بنز EQS 53؛ اولین خودروی برقی AMG

بروزرسانی در: دوشنبه 20 دی 00 ساعت 12:04
بنز EQS 53؛ اولین خودروی برقی AMG

EQS 53 اولین تلاش مرسدس AMG برای تولید ماشین‌های تمام الکتریکی است. این خودرو در مقایسه با EQS معمولی استاندارد، امکانات بیشتری دارد که در واقع سواری و هندلینگ خودرو با توجه به وزن بالای آن نسبت به حرکت مستقیم خودرو تأثیرگذارتر است.

پس از رونمایی از اولین مدل تمام الکتریکی AMG در نمایشگاه خودروی مونیخ ۲۰۲۱، اکنون می‌توانیم آینده مرسدس را با EQS 53 4MATIC+ که یک نسخه تیون شده و پیشرفته از Affalterbach است ببینیم که قدرت بیشتر و آیرودینامیک بهینه‌ شده ای دارد. این خودرو بیشتر با سبک EQS معمولی مطابقت دارد.

در این خودرو، نیروی موتور توسط یک باتری ۱۰۸ کیلووات ساعتی که در EQS معمولی ارائه می‌شود، تامین می‌شود، اما موتور‌ها دارای سیم پیچ و نرم‌افزار کنترلی جدید هستند و قدرت ۶۴۹ اسب بخاری و گشتاور ۹۵۰ نیوتن متری تولید می کند.

  ۳.۸ ثانیه طول می‌کشد تا این خودرو به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. در اکثر موارد عملکرد این خودرو نسبتاً مشابه EQS معمولی است و هر دو خودرو را به صورت چهارسیلندر خطی ارائه می‌کنند.
با گیربکس تک سرعته و سیستم چهار چرخ متحرک کاملاً متغیر این خودرو می‌تواند در ۳.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و با توجه به ابعاد EQS 53 و وزن محدود ۲۵۷۵ کیلوگرمی، رسیدن به این سرعت یک دستاورد است.
  با انجام این کار، AMG اعلام می‌کند که قصد ندارد اجازه دهد تغییر به سمت برقی شدن را برای ارائه برخی از پرشتاب‌ترین چهار درب‌هایی که می توان خرید، از بین ببرد. قدرت مدل جدید با تعدادی از امکانات و سبک طراحی منحصر به فرد، باعث شده این خودرو نسبت به مدل استاندارد EQS متمایز شود.
  سپر جلوی دو رنگ در این خودرو بازطراحی شده است که دارای یک قطعه جداکننده برجسته و باله‌های ورودی هواست، به‌ علاوه، پرده‌های هوای بازطراحی شده‌ای  برای روان شدن جریان هوا به داخل چرخ‌های جلو وجود دارد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar