درآمد ۳۴ هزار میلیارد تومانی از واردات خودرو

بروزرسانی در: دوشنبه 21 خرداد 03 ساعت 11:15
درآمد ۳۴ هزار میلیارد تومانی از واردات خودرو

با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۳، عوارض و حقوق ورودی خودرو ۳۳ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان و مالیات بر انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی گران‌قیمت دو هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان تعیین شده است.

هر ساله در قانون بودجه بندهایی مرتبط با حوزه خودرو به تصویب می‌رسد. اکثراً این بندها مربوط به عوارض و ارائه خدمات دولت است. البته چند سالی است که بحث مالیات برانواع خودروهای لوکس نیز به عنوان یک پایه مالیاتی جدید وارد بودجه کشور شده است.

بر همین اساس دو هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان به عنوان مالیات بر انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی گران‌قیمت در نظر گرفته شده است.

در کنار این موضوع برای عوارض و حقوق ورودی خودرو ۳۳ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان، مالیات شماره گذاری خودرو ۱۶ هزار و ۱۹۲ میلیارد تومان، درآمد حاصل از واگذاری و تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت هزار میلیارد تومان و درآمد موضوع اخذ عوارض شماره گذاری بر خودروهای وارداتی که اولین بار شماره گذاری می شوند متناسب با میزان آلودگی و ارزش گمرکی آن ها ۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

ضمن اینکه درآمد حاصل از معاینه فنی خودروها، ۱۰ میلیارد تومان، درآمد حاصل از افزایش عوارض خودروهای سواری به میزان ۵ درصد ارزش گمرکی، ۱۰۱ میلیارد تومان و درآمد حاصل از وضع عوارض از افزایش ۱۰ درصد ارزش گمرکی خودروهای بنزین سوز ۴۰۴ میلیارد تومان است.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar