موجودی بیت‌ کوین شرکت تسلا

چهارشنبه 20 بهمن 00 ساعت 11:01
موجودی بیت‌ کوین شرکت تسلا

در این سند، شرکت تسلا گزارش داده که در سال منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱، حدود ۱۰۱‌میلیون دلار زیان کاهش ناشی از تغییرات ارزش بیت‌کوین و سود ۱۲۸‌میلیون دلاری از فروش میزان معینی از بیت‌کوین را ثبت کرده است. بر اساس این گزارش، شرکت تسلا، بیت‌کوین را برای پرداخت هزینه محصولات خود طی چند ماه در سال ۲۰۲۱ قبول کرده بود.

طبق گزارش قبلی این شرکت، تسلا در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ در مجموع ۵/ ۱ میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرده بود. این گزارش، تاریخ این خرید را فاش نکرده اما طی آن دوره، قیمت ارز دیجیتال بین ۲۹هزار و ۴۰۵ دلار در اوایل ژانویه و ۶۱هزار و ۱۷۷ دلار در اواسط مارس در نوسان بود. در ۳۱دسامبر ۲۰۲۱ قیمت بیت‌کوین بین ۴۵هزار و۷۰۰ تا ۴۸هزار و ۵۰۰ دلار در نوسان بود.

بر اساس اطلاعات یک پایگاه داده از شرکت تجزیه و تحلیل رمزارز CoinGecko، تسلا دارای ۴۸هزار بیت‌کوین است. تسلا دومین دارنده بیت‌کوین در میان شرکت‌های جهان محسوب می‌شود که بزرگ‌ترین دارنده آن، سازنده نرم‌‌‌افزار هوش تجاری MicroStrategy مستقر در ویرجینیاست. بر اساس گزارش CoinGecko این شرکت بیش از ۱۲۱هزار بیت‌کوین به ارزش بیش از ۵‌میلیارد دلار دارد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar