معرفی دنزا Z9 GT

پنج شنبه 30 فروردین 03 ساعت 12:19
معرفی دنزا Z9 GT

دنزا برند خودرویی متعلق به گروه BYD چین است که حدودا از ۴ سال قبل فعالیت خود را با معرفی محصولات الکتریکی آغاز کرد و اولین خبری که در رابطه با دنزا منتشر شد به شاسی بلندی با نام اکس مربوط بود که در گروه خودرو عصر ایران نیز معرفی شد.

دنزا زد۹ جی تی پرچمدار جدیدی است که توسط بی وای دی معرفی شده است و مهم ترین رویداد مرتبط با برند دنزا تا به امروز محسوب می شود. با توجه به اطلاعاتی که از دنزا Z9 GT در اختیار رسانه ها قرار گرفته این خودرو الکتریکی حدود ۵.۲ متر طول دارد. برخی سایت ها به ابعاد دقیق خودرو اشاره کرده اند: ۵۱۸۰ میلیمتر طول/ ۱۹۹۰ میلیمتر عرض / ۱۵۰۰ میلیمتر ارتفاع/ فاصله بین محورها ۳۱۲۵ میلیمتر.

بال فعال(الکتریکی) عقب و سقف پانورامیک نیز از دیگر ویژگی های تایید شده دنزا زد۹ جی تی هستند.

دنزا زد ۹ جی تی

این چینی مجهز به ۳ موتور الکتریکی است که مجموعا ۹۵۲ اسب بخار خروجی دارند. تک موتوری که با محور جلو در ارتباط است ۳۰۸ اسب بخار و دو موتور مرتبط با محور عقب هر کدام ۳۲۲ اسب بخار خروجی دارند. وزن خالص خودرونیز ۲۸۷۵ کیلوگرم است. بیشینه سرعت ۲۴۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است

بی وای دی از باتری بلید ال اف پی برای زد۹ جی تی استفاه می کند که هنوز جزئیات آن مشخص نشده است. سامانه لیدار و پنل های فیبرکربن در تزئینات بدنه از دیگر ویژگی های این محصول است.

معرفی دنزا Z9 GT

برخی منابع خودروئی بر حضور مرسدس بنز در توسعه محصولات دنزا اشاره دارند که باید بگوئیم زمان راه اندازی برند، ائتلافی ۵۰:۵۰ میان مرسدس بنز و بی وای دی وجود داشت اما مرسدس در دسامبر ۲۰۱۰ از این پیمان خارج شد و سهم خود را به ۱۰ درصد کاهش داد. پس از آن دنزا ۳ خودرو الکتریکی جدید معرفی کرد که شامل مدل های مینی ون دی۹، ان۷ و ان۸ بود. بنابراین زد۹ جی تی چهارمین محصول دنزا خواهد بود.

به رغم سهم ۱۰ درصدی مرسدس در دنزا، هیچ اطلاعاتی قابل استنادی در رابطه با مشارکت کمپانی آلمانی در طراحی و تولید زد۹ جی تی وجود ندارد.

عصرایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar