تولید خودروهای تجاری تقریباً نصف شد

شنبه 12 بهمن 98 ساعت 10:32
تولید خودروهای تجاری تقریباً نصف شد

تازه‌ترین آمار منتشر شده از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید بعضی از خودروهای سنگین از جمله اتوبوس، مینی‌بوس، ون، کامیون، کشنده و کمباین در ۹ ماهه امسال تقریباً نصف شده است.

بر اساس این آمار در ۹ ماهه امسال تولید کامیون، کامیون کشنده، اتوبوس، مینی‌بوس، ون و کمباین به ترتیب ۶۳، ۵۲.۲ و ۵۰.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال اخیر کاهش داشته؛ به صورتی که در این مدت تولید این سه گروه خودرو سنگین به ترتیب ۳۱۹۶، ۱۴۵۶ و ۲۹۴ دستگاه بوده است. این در حالی است که تولید این سه گروه در مدت مشابه سال اخیر به ترتیب ۸۶۴۷، ۳۰۴۸ و ۵۹۹ دستگاه بوده است.

همچنین در ۹ ماهه امسال ۵۲۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع سواری تولید شده که نسبت به تولید ۷۵۰ هزار و ۸۰۰ دستگاه در مدت مشابه سال اخیر ۲۵.۷ درصد کاهش داشته است.

با این حال تولید وانت و تراکتور در این مدت ۱۶.۵ و ۱۵.۷ درصد افزایش یافته است.

تولید لاستیک خودرو و روغن موتور هم در این مدت ۲.۱ و ۱۸.۳ درصد نسبت به ۹ ماهه سال اخیر کاهش داشته است.

سموم دفع آبات نباتی و داروی انسانی؛ صدرنشین افزایش تولید کالاهای منتخب صنعتی

این آمارها نشان می‌دهد که بیشترین افزایش تولید در ۹ ماهه امسال مربوط به سموم دفع آفات نباتی و داروی انسانی است که تولید آن‌ها نسبت به مدت مشابه سال پیش ۳۸.۹ و ۲۹.۶ درصد افزایش داشته است. تا پایان آذرماه امسال ۲۷ هزار و ۶۰۰ تن سموم دفع آبات نباتی و ۳۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون عدد داروی انسانی تولید شده است.

در این بین تولید پودر شوینده در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال اخیر ۷.۳ درصد افزایش داشته است.

تولید افزایش ۲۰ درصدی ماشین ‌لباسشویی و کولر آبی

همچنین بر اساس آمار منتشر شده از طرف وزارت صمت در ۹ ماهه امسال به ترتیب ۴۸۱ هزار و ۳۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی، ۶۳۷ هزار ۷۰۰ دستگاه کولر آبی و ۸۴۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه یخچال و فریزر تولید شده که نسبت به تولید این لوازم در مدت مشابه سال پیش به ترتیب ۲۴.۲، ۲۲.۷ و ۳.۹ درصد افزایش یافته است.

با این وجود در ۹ ماهه امسال ۵۱۳ هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع تلویزیون تولید شده که نسبت به تولید ۵۶۲ هزار و ۵۰۰ دستگاهی در مدت مشابه سال اخیر ۸.۸ درصد کاهش داشته است.

آمار تولید کالاهای منتخب صنعتی

تولید خودروهای تجاری تقریباً نصف شد

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar