پکارد ۱۲ یکی از زشت ترین خودروها در دنیا

بروزرسانی در: دوشنبه 13 تیر 01 ساعت 15:32
پکارد ۱۲ یکی از زشت ترین خودروها در دنیا

پکارد(در برخی منابع فارسی پاکارد هم نوشته شده) نام کمپانی خودروساز آمریکایی بود که در سال ۱۸۹۹ توسط خانواده ای به همین نام فامیل در دیترویت(آمریکا) تاسیس شد. پکارد تا سال ۱۹۵۸ به فعالیت خود ادامه داد.

پکارد در دوران فعالیت خود و همزمان با دوران شکوفایی صنعت خودرو در آمریکا محصولاتی به سبک و مدل آن دوران روانه بازار کرد.

علت اشاره به تاریخچه کمپانی پکارد مربوط به یک خودروی عجیب می شود که در سال ۱۹۹۹ با نام پکارد توولو یا پکارد ۱۲ توسط یک مخترع و مهندس به صورت شخصی تولید شد.

این پروژه در واقع حاصل ماجراجویی های ذهنی روی گالیکسون است. وی در سال ۱۹۹۱ خود را آماده آغاز پروژه کرد و دقیقا به همین منظور مراحل قانونی استفاده از نام برند پکارد را طی و در نهایت مدل پکارد ۱۲ را به ثبت رساند. در سال ۱۹۹۳ پروژه وارد فاز فیزیکی خود شد و در نهایت در سال ۱۹۹۸ به اولین رونمایی در آریزونا رسید.

اگر طرفدار برند پکارد باشید احتمالا متوجه شباهت های جالب بدنه با پکارد کلیپر مدل ۱۹۴۱ شده اید، این در واقع تلاشی برای تضمین اصالت نام پکارد در پروژه بوده است.

پکارد کلیپر ۱۹۴۱

پکارد کلیپر 1941

در راه طراحی بدنه، ۴ فرد حرفه ای از جمله دن جانسن طراحی سابق جنرال موتورز مشارکت داشتند. ساختار بدنه کاملا آلومینیومی انتخاب شد تا بر سازه فضاکار سوار شود. در نهایت وزن خودرو به ۱۷۰۱ کیلوگرم رسید.

سیستم ترمز با دیسک های ۱۳.۲ اینچی برای تمام چرخ ها نصب شد.

پیشرانه پکارد ۱۲
در بخش پیشرانه از نمونه تمام آلومینیومی OHV V-12 استفاده شد. این مجموعه با جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک ۴L80E جنرال موتورز هماهنگ شد. خروجی پیشرانه برابر با ۴۴۰ اسب بخار محاسبه شده است. سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد.

در آزمایش ها، پکارد ۱۲ طی ۴.۸ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت رسید. از دیگر ویژگی های فنی باید به سامانه تعلیق مستقل، ترمزهای ضدقفل و فاصله بین محورهای ۳۰۲۲ میلیمتر اشاره کرد.

طول خودرو نیز برابر با ۵۳۰۸ میلیمتر است.

کابین پکارد ۱۲
برای فضای داخل کابین از چرم طبیعی، تریم چوب تیره گردو و عناصر کرومی استفاده شد تا با همراهی سیستم تهویه اتوماتیک، پخش صوتی و دیگر جزئیات، یک منظره کلاسیک باکیفیت را شکل دهد.

جالب آنکه پکارد به هیچ عنوان پروژه موفقی برای توسعه دهندگان آن نبود و از منظر بسیاری کارشناسان دنیای خودرو و همچنین نظرسنجی ها، در رده زشت ترین محصولاتی که تاکنون این صنعت به خود دیده، قرار گرفته است.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar