ایران خودرو آمادگی خود را برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی اعلام کرد

یکشنبه 3 آذر 98 ساعت 10:27
ایران خودرو آمادگی خود را برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی اعلام کرد

معاون مرکز تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌ خودرو، از آغاز مطالعات امکان ‌سنجی برای طراحی و توسعه محصولات هیبریدی و برقی خبر داد.

کیانوش پورمجیب در این خصوص یادآوری کرد: در صورت فراهم شدن زیرساخت‌های لازم،‌ پروژه‌های مرتبط با توسعه محصولات هیبریدی و برقی هم شروع خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش قابل توجه مصرف سوخت محصولات ایران خودرو در سال‌های گذشته گفت: در حال حاضر مصرف سوخت محصولات این خودروساز مطابق با معیارهای استاندراد کشور است،‌ با این وجود ایران ‌خودرو در تلاش است تا با اجرای پروژه‌های ارتقای خانواده موتورهای فعلی، مصرف سوخت محصولات را در حدود یک لیتر کاهش دهد. این شرکت هم اکنون پروژه ارتقای خانواده موتورهای XU و EF را در دستور کار دارد.

پورمجیب اضافه کرد: توسعه خانواده موتور کم مصرف سه سیلندر از جمله اقدامات زیربنایی ایران‌ خودرو در حوزه کاهش مصرف سوخت بوده است که متاسفانه به خاطر تحریم‌های بین‌المللی صنعت خودرو، اجرای این پروژه تا حدودی دچار چالش شد، ولی با تدابیر اتخاذ شده و با تکیه بر توان‌مندی شرکت‌های دانش‌بینان داخلی تلاش می‌شود تا اجرای این پروژه هم به مسیر اصلی خود بازگردد.

وی طراحی و تولید موتور دیزل با مصرف ۴/۹ لیتر در هر صد کیلومتر پیمایش را از دیگر اقدامات زیربنایی انجام شده توسط ایران‌ خودرو در حوزه مصرف سوخت برشمرد و افزود: در صورت صدور مجوزهای لازم از طرف سازمان‌های متولی صنعت خودروی کشور، ایران‌ خودرو آمادگی دارد تا تولید محصولات جاری را با موتور دیزل عملیاتی کند.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar