معرفی فولکس‌ واگن ID.3 GTX

پنج شنبه 24 اسفند 02 ساعت 09:34
معرفی فولکس‌ واگن ID.3 GTX

این خودرو در دو نسخهٔ معمولی و پرفورمنس عرضه می‌شود که دومی با ۳۲۶ اسب بخار قدرت ظرف ۵.۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

فولکس‌واگن که حدود نیم قرن پیش با عرضۀ گلف GTI به یکی از پایه‌گذاران بخش هاچ‌بک‌های داغ تبدیل شد، حالا با معرفی ID.3 GTX وارد بخش هاچ‌بک‌های داغ الکتریکی شده است. هرچند این خودرو مثل همتای معمولی خود همچنان از یک موتور الکتریکی در عقب استفاده می‌کند اما قدرت بیشتری را در اختیار راننده می‌گذارد. این ماشین در دو نسخه عرضه می‌شود که نسخهٔ پایه ۲۸۶ اسب بخار قدرت و ۵۴۵ نیوتن متر گشتاور دارد.

این اعداد که هنوز هم افزایش قابل‌توجهی را نسبت به ID.3 معمولی با ۲۰۴ اسب بخار قدرت نشان می‌دهند، GTX را ظرف ۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسانند. حداکثر سرعت این نسخه هم با ۲۰ واحد افزایش به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است. به گفتهٔ فولکس‌واگن، موتور الکتریکی این خودرو به‌گونه‌ای تنظیم شده است که حداکثر نیروی خود را ظرف چند میلی‌ثانیه پس از فشردن پدال گاز ارائه می‌کند و بنابراین خودرو سریع‌تر از چیزی که اعداد نشان می‌دهند احساس می‌شود.

بااین‌حال، برای کسانی که چیزی سریع‌تر می‌خواهند، نسخهٔ قوی‌تری با نام GTX پرفورمنس تدارک دیده شده است. هرچند گشتاور این نسخه با GTX پایه یکسان است اما قدرت را به ۳۲۶ اسب بخار افزایش می‌دهد و زمان شتاب صفرتاصد را به ۵.۶ ثانیه می‌رساند. این قوی‌ترین موتور الکتریکی تکی فولکس‌واگن محسوب می‌شود. GTX پرفورمنس نه‌تنها شتاب سریع‌تری دارد بلکه می‌تواند به حداکثر سرعت بیشتری برابر با ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

هردو نسخه از گیربکس تک سرعته و همان پکیج باطری ۷۹ کیلووات ساعتی استفاده می‌کنند که امکان پیمودن تا ۶۰۰ کیلومتر را فراهم خواهد کرد و قابلیت شارژ سریع تا حداکثر ۱۷۵ کیلووات را دارد. بااین‌حال، نسخهٔ پرفورمنس به‌صورت استاندارد از کمک‌فنرهای تطبیقی بهره می‌برد که هم راحتی و هم کنترل بدنه را نسبت به GTX معمولی بهبود می‌بخشد. این هاچ‌بک الکتریکی اسپرت در ظاهر خیلی متفاوت از ID.3 استاندارد به نظر نمی‌رسد اما با کمی دقت می‌توان متوجه رینگ‌های ۲۰ آلیاژی جدید، بازطراحی سپر جلو با ورودی هوای بزرگ‌تر، قاب مشکی آینه‌های جانبی و دیفیوزر جدید عقب شد.

در داخل خودرو هم شاهد ویژگی‌هایی مثل دوخت قرمزرنگ، حروف کرومی GTX روی غربیلک فرمان اسپرت و نشان GTX روی صندلی‌های اسپرت هستیم. علاوه بر این، صندلی‌های اسپرت‌تری با پشت‌سری یکپارچه و تنظیم برقی هم قابل سفارش خواهد بود. GTX همچنین از نمایشگر لمسی بزرگ‌تر ۱۲.۹ اینچی با منوی جدید و نورپردازی برای دکمه‌های لمسی تنظیم صدا و سیستم تهویه هم بهره می‌برد که در آینده برای نسخه‌های معمولی ID.3 هم ارائه خواهد شد تا به انتقادات پاسخ داده شود.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar