کاهش تولید خودرو در آبان شدت گرفت

شنبه 24 آذر 97 ساعت 04:01
کاهش تولید خودرو در آبان شدت گرفت

آمار تولید خودروهای داخلی در هشت ماه امسال اعلام و طبق آن معلوم شد تولید محصولات سواری در مقایسه با مدت مشابه سال اخیر 2. 27 درصد کاهش یافته است. اگرچه روند نزولی تولید خودرو در کشور از خرداد امسال شروع شد، با این حال اوضاع خودروسازان در آبان، بدتر از ماه‌های پیش شده است، به طوری که تولید به شکلی بسیار جدی وارد دوران کاهشی خود شده است.

نزولی شدن تولید خودروهای داخلی از دو عامل اصلی سرچشمه می‌گیرد، یکی تحریم‌های آمریکا علیه صنعت خودرو و دیگری، مشکلات اقتصادی داخلی. در این میان، تحریم‌ها که از اواسط مرداد سایه سنگین آن روی صنعت خودرو افتاد، موجب شده روند تأمین قطعات سخت شود و این موضوع به ویژه در بخش خودروهای مونتاژی، به وضوح خود را نشان داده است. به عنوان مثال، تولید محصولات رنو در هر دو گروه بزرگ داخلی به شدت افت کرده و علت آن، قطع ارسال قطعات منفصله از طرف خودروساز فرانسوی به خاطر تحریم است.

روند تولید در آبان نشان می‌دهد در این ماه، تحریم روی خشن خود را به خودروسازی نشان داده و این احتمال وجود دارد که در طول ماه‌های پیش رو، اثرات این ماجرا بیشتر و بیشتر نمود پیدا کند. از آن طرف البته مشکلات اقتصادی که خود را در قالب رشد هزینه‌های تولید خودروسازان و قطعه سازان نشان داده هم به نوبه خود موجب نزولی شدن تیراژ شده است. قطعاً وخیم شدن اوضاع تولید خودرو در آبان، جدا از تحریم، به بحث اقتصاد داخل هم مرتبط است. بنا به گفته فعالان صنعت خودرو، مسائلی نظیر کمبود تخصیص ارز، ترخیص ضعیف قطعات از گمرک، مشکلات مالی برای گشایش اعتبار و ثبت سفارش و در کل نقدینگی ضعیف، موجب شده‌اند تولید قطعه در کشور پایین آمده و در نتیجه تیراژ خودرو هم نزولی شود. البته تا به امروز هنوز هیچ کدام از محصولات سواری متعلق به دو خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو و شرکت خودروسازی سایپا) با توقف تولید محصولات خود رو به رو نشده‌اند، با این حال هیچ بعید نیست در طول ماه‌های پیش رو، این اتفاق رخ بدهد. طبق آمار منتشره از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، در طول هشت ماه امسال در مجموع 596 هزار و 124 دستگاه انواع محصولات سواری در دو خودروساز بزرگ داخلی به تولید رسیده که از کاهش 2. 27 درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش حکایت دارد. در این میان، ایران خودرو تیراژی 308 هزار و 420 دستگاهی تا پایان آبان از خود به جا گذاشته که از کاهش 8. 30 درصدی نسبت به مدت مشابه سال اخیر حکایت دارد. سایپا هم که افت 18 درصدی را به خود می‌بیند، در بازه زمانی موردنظر 184 هزار و 968 دستگاه انواع محصول سواری را به تولید رسانده است. در نهایت پارس خودرویی‌ها هم با توجه به تیراژ 102 هزار و 763 دستگاهی‌شان، 31 درصد کاهش تولید را در هشت ماه امسال و نسبت به مدت مشابه سال اخیر تجربه کرده‌اند.

آمار ماهانه هم نشان می‌دهد تیراژ سواری‌ها در آبان و نسبت به مهر، 5. 34 درصد کاهش داشته و این موضوع ریشه در تیراژ ضعیف 46 هزار و 127 دستگاهی محصولات در دومین ماه پاییز دارد. در بین خودروسازان مطرح، ایران خودرو با تیراژی 23 هزار و 499 دستگاهی در آبان، 38 درصد نسبت به مهر افت تولید داشته است. شرکت خودروسازی سایپا (شامل سایپا و پارس خودرو) هم در مجموع 22 هزار و 628 دستگاه تیراژ داشته که باعث شده تولید این شرکت خودروسازی 30 درصد نسبت به مهر پایین بیاید. آمار هشت ماهه نشان می‌دهد تیبا پرتیراژترین خودروی داخلی است و لقب کم‌تیراژترین هم در حال حاضر در اختیار «رهام» محصول جدید سایپایی‌ها قرار دارد که فقط شش دستگاه از آن به تولید رسیده است.

بیشتر خودروها نزولی شدند

به سراغ جزئیات آمار تولید هشت ماه امسال خودروسازان برویم و ببینیم کدام محصولات با افت و کدامشان با افزایش تیراژ رو به رو شده‌اند. بنابر آمار اعلامی، در میان محصولات ایران خودرو، پژو 206 تیراژی 86 هزار و 820 دستگاهی را در طول هشت ماه امسال از خود به جا گذاشته و در نتیجه نسبت به مدت مشابه سال اخیر، 6. 22 درصد کاهش را تجربه کرده است. در آمار مربوطه، تولید 12 هزار و 728 دستگاه پژو 206 اتومات هم به ثبت رسیده، که البته این آمار به پژو 207 اتومات مربوط می‌شود، چون آبی‌های جاده مخصوص، مدت‌هاست مدل اتومات 206 را تولید نمی‌کنند.

در میان دیگر محصولات پژویی ایران خودرو پژو 405 هم با کاهش تولید در هشت ماه امسال رو به رو شده است. بر این اساس، 405 با تیراژی 54 هزار و 728 دستگاهی، 42 درصد نسبت به مدت مشابه سال اخیر کاهش تولید داشته است. 405 هم اکنون فقط در سایت خراسان ایران خودرو به تولید می‌رسد. در کنار 405، دیگر محصول پژویی ایران خودرو به نام پارس هم در هشت ماه امسال با کاهش تولید رو به رو شده است. طبق آمار، این محصول تیراژی 55 هزار و 960 دستگاهی را تا پایان آبان به خود اختصاص داده و نسبت به هشت ماه سال اخیر 1. 29 درصد کاهش تیراژ را تجربه کرده است. پارس هم اکنون میهمان سایت‌های مرکزی، سمنان، فارس، کرمانشاه و مازندران ایران خودرو است. از پارس که بگذریم، آبی‌های جاده مخصوص در تولید سمند هم با کاهش تولید رو به رو شده‌اند. بنابر آمار منتشره، این گروه در طول هشت ماه امسال، 40 هزار و 168 دستگاه سمند به تولید رسانده، پس نسبت به مدت مشابه سال اخیر 5. 42 درصد کاهش تیراژ را تجربه کرده است. هم اکنون سمند تنها در سایت‌های مرکزی و تبریز ایران خودرو به تولید می‌رسد و سایت سمنان دیگر میزبان این خودرو نیست.

ولی آن طور که آمار تولید منتشره روایت می‌کند، ایران خودرو همچنان روندی صعودی را در تولید دنا طی می‌کند. طبق آمار منتشره، در هشت ماه امسال، 27 هزار و 385 دستگاه دنا به تولید رسیده و پس تیراژ این محصول نسبت به مدت مشابه سال اخیر، 4. 19 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که دیگر محصول ایران خودرو یعنی رانا، کماکان با کاهش تولید همراه بوده و تیراژ آن تا پایان آبان امسال، 7. 47 درصد نزول را نشان می‌دهد. بنابر آمار منتشره، ایران خودرویی‌ها در هشت ماه امسال دو هزار و 603 دستگاه رانا را به تولید رسانده‌اند.

نگاهی هم بیندازیم به محصولات مونتاژی ایران خودرو، محصولاتی که با شروع تحریم‌ها، سرنوشتشان برای ادامه تولید در طول ماه‌های آینده، معلوم نیست. آن طور که آمار می‌گوید، آبی‌های جاده مخصوص تا پایان آبان امسال 2 هزار و 307 دستگاه سوزوکی گرندویتارا مونتاژ کرده‌اند. این آمار نشان می‌دهد کراس اوور مونتاژی ژاپنی ایران خودرو در مقایسه با هشت ماه سال اخیر، 37 درصد کاهش تولید داشته است. ایران خودرو همچنین توانسته 10 هزار و 126 دستگاه هایما را هم مونتاژ کند و با این حساب، کراس اوور چینی ایران خودرو نسبت به هشت ماه سال اخیر، 45 درصد رشد تیراژ را تجربه کرده است. این در وضعیتی است که دیگر محصول چینی ایران خودرو به نام دانگ فنگ، کاهش تولید را در بازه زمانی تحت بررسی به خود می‌بیند. دانگ فنگ آماری 15 هزار و 155 دستگاهی را تا پایان آبان امسال از خود به‌جا گذاشته و بر این اساس، 22 درصد نسبت به مدت مشابه سال اخیر کاهش تیراژ را به ثبت رسانده است. سری هم به پژو 2008 بزنیم، خودرویی که فعلاً در مدار رشد تولید قرار دارد، ولی با رفتن پژو، معلوم نیست تولید آن چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد. این محصول که نخستین خودروی پسابرجامی پژو در ایران به شمار می‌رود، تا پایان آبان امسال تیراژی چهار هزار و 471 دستگاهی داشته است؛ با این حساب، 2008 نسبت به هشت ماه سال اخیر، رشدی 456 درصدی را به خود می‌بیند.

تیبا هم نزولی شد

به سایپا برویم و ببینیم این گروه چه آماری در تولید محصولات خود در طول هشت ماه امسال به جا گذاشته است. طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، سایپایی‌ها در تولید سراتو که محصولی مونتاژی و تحت لیسانس کیاموتورز کره است، با افت تولید رو به رو شده‌اند. بر این اساس، تا پایان آبان امسال 11 هزار و 254 دستگاه سراتو به مونتاژ رسیده و این به معنای افت 3. 35 درصدی تیراژ این خودرو نسبت به هشت ماه سال گذشته است. به‌نظر می‌رسد مشکلات موجود بر سر راه نقل و انتقال پول، تأمین قطعات سراتو را با اخلال رو به رو کرده، از همین رو تیراژ آن سیری نزولی را به خود می‌بیند. در میان دیگر محصولات سایپا، تیبا که پیش‌تر با رشد قابل توجهی در حال تولید بود، تیراژی 102 هزار و 338 دستگاهی را در طول هشت ماه امسال داشته است. با توجه به این آمار، تیبا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 5. 3 درصد کاهش تولید را تجربه کرده است. طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت ولی تولید پراید هم در هشت ماه امسال نزول کرده و سایپایی‌ها 102 هزار و 86 دستگاه از این محصول را به تولید رسانده‌اند. این رقم نشان می‌دهد تولید پراید نسبت به هشت ماه سال گذشته، 5. 28 درصد کاهش پیدا کرده است. از تیبا و پراید بگذریم و نگاهی هم به محصولات مونتاژی چینی سایپا بیندازیم. طبق آمار اعلامی از طرف وزارت صنعت، پارس خودرو به عنوان زیرمجموعه سایپا، توانسته 27 هزار و 715 دستگاه برلیانس را در طول هشت ماه امسال مونتاژ کند. با توجه به این آمار، برلیانس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 7. 2 درصد افزایش تیراژ را تجربه کرده است. سایپایی‌ها، ولی دو خودروی چینی دیگر را هم به مونتاژ می‌رسانند که در این میان، چانگان تیراژی هشت هزار و 744 دستگاهی را از خود به جا گذاشته است. بر این اساس، این خودروی مونتاژی در مقایسه با هشت ماه سال گذشته، افزایش تیراژی 3. 35 درصدی را به خود می‌بیند. دیگر خودروی چینی سایپا، اما آریو نام دارد که هم اکنون در سایت بن رو به تولید می‌رسد و آمار اعلامی از تیراژ چهار هزار و 818 دستگاهی آن حکایت می‌کند. با توجه به تیراژ اعلامی، آریو نسبت به هشت ماه سال گذشته، 14 درصد کاهش تولید را تجربه کرده است.

ایست رنو نزدیک است

نگاهی هم به اوضاع تولید خانواده آل 90 تا پایان آبان امسال بیندازیم تا معلوم شود این محصول رنو چه افت‌وخیزی را در طول بازه زمانی موردنظر تجربه کرده است. آن‌طور که آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید، در مجموع تیراژ خانواده تندر 90 (شامل تندر معمولی، پارس تندر، تندر اتومات و ساندرو) در طول هشت ماه امسال به 38 هزار و 980 دستگاه رسیده است. با این حساب، تیراژ این خانواده نسبت به هشت ماه سال گذشته، 3. 61 درصد کاهش را به خود می‌بیند. اگر آمار تولید خانواده تندر 90 را به طور جداگانه بررسی کنیم، معلوم می‌شود هر دو گروه ایران خودرو و پارس خودرو با کاهش تولید این محصول رو به رو شده‌اند. بر این اساس، ایران خودرویی‌ها با توجه به تیراژ هشت هزار و 697 دستگاهی‌شان در تولید تندر 90، با کاهش 3. 72 درصدی رو به رو شده‌اند. این خودروساز، تندر 90 را در مدل‌های معمولی و اتومات به تولید می‌رساند.

در پارس خودرو هم آمارها خبر از کاهش تیراژ خانواده تندر 90 می‌دهند. طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، 30 هزار و 283 دستگاه انواع این محصول در این گروه به تولید رسیده که نسبت به هشت ماه سال گذشته، 60 درصد کاهش را نشان می‌دهد. در این میان، پارس خودروهایی‌ها تیراژ ساندرو (یکی از اعضای خانواده تندر 90) را در هشت ماه امسال به 15 هزار و 762 دستگاه رسانده‌اند که این آمار از کاهش 53 درصدی این خودرو حکایت دارد.

در میان دیگر محصولات، پارس تندر تیراژی هفت هزار و 358 دستگاهی را تا پایان آبان امسال به ثبت رسانده که از کاهش تولید 8. 53 درصدی نسبت به هشت ماه سال اخیر حکایت می‌کند. تندر معمولی مدل E2 هم با تیراژی هفت هزار و 163 دستگاهی در طول هشت ماه امسال، 63 درصد کاهش تولید را در مقایسه با مدت مشابه سال پیش به خود می‌بیند. با توجه به روندی که خانواده آل 90 در حال طی کردن است و همچنین با در نظر گرفتن خروج رنو از ایران، به احتمال زیاد تولید محصولات این خانواده در طول دو، سه ماه آینده کاملاً متوقف خواهد شد.

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar