معرفی آی ام L7 مدل ۲۰۲۴

بروزرسانی در: یکشنبه 6 اسفند 02 ساعت 14:55
معرفی آی ام L7 مدل 2024
نسخه فیس لیفت آی ام L7 با مدل ۲۰۲۴ همچنان زبان طراحی مدل قبلی را ادامه می دهد. نمایشگر پیکسلی هوشمند در مجموعه الگوی چراغ اصلی جلو یکی از جذاب ترین بخش های پروفایل دماغه این سدان چینی است.

آی ام موتورز(IM Motors) نام خودروساز چینی است که در چین با برند ژیجی موتورز نیز شناخته می شود. این برند حاصل همکاری بین سایک موتور، ژانگ جیانگ های-تک و گروه علی بابا است. نام IM مخفف "Intelligence in Motion" است.

این برند فعالیت خود را از سال ۲۰۲۲ آغاز کرده و دفتر مرکزی آن در شانگهای قرار دارد. ۵۴ درصد سهم کمپانی در اختیار سایک موتور، ۱۸ درصد در اختیار علی بابا و ۱۸ درصد نیز مربوط به ژانگ جیانگ های-تک می شود.

ال۷ نام سدانی بود که این کمپانی در سال ۲۰۲۲ معرفی کرد. آن را در گروه خودرو عصر ایران معرفی کرده ایم و جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد.

اکنون تصاویری از مدل ۲۰۲۴ ژیجی یا آی ام ال۷ منتشر شده که بهانه ای شد تا باردیگر این خودرو باکیفیت چینی را مورد بررسی قرار دهیم.

آی ام ال۷ مدل ۲۴ در بازار چین با ۴ تریم عرضه می شود که از ۴۲۲۰۰ تا ۵۹ هزار دلار قیمت دارد.

در قسمت بالای شیشه جلو و روی سقف، محل قرارگیری سخت افزار سامانه لیدار مشخص است

جزئیات تریم ها به شرح زیر است:

  1. تریم پرچمدار با تمام چرخ محرک هوشمند/ برد حرکتی ۶۲۵ کیلومتر/ شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۳.۷۸ ثانیه / قیمت پایه ۵۴۸۰۰ دلار
  2. تریم پرفورمنس با تمام چرخ محرک الکتریکی هوشمند/ برد حرکتی ۶۲۵ کیلومتر/ شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۳.۷۸ ثانیه/ قیمت پایه ۴۹۲۰۰ دلار
  3. تریم برد طولانی موتور عقب/ برد حرکتی ۷۰۸ کیلومتر/ شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۵.۹ ثانیه/ قیمت پایه ۴۲۲۰۰ دلار
  4. تریم اس پی اسپشال ادیشن با تمام چرخ محرک الکتریکی هوشمند/ برد حرکتی ۶۲۵ کیلومتر/ شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۳.۸۷ ثانیه/ قیمت پایه ۵۹ هزار دلار

نسخه فیس لیفت آی ام ال۷ با مدل ۲۰۲۴ همچنان زبان طراحی مدل قبلی را ادامه می دهد. نمایشگر پیکسلی هوشمند در مجموعه الگوی چراغ اصلی جلو یکی از جذاب ترین بخش های پروفایل دماغه این سدان چینی است.

تمامی تریم ها مجهز به سامانه لیدار، دوربین های محیطی و سنسورهای هوشمند هستند.

نسخه فیس لیفت آی ام ال۷ از منظر ابعاد برابر با ۵۱۰۸ میلیمتر در طول، ۱۹۶۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۸۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۳۱۰۰ میلیمتر است. شاخص ضریب درگ این سدان نیز عدد ۰.۲۱Cd را نشان می دهد.

در بخش پیشرانه تریم ها یا تک موتور هستند که با محور عقب در ارتباط است یا مجهز به سامانه تمام چرخ الکتریکی هوشمند هستند که ترکیبی از دو موتور الکتریکی با جانمایی یک موتور روی هر محور است.

بیشینه خروجی نسخه تک موتور ۳۳۵ اسب بخار و گشتاور ۴۷۵ نیوتن متر است. نسخه دو موتور نیز ۵۷۰ اسب بخار خروجی و ۷۲۵ نیوتن متر گشتاور دارد.

اطلاعاتی درباره ظرفیت باتری ها منتشر نشده است.

داخل کابین میزبان فرمان با آپشن نیم کره (می تواند نیم دایره باشد) است. همچنین ۲۶.۳ اینچ نمایشگر فول فریم دیجیتال به همراه ۱۲.۸ اینچ نمایشگر لمسی در کنسول جلو کار شده است.

صندلی ردیف دوم اکسسوری یا تجهیزات راحتی جذابی دارد که بخشی از آن را مانند نور مطالعه و میز تاشو و آینه زیبایی را در تصویر مشاهده می کنید.

سیستم صوتی استریو خودرو مجهز به ۲۲ اسپیکر و ۴ میکروفون است. صندلی های ۵ بعدی بسیار راحت و لوکس را هم باید جز ویژگی های خاص آی ام ال۷ فیس لیفت ۲۰۲۴ دانست. صندلی های عقب مجهز به ۲ سطح گرمایش و تهویه هستند و آپشن ماساژ را نیز می توانند میزبانی کنند.

عصرایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar