تحویل ۳ هزار دستگاه خودرو تا پایان دی ماه

شنبه 27 دی 99 ساعت 12:54
تحویل 3 هزار دستگاه خودرو تا پایان دی ماه

مدیر عامل گروه ایران خودرو از تحویل سه هزار دستگاه خودرو به مردم تا پایان دی ماه جاری خبر داد و گفت: سفارش‌های معوقه و تاخیردار این شرکت، نزدیک به ۱۵ هزار دستگاه است که تا پایان سال جاری به متقاضیان واگذار می‌شوند.

فرشاد مقیمی در ادامه سفر خود به استان مرکزی با ورود به شهر اراک در در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی مورد استقبال نمایندگان اراک ، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی و انجمن قطعه سازان استان مرکزی قرار گرفت و در بازدید از نمایشگاه توانمدیهای انجمن قطعه سازان استان گفت: سال پیش سفارشات معقوقه و تاخیردار ایران خودرو بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه بود که امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این تعداد، کاهش قابل توجهی داشته است.

وی بیان کرد: اختلاف قیمت کارخانه با بازار بر عهده خودروساز نیست اما به تازگی دستگاه‌های نظارتی برای مدیریت این مهم گام‌های بلندی برداشته‌اند.

مقیمی بیان کرد: قیمت‌گذاری خودرو برعهده شورای رقابت است که براساس سازوکارهای تعریف شده و شاخص‌های تورمی بانک مرکزی انجام و به شرکت‌های خودروساز ابلاغ و اجرایی می‌شود و براین اساس شرکت خودرو ساز هیچ نقشی در قیمت‌گذاری خودرو ندارد.

خودروهای فروش فوق العاده ۴۰ روزه تحویل متقاضیان شد

وی در مورد فروش فوق‌العاده هم گفت: برای تحویل این خودروها بازه زمانی ۹۰ روزه ور نظر گرفته شد اما سفارشات ظرف مدت ۴۰ روز تحویل متقاضیان شد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: در راستای کاهش مصرف سوخت از سال پیش اقدامات مهمی در دستور کار مرکز طرح و برنامه این واحد خودروسازی قرار گرفت که بخشی اجرایی شده است.

مقیمی افزود: تقویت موتور tu5 از آغاز امسال آغاز شده که ماه گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد که علاوه بر افزایش قدرت موتور کاهش مصرف سوخت را هم به دنبال داشت و استفاده از این موتور برای خودروی تارا به عنوان جدیدترین محصول ایران خودرو برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: تولید جعبه‌دنده ۶ سرعته هم با هدف کاهش مصرف سوخت در شرکت نیرو محرکه قزوین با طراحی مهندسان بومی آغاز شده و در بعضی خودرو ها اجرا شده که ۲ تا ۲.۵ درصد سوخت را کاهش می‌دهد.

مدیرعامل گروه ایران خودرو بیان کرد: تبدیل برخی قطعات فلزی به پلیمری با حفظ قدرت و کیفیت با هدف سبک ‌سازی خودرو برای کاهش مصرف سوخت هم در این واحد خودروسازی برنامه‌ ریزی شده است.

بازدید از شرکت‌های کوشاوران، صنایع آذرآب، ماشین ‌سازی، دانشگاه آزاد واحد امیرکبیر و شرکت در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بخشی از برنامه‌های مدیرعامل ایران خودرو در سفر یک روزه به استان مرکزی است.

شاتا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar