قیمت جدید احتمالی خودروهای پر تیراژ داخلی + جدول

دوشنبه 26 آذر 97 ساعت 02:51
قیمت جدید احتمالی خودروهای پر تیراژ داخلی + جدول

طبق توافق انجام گرفته بین سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، خودروسازان و قطعه‌سازها، قیمت خودروهای داخلی به طور میانگین، 70 درصد افزایش خواهد یافت.

بنابر اخبار موثق و به گفته منابع آگاه، در آخرین نشست مربوط به تعیین فرمول قیمت‌گذاری خودرو که سازمان حمایت میزبانی آن را بر عهده داشته است، مقرر شده نرخ کارخانه‌ای خودروهای تولید داخل حداقل 50 و حداکثر 130 درصد بالا برود. با این حساب، قیمت خودروها به طور میانگین نزدیک به 70 درصد افزایش خواهد یافت و به احتمال زیاد، لیست قیمت‌ها هم در طول این هفته یا نهایتاً هفته آینده، اعلام و ابلاغ خواهد شد. اعلام و ابلاغ قیمت‌ها البته توسط ستاد تنظیم بازار انجام خواهد شد، به طوری که این ستاد، طبق اختیاراتش می‌تواند در لیست ارسالی از طرف سازمان حمایت، دخل و تصرف انجام دهد.

موضوع تغییر روش قیمت‌گذاری خودرو هفته‌هاست از طرف دولت و زنجیره خودروسازی کشور دنبال می‌شود و مطابق با تصمیم اتخاذ شده در ستاد هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار مسوول تعیین قیمت هستند. افزایش هزینه‌های تولید ناشی از صعود نرخ ارز و رشد قیمت مواد اولیه و همچنین تحریم‌ها، زنجیره خودروسازی کشور را گرفتار بحران نقدینگی کرد و از همین رو خودروسازان و قطعه‌سازان از مدت‌ها پیش خواستار جبران هزینه‌های تولید از ناحیه افزایش قیمت شدند. در نهایت هم دولت تغییر روش قیمت‌گذاری را پذیرفت تا راه تنفس زنجیره خودروسازی کشور به تدریج باز شود.

بر این اساس، قیمت گذاری خودروهای بالای 45 میلیون تومان به نوعی آزاد بوده و خودروسازان می‌توانند خود نسبت به تعیین قیمت این دسته از محصولات اقدام کنند. در خصوص خودروهای کمتر از 45 میلیونی هم مقرر شده سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار نسبت به کشف قیمت و ابلاغ نرخ‌های جدید اقدام کنند. پیگیری‌ها نشان می‌دهد سازمان حمایت، خودروسازان و قطعه‌سازان در نهایت بر سر افزایش میانگین 70 درصدی قیمت خودروها توافق کرده‌اند. این در وضعیتی است که هنوز خوان آخر یعنی موافقت ستاد تنظیم بازار با قیمت‌های جدید، باقی مانده و باید منتظر ماند و دید این ستاد نرخ‌های جدید را می‌پذیرد یا لیست مربوطه را بابت اصلاح، به سازمان حمایت عودت خواهد داد.

با فرض اینکه ستاد تنظیم بازار هم فرمول جدید قیمت‌گذاری را بپذیرد و قیمت خودروها بین 50 تا 130 درصد (میانگین 70 درصد) بالا برود، کف قیمت در کارخانه به حدود 35 میلیون تومان خواهد رسید. بنابر گفته قطعه سازان، سازمان حمایت رشد 151 درصدی هزینه تولید قطعات (ناشی از صعود نرخ ارز و رشد قیمت مواد اولیه) را پذیرفته است. با در نظر گرفتن رقم 151 درصد و اینکه سهم قطعات در یک خودرو نزدیک به 80 درصد لحاظ می‌شود، می‌توان به قیمت‌های احتمالی خودروهای زیر 45 میلیون تومان نزدیک شد.

البته با توجه به اینکه سازمان حمایت، افزایش قیمت‌های متفاوتی را برای خودروهای داخلی در نظر گرفته و تنها حداقل و حداکثر آن معلوم است، نمی‌توان فعلاً به اعداد دقیق دست یافت. با این حال با توجه به سیاست‌های دولت، می‌توان فرض گرفت خودروهای پرتیراژ و پر فروش که سطح قیمت آنها به کم درآمدها نزدیک است، حداقل افزایش قیمت را داشته باشند. طبق این فرضیه، هرچه خودرو کم تیراژتر و دارای قیمتی بالاتر باشد درصد افزایش قیمت آن بالا خواهد رفت.

به عنوان مثال، پراید 131 که هم اکنون قیمتی نزدیک به 23 میلیون تومان در کارخانه دارد، احتمالاً مشمول افزایش قیمت 50 درصدی خواهد شد و این یعنی قیمت آن به 34 میلیون 500 هزار تومان می‌رسد. هم اکنون قیمت پراید 131 در بازار نزدیک به 35 میلیون و 500 هزار تومان است و بنابراین افزایش 50 درصدی، فاصله قیمت کارخانه و بازار آن را از 12 میلیون و 500 هزار تومان فعلی به یک میلیون تومان کاهش می‌دهد.

به جز پراید ولی دیگر خودرویی که احتمالاً مشمول حداقل افزایش قیمت خواهد شد، پژو 405 است که هم اکنون نزدیک به 33 میلیون تومان در کارخانه و 57 میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد. بنابراین با فرض افزایش 50 درصدی، قیمت پژو 405 در کارخانه به 49 میلیون و 500 هزار تومان خواهد رسید و فاصله قیمت کارخانه و بازار آن روی عدد 7 میلیون و 500 هزار تومان خواهد ایستاد.

در میان دیگر خودروهای زیر 45 میلیونی، پژو 206 به احتمال زیاد بیش از 50 درصد افزایش قیمت خواهد داشت. اگر همان عدد میانگین 70 درصدی را برای 206 لحاظ کنیم، قیمت تیپ 2 این محصول در کارخانه به بیش از 61 میلیون تومان خواهد رسید. همچنین تیپ 5 پژو 206 هم پس از اعمال افزایش قیمت 70 درصدی احتمالی، قیمتی مساوی با 71 میلیون و 500 هزار تومان در کارخانه خواهد داشت؛ در نتیجه، فاصله قیمت کارخانه و بازار پژو 206 بسیار کاهش خواهد یافت. از طرف دیگر، تیبا هم احتمالاً با افزایش قیمتی بالاتر از نرخ حداقل، رو به رو می‌شود. این محصول در مدل معمولی خود 27 میلیون و 500 هزار تومان (در کارخانه) قیمت دارد و اگر فرض کنیم عددی بین نرخ حداقل و نرخ میانگین به قیمت آن اضافه شود (مثلاً 60 درصد)، این خودرو تبدیل به محصولی 44 میلیون تومانی خواهد شد. تیبا 2 هم که هم اکنون نزدیک به 31 میلیون تومان قیمت دارد، با فرض افزایش 60 درصدی، قیمت آن در کارخانه به حدود 50 میلیون تومان خواهد رسید.

ولی در خصوص پژو پارس معمولی هم به عنوان خودرویی زیر 45 میلیون تومان، احتمالاً افزایش قیمتی بیش از 50 درصد (شاید میانگین 70 درصدی) لحاظ خواهد شد، پس این محصول قیمتی نزدیک به 69 میلیون تومان در کارخانه خواهد داشت. در خصوص سمند هم اگر فرض را بر افزایش 70 درصدی بگذاریم، قیمت این محصول در مدل EF7 به بیش از 57 میلیون و 500 هزار تومان خواهد رسید.

شرایط قیمت گذاری ولی در خصوص تندر 90 به احتمال زیاد با سایر زیر 45 میلیونی‌ها فرق خواهد داشت، چون این خودرو از قطعات خارجی بیشتری بهره می‌برد و ارزبری آن بالاتر است. با این حال اگر فرض را بالاتر از عدد میانگین (مثلاً رشد 80 درصدی) قرار دهیم، با یک حساب سرانگشتی معلوم می‌شود قیمت تندر E2 در کارخانه به حدود 80 میلیون تومان خواهد رسید. داستان در خصوص دیگر اعضای خانواده آل 90 متفاوت است، چه آنکه آنها با توجه به قیمت بالای 45 میلیون تومان‌شان، توسط خودروسازان و احتمالاً در حاشیه بازار قیمت‌گذاری خواهند شد.

قیمت جدید احتمالی خودروهای پر تیراژ داخلی + جدول

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "قیمت جدید احتمالی خودروهای پر تیراژ داخلی + جدول"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سالار
مهمان

حاشیه بازار یا 5 درصد زیر قیمت بازار که کمتر از این مقدار افزایشها میشه!
البته همه اینها حدس و گمانه نویسنده این مطلب بوده و احتمالا حالش زیاد خوش نبوده!

میری
مهمان

ایران خودرو وسایپاتاکنون بلدبودن سرمردم کلاه بگذارن وبصورت پیش فروش خودروهای خودرا به مردم قالب کننداین وزیرصنعت ومعدن که خاک عالم برسرش هیچی حالیش نیست بازهم شریعتمداری بهتربودپس بااین وضع انصراف بدیم وپول مون راپس بگیریم بهتره به همون ماشین قراضه مون اکتفا می کنیم واقعا جای تاسف داردبرای دولت بی تدبیروامید،اون ازگرانی ها،این ازافزایش بی رویه خودرو و….