پژوسیتروئن پس از ترک ایران به شمال آفریقا سفر کرد!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
پژوسیتروئن پس از ترک ایران به شمال آفریقا سفر کرد!

بررسی ها نشان می دهد با ممانعت آمریکا از حضور کمپانی‌های بین المللی در ایران، پژوسیتروئن روی توسعه برند در سه کشور مصر، الجزایر و مراکش تمرکز کرده است.

مشکلات تمام نشدنی ایران و غرب موجب شده تا پژو سیتروئن به توسعه بازارهای جدید در شمال آفریقا ترغیب شود. سرمایه گذاری 630 میلیون دلاری در مراکش در کنار ساخت یک کارخانه جدید در الجزایر و حضور قدرتمند در مصر سه راهبردی است که کمپانی پژو از دور قبلی تحریم های ایران در سال 2012 روی آن تمرکز کرده و اینک احتمالا با افزایش تمرکز روی آنها، پژو می‌تواند قسمتی از فروش خود را که به دلیل خروج از ایران آسیب دیده جایگزین نماید.

به گزارش رویترز، این عمل که با هدف کاهش هزینه های تولید خودرو برای مصرف کنندگان اروپایی و نیز بالا رفتن سهم بازار پژو سیتروئن در شمال آفریقا اجرایی شده، قرار است سقف تولید پژو سیتروئن در مراکش از 90 هزار دستگاه در مقطع فعلی به بیش از 200 هزار دستگاه تا سال 2019 برساند. کارخانه پژو سیتروئن که در قنیطره واقع در 40 کیلومتری شهر رباط تاسیس شده تلاش دارد از طریق گسترش زنجیره تامین پژو سیتروئن در اروپا به کاهش هزینه عملیاتی شرکت و رشد سود آوری کمک نماید. این کارخانه 4500 نفر نیرو داشته و خودرو هایی مانند پژو 3008 را تولید می‌کند.

به نوشته وب سایت عربی ترید عربیا (tradearabia) پژو به غیر از مراکش، روی بازارهای دیگر آفریقا مانند الجزایر هم تمرکز دارد. این کمپانی فرانسوی در تلاش است کارخانه بزرگی هم در کشور الجزایر دایر کند تا از این طریق ضمن تکمیل زنجیره تامین خود بازار بزرگ و روبه توسعه خاورمیانه و شمال آفریقا را در چنبره خود داشته باشد. این کمپانی برای الجزایر در نقشه جدید و جهانی خود نقشی ویژه تعریف کرده و با یک سرمایه گذاری 117 میلیون دلاری تلاش دارد سالانه 75 هزار دستگاه خودرو در شهر اوران واقع در غرب الجزایر تولید کند. جالب تر از همه، اما سرمایه گذاری 20 میلیون یورویی پژو در کارخانه ابومنصور قاهره در مصر است که نشان از رویکرد جدید خودروساز فرانسوی در شمال آفریقا داشته و از توسعه خطوط تولید کمپانی در پرجمعیت ترین کشور خاورمیانه حکایت دارد. ژان فیلیپ کمار قائم مقام کمپانی پژو سیتروئن در خاورمیانه و شمال آفریقا در گفتگو با روزنامه دیلی نیوز مصر با اشاره به تولید و عرضه 5 مدل گوناگون از این کارخانه به بازار این شکور، اعلام کرده پژو برنامه دارد تا سقف 100 میلیون یورو در این کارخانه سرمایه گذاری کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar