پژوسیتروئن پس از ترک ایران به شمال آفریقا سفر کرد!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
پژوسیتروئن پس از ترک ایران به شمال آفریقا سفر کرد!

بررسی ها نشان می دهد با ممانعت آمریکا از حضور کمپانی‌های بین المللی در ایران، پژوسیتروئن روی توسعه برند در سه کشور مصر، الجزایر و مراکش تمرکز کرده است.

مشکلات تمام نشدنی ایران و غرب موجب شده تا پژو سیتروئن به توسعه بازارهای جدید در شمال آفریقا ترغیب شود. سرمایه گذاری ۶۳۰ میلیون دلاری در مراکش در کنار ساخت یک کارخانه جدید در الجزایر و حضور قدرتمند در مصر سه راهبردی است که کمپانی پژو از دور قبلی تحریم های ایران در سال ۲۰۱۲ روی آن تمرکز کرده و اینک احتمالا با افزایش تمرکز روی آنها، پژو می‌تواند قسمتی از فروش خود را که به دلیل خروج از ایران آسیب دیده جایگزین نماید.

به گزارش رویترز، این عمل که با هدف کاهش هزینه های تولید خودرو برای مصرف کنندگان اروپایی و نیز بالا رفتن سهم بازار پژو سیتروئن در شمال آفریقا اجرایی شده، قرار است سقف تولید پژو سیتروئن در مراکش از ۹۰ هزار دستگاه در مقطع فعلی به بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه تا سال ۲۰۱۹ برساند. کارخانه پژو سیتروئن که در قنیطره واقع در ۴۰ کیلومتری شهر رباط تاسیس شده تلاش دارد از طریق گسترش زنجیره تامین پژو سیتروئن در اروپا به کاهش هزینه عملیاتی شرکت و رشد سود آوری کمک نماید. این کارخانه ۴۵۰۰ نفر نیرو داشته و خودرو هایی مانند پژو ۳۰۰۸ را تولید می‌کند.

به نوشته وب سایت عربی ترید عربیا (tradearabia) پژو به غیر از مراکش، روی بازارهای دیگر آفریقا مانند الجزایر هم تمرکز دارد. این کمپانی فرانسوی در تلاش است کارخانه بزرگی هم در کشور الجزایر دایر کند تا از این طریق ضمن تکمیل زنجیره تامین خود بازار بزرگ و روبه توسعه خاورمیانه و شمال آفریقا را در چنبره خود داشته باشد. این کمپانی برای الجزایر در نقشه جدید و جهانی خود نقشی ویژه تعریف کرده و با یک سرمایه گذاری ۱۱۷ میلیون دلاری تلاش دارد سالانه ۷۵ هزار دستگاه خودرو در شهر اوران واقع در غرب الجزایر تولید کند. جالب تر از همه، اما سرمایه گذاری ۲۰ میلیون یورویی پژو در کارخانه ابومنصور قاهره در مصر است که نشان از رویکرد جدید خودروساز فرانسوی در شمال آفریقا داشته و از توسعه خطوط تولید کمپانی در پرجمعیت ترین کشور خاورمیانه حکایت دارد. ژان فیلیپ کمار قائم مقام کمپانی پژو سیتروئن در خاورمیانه و شمال آفریقا در گفتگو با روزنامه دیلی نیوز مصر با اشاره به تولید و عرضه ۵ مدل گوناگون از این کارخانه به بازار این شکور، اعلام کرده پژو برنامه دارد تا سقف ۱۰۰ میلیون یورو در این کارخانه سرمایه گذاری کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar