسخه‌های تولید داخل بی وای دی S7 را هم به متقاضیان خود تحویل دهد. پیش بینی می‌شود که با توجه به رویکرد جهانی کمپانی مادر، به زودی خودروسازی کارمانیا قدم‌های جدی در خصوص مونتاژ و عرضه خودروهای هیبریدی و الکتریکی این خودروساز چینی در ایران بردارد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar