جهش ایساکو در شاخص رضایت مشتریان

شنبه 15 آذر 99 ساعت 11:48
جهش ایساکو در شاخص رضایت مشتریان

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از طرف شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، شرکت خدمات پس از فروش ایران ‌خودرو (ایساکو)، در مهر ماه امسال توانست با شش امتیاز رشد، جهش چشمگیری در شاخص رضایت مشتریان، ثبت کند.

معاون خدمات پس از فروش ایساکو در این خصوص گفت: طبق نظرسنجی‌ شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از مشتریان، امتیاز شاخص رضایت مشتریان گروه ایران‌ خودرو، در سال‌های گذشته به طور مستمر رشد داشته و در مهر ماه امسال با کسب ۷۷۴ امتیاز نسبت به مدت مشابه، رشد چشمگیر و بی‌سابقه‌ای را رقم زده است. این در حالی است که این شرکت در سه ماهه بهار و تابستان سال ۹۹ هم روند رو به رشدی داشته است.

ماشاءاله وردینی در این خصوص گفت: ایساکو بر خلاف تمام موانع، مانند تحریم‌ها، شیوع بیماری کووید ۱۹ در ده ماه گذشته، نوسان نرخ ارز و مسایل تامین از منابع داخلی و خارجی، با اجرای پروژه‌های عارضه‌یابی و برنامه‌ریزی دقیق و اجرای صحیح آن در راستای ارتقای خدمات پس از فروش شرکت صنعتی ایران‌ خودرو توانسته، همچنان در مسیر افزایش رضایت مشتریان خود، گام بردارد.

معاون ایساکو افزود: در وضعیت یاد شده، حفظ و ارتقای رضایت مشتریان بیش از همیشه نیاز به دقت در برنامه‌ریزی، پیش‌بینی بازخورد عملکردها، بهینه‌سازی فرآیندها،  اجرای صحیح و تلاش مضاعف همکاران داشته و از این رو موفقیت حاصل، برای این مجموعه بسیار ارزشمند تلقی می‌شود.

وی در ادامه به عللی که موجب این رشد چشمگیر در ارتقای رضایت مشتریان شده اشاره کرد و گفت: عواملی مانند تسریع در نوبت‌دهی نمایندگی‌ها و پذیرش خودرو، بهبود در تامین به موقع قطعات، افزایش کیفیت تعمیرات، هزینه پرداختی برای خدمات انجام شده و رفع کامل ایرادهای ثبت شده را می‌توان از علل این جهش برشمرد.

وردینی همچنین از مسایلی مانند، اجرای پروژه‌های پیگیری مشتریان (فالوآپ)، عارضه‌یابی و بهبود فرآیند پذیرش تا ترخیص، پیگیری و عارضه‌یابی مراجعات تکراری خودروها به شبکه نمایندگی‌ها، کنترل کیفیت تعمیرات انجام شده، افزایش استفاده مشتریان از اپلیکیشن ایساکو به منظور اخذ نوبت و درخواست خدمات امدادی و اجرای طرح‌های فوق‌برنامه در ایام خاص سال را از علل افزایش رضایت مشتریان ایساکو، بر شمرد.

وی ضمن توصیه به مشتریان در مورد بهره‌مندی از خدمات غیرحضوری در شرایط پاندمی ویروس کرونا گفت: راهبرد ما در مجموعه خدمات پس از فروش ایران‌خودرو تکریم مشتریان و در اولویت قرار دادن خواسته‌های ایشان است و دستاورد این رویکرد، یازده سال صدرنشینی این شرکت در حوزه خدمات پس از فروش خودروسازان کشور بوده است.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar