معرفی مینی کوپر SE کانورتیبل برقی

جمعه 28 بهمن 01 ساعت 13:32
معرفی مینی کوپر SE کانورتیبل برقی

شرکت مینی بریتانیا از نسخه تولید محدود کوپر SE کانورتیبل برقی رونمایی کرد. قرار است تنها ۹۹۹ دستگاه از این خودرو برای بازارهای اروپایی تولید شود.

احتمالاً همین خبر بهترین مثال برای عبارت “هرگز نگو هرگز!” باشد چراکه محصول برقی مینی قرار نبود چیزی فراتر از یک پروتوتایپ تک ساخت باشد اما بریتانیایی‌ها می‌گویند بازخوردهای مثبت دریافت شده به حدی خوب بوده‌اند که نمی‌شد آن‌ها را نادیده گرفت. به همین خاطر است که می‌خواهیم شما را با مینی کوپر SE کانورتیبل برقی آشنا کنیم، خودرویی روباز و بدون آلایندگی که اواخر سال جاری میلادی و به تعداد محدود راهی بازارهای اروپایی خواهد شد.

مینی می‌گوید ۹۹۹ دستگاه از خودروی موردبحث را خواهد ساخت که ۹۹۸ دستگاه بیشتر از برنامه‌ریزی‌های قبلی بوده است. زمانی که پروتوتایپ مینی کوپر SE کانورتیبل در سال ۲۰۲۲ رونمایی شد شرکت سازنده به روشنی اظهار داشت فقط تنها یک دستگاه از آن را به منظور اشاره به آینده‌ای تمام برقی تولید می‌کند. البته هم‌اکنون اوضاع فرق می‌کند و اگرچه سقف تولید خودروی یاد شده خیلی زیاد نخواهد بود اما بازهم نشان دهنده تغییر برنامه‌های مینی نسبت به قبل است.

نسخه تولیدی این خودرو کاملاً مشابه مدل پروتوتایپ است و از آنجایی که مدل پروتوتایپ بر پایه کوپر SE هاردتاپ تولیدی شکل گرفته بود بنابراین نمونه تولیدی کانورتیبل برای ما کاملاً آشنا خواهد بود. یک پیشرانه برقی با قدرت ۱۸۱ اسب بخار چرخ های جلو را به حرکت درمی‌آورد و باعث می‌شود خودرو در عرض ۷.۳ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. کوپر SE کانورتیبل با یک‌بار شارژ می‌تواند مسافت ۲۰۱ کیلومتری را طی کند. از نظر ظاهری باید گفت خودروی تولید محدود مینی از همان رینگ‌های ۱۷ اینچی مدل هاردتاپ سود می‌برد. کوپر SE کانورتیبل با رنگ‌های مشکی و سفید در دسترس خواهد بود. داخل کابین نیز صندلی‌های اسپرت و گرم شونده با پوشش چرم، فرمان چرمی و تریم پیانوبلک دیده می‌شوند. به این موارد باید عناصر زرد رنگ را نیز اضافه کرد. سیستم eDrive مدل هاردتاپ با هدآپ دیسپلی نیز بخشی از پکیج تکنولوژی خودرو خواهد بود.

سقف تاشونده خودرو را می‌توان تا سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت باز یا بسته کرد. رکاب درب‌ها نیز نوشته سفارشی مینی را به نمایش می‌گذارد و به سقف تولید ۹۹۹ دستگاهی آن اشاره می‌کند. استفانی ورست مدیر مینی می‌گوید:

سه سال پیش ما خودروی تمام برقی مینی کوپر SE را عرضه کردیم و امروز از هر ۵ مینی فروخته شده در اروپا یکی دارای قوای محرکه برقی است. این موفقیت باعث شد ما سری تولید محدودی از کوپر SE کانورتیبل را عرضه کنیم. مفتخرم اعلام کنم ۹۹۹ دستگاه از این خودرو با احساس فوق‌العاده و خاص سواری به دست مشتریان خواهد رسید.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar