معرفی بی وای دی فانگ چنگ بائو ۸

بروزرسانی در: سه شنبه 25 اردیبهشت 03 ساعت 12:02
معرفی بی وای دی فانگ چنگ بائو 8

به تازگی برخی جزئیات شاسی‌بلند جدید BYD فانگ چنگ بائو ۸ منتشر شده است. این محصول جدید ۹۳۹ اسب بخار قدرت دارد.

چینی‌ها به تازگی زیر برند فانگ چنگ بائو را تأسیس کرده‌اند و با این مجموعه می‌خواهند روی خودروهای سفارشی و سطح بالاتر تمرکز کنند. برند موردبحث به‌صورت رسمی در آگوست ۲۰۲۳ معرفی شد و اولین و تنها خودروی آن یعنی بائو ۵ چندی پیش در دسترس خریداران چینی قرار گرفت. شاسی‌بلند جدید بائو ۸ به عنوان پرچم‌دار فانگ چنگ بائو انجام‌وظیفه خواهد کرد.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین همچون روال سال‌های قبل تصاویر نسخه تولیدی بائو ۸ و برخی جزئیات آن را منتشر کرده است. برای یادآوری باید دانست هیچ خودرویی بدون صدور مجوزهای این وزارت نمی‌تواند در بازار چین عرضه شود و هر ماه نیز لیست خودروهای دارای مجوز در وب‌سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر می‌شود. البته خودروسازان از این رویه راضی نیستند چراکه تصاویر، مشخصات و دیگر اطلاعات خودروهایی که هنوز معرفی و عرضه نشده‌اند در این وب‌سایت به اشتراک گذاشته می‌شود.

بائو ۸ یک شاسی‌بلند بزرگ و خشن با طول حدود ۵.۲ متر است که ظرفیت حمل شش یا هفت نفر را دارد. طول/عرض/ارتفاع این خودرو به ۵۱۹۵/۱۹۹۴/۱۸۷۵ میلی‌متر و فاصله بین محوری آن به ۲۹۲۰ میلی‌متر می‌رسد و وزن خودرو نیز رقم قابل‌توجه ۳۹۰۵ کیلوگرم است. همانند خودروی کوچک‌تر بائو ۵، شاسی‌بلند بائو ۸ از قوای محرکه برقی با سیستم افزایش دهنده پیمایش EREV استفاده می‌کند. در این سیستم پیشرانه درون‌سوز به چرخ‌ها متصل نیست بلکه باتری یا موتور برقی را شارژ می‌کند. پیشرانه ۲ لیتری توربوی بائو ۸ قدرت ۲۶۸ اسب بخاری تولید می‌کند.

علاوه بر این دو موتور برقی نیز وجود دارند که نمونه کوچک‌تر در جلو نصب شده و قدرتش به ۲۶۸ اسب بخار می‌رسد. موتور برقی بزرگ‌تر در بخش عقب خودرو هم خروجی ۴۰۲ اسب بخاری دارد. فانگ چنگ بائو بائو ۸ با این قوای محرکه در عرض ۴.۸ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند. باتری لیتیوم آهن فسفات نیز ساخت زیرمجموعه خود BYD است هرچند ظرفیت آن هنوز مشخص نیست. شاسی‌بلند موردبحث بر اساس پلتفرم جدید DMO ساخته شده و باید گفت این پلتفرم مخصوص خودروهای آفرود با سیستم تعلیق دایسیوس P است. انتظار می‌رود بائو ۸ تا چند ماه دیگر به‌صورت رسمی و با قیمت حدود ۷۰ هزار دلار عرضه شود. در آینده اخبار و جزئیات بیشتر این خودرو را منتشر خواهیم کرد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar