پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا در عید فطر ۹۹

جمعه 2 خرداد 99 ساعت 18:16
پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا در عید فطر 99

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح ضوابط فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو در ایام عید فطر ،گفت: شرایط خاصی در ضوابط فروش و اولویت‌های تحویل در نظر گرفته شده تا بتوان خودرو را فقط به مصرف‌کنندگان واقعی فروخت و تقاضای کاذب را حذف کرد. در این مرحله از فروش، ۷ محصول سایپا و ۴ محصول ایران خودرو حضور خواهند داشت.

به گزارش روز جمعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حسین مدرس خیابانی» در جلسه کمیته خودرو که به منظور بررسی نحوه پیش فروش و ثبت نام خودرو در ایام عید سعید فطر برگزار شد، با اشاره به سیاست‌های ابلاغی رئیس جمهوری به وزارت صنعت مبنی بر ساماندهی بازار خودرو  افزود: این وزارتخانه در راستای اجرای سیاست‌های دولت، برنامه‌ریزی‌های منسجمی را برای ساماندهی بازار خودرو طراحی کرده که محور اصلی آن افزایش تولید به منظور پاسخگویی بهینه به تقاضای موجود در بازار است.

وی اظهار داشت: اما در کنار آن، با مجموعه سیاست‌های تعریف شده، نظارت کافی انجام خواهد شد تا علاوه بر ساماندهی موضوع ثبت‌نام فروش و تحویل، زمینه برای عرضه مستقیم محصولات ایران خودرو و سایپا به مصرف‌کنندگان واقعی و حذف تقاضای کاذب از بازار خودرو نیز فراهم شود.

این مقام مسوول ادامه داد: بر اساس سیاست گذاری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی‌های به عمل آمده با خودروسازان، فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو شامل ۱۵ هزار دستگاه خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو و ۱۰ هزار دستگاه خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا، در ایام عید سعید فطر سال ۹۹ انجام خواهد شد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: در این دوره از فروش‌های خودروسازان، شروط محکمی برای ثبت‌نام کنندگان در نظر گرفته شده که بر اساس آن، ثبت‌نام کنندگان علاوه بر شرایط اختصاصی، باید در ۳۶ ماه گذشته هیچگونه خودرویی خریداری نکرده و پلاک فعال به نام خود داشته باشند.

وی با تاکید بر سیاست وزارت صنعت مبنی بر حذف دلالان از بازار خودرو و توجه ویژه نسبت به فروش خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی، تاکید کرد: پیش‌ ثبت‌نام و به روز آوری اطلاعات از روز یکشنبه چهارم خردادماه به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و در نهایت ثبت نام قطعی از طریق سایت فروش خودروسازان به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، ضمن اینکه شرایط سختگیرانه‌ای در ضوابط فروش و اولویت‌های تحویل در نظر گرفته شده تا بتوان خودرو را فقط به مصرف‌کنندگان واقعی فروخت.

مدرس خیابانی با بیان اینکه مراحل قرعه کشی با حضور مراجع نظارتی توسط خودروسازان انجام خواهد شد و اسامی منتخبان در این فرآیند نیز به صورت رسمی منتشر خواهد شد، گفت: ضوابط فروش به گونه‌ای تعیین شده که به هیچ عنوان خریدار خودرو، حق فروش وکالتی را نداشته و خودروی فروخته شده نیز قابل صلح نیست.

وی ادامه داد: این در حالی است که اگر در هر یک از مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی هر بازه زمانی پس از تحویل خودرو مشخص شود که خریدار از ضوابط تعریف شده عدول کرده و سیستم‌های نظارتی تخلفات را کشف کنند، علاوه بر اینکه امتیاز خودرو از وی سلب خواهد شد، خودروی وی توقیف شده و مطابق با قانون با آن برخورد خواهد شد.

سرپرست وزارت صنعت اظهار داشت: هیچگونه محدودیتی در ثبت نام بر اساس ضوابط وجود ندارد و مردم نگران نباشند، زیرا در یک هفته مهلت تعیین شده و می‌توانند در مهلت مقرر، برای ثبت نامه مراجعه کنند، اما تقدم یا تاخر ثبت‌نام هیچگونه تاثیری در فرآیند قرعه‌کشی نخواهد داشت؛ به این معنا که تحویل خودرو بر اساس قرعه‌کشی تصادفی و سایر ضوابطی خواهد بود که کمیته خودرو تعیین خواهد کرد.

مدرس خیابانی گفت: هفت محصول سایپا و چهار محصول ایران خودرو در این فروش حضور خواهند داشت و با نرخ قطعی، محصولات خود را به فروش خواهند رساند؛ ضمن اینکه سند در رهن کارخانه باقی خواهد ماند و در عین حال، فروش وکالتی خودرو نیز متوقف خواهد شد که به این منظور، هماهنگی‌های لازم با قوه قضاییه، دادستانی کل کشور و سازمان ثبت اسناد انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: در عین حال، هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند فروش تحویل مشتری می‌شود، حداکثر باید ظرف مدت سه ماه برای استفاده از گارانتی به خودروسازان مراجعه نماید؛ در غیر این صورت خودرو مصداق احتکار محسوب شده و برخوردهای قانونی با آن صورت می‌گیرد.

مدرس خیابانی گفت: ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراحل بعدی، اولویت‌بندی‌هایی را نیز برای تحویل خودرو در نظر گیرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: علاوه بر ضوابط فروش که به صورت شفاف در زمان ثبت‌نام بر روی سایت خودروسازان درج شده، متقاضی باید در هر یک از مراحل، ضوابط در نظر گرفته شده برای فروش را در سامانه خوداظهاری کند.

وی اظهار داشت: به موازات فروش، حلقه‌های نظارتی و کنترلی بازار همچنان بدون وقفه و با قدرت بیشتری عمل خواهند کرد و اجازه تخلفات را نخواهند داد، به نحوی که پارکینگ‌های محل نگهداری خودروها تحت کنترل خواهند بود و متخلفان زیر ذره‌بین دستگاه های نظارتی قرار خواهند داشت.

به گفته این مقام مسوول، با هماهنگی پلیس راهور ناجا، خودروهای صفر کیلومتر متعلق به خودروسازان حق خروج از کارخانه بدون نصب پلاک را ندارند و به موازات، از تردد خودروهای فاقد پلاک در معابر شهری و محورهای برون شهری نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

ثبت نام ایران خودرو

ثبت نام سایپا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

26 دیدگاه ها برای "پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا در عید فطر ۹۹"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فاطمه
مهمان

سلام با این ثبت نام ها اوضاع فقط بدتر شد سایپا ایران خودرو جای دلال ها رو گرفتن قیمت ماشین رو تا تونستن بالا بردن کلا ملت رو احمق فرض کردن

منصور
مهمان

دزدای کثیف

حامد
مهمان

۳۶ ماه قبل خودرو نخریده باشیم یعنی چی ؟؟ یعنی از شرکت خودرو سازی ثبت نام نکرده باشیم من دو سال پیش از پسرخالم ماشین خریدم یعنی نمیتونم ثبت نام کنم؟؟؟
خواهشا یکی توضیح بده

علی
مهمان

درود. اگر پلاکش به اسم خودتون باشه نمیتونید ثبت نام کنید. ولی نه برای ۳ سال. اگر ماشین رافروختید و پلاک فعال نداشتید ثبت نام کنید و اگر ماشینی به اسمتون افتاد دیگه تا ۳ سال نمیتونید ثبت نام کنید یا ماشین صفر از ایران خودرو و سایپا بخرید.

mahmod
مهمان

حضرت عباسی این داستان چک چی هستش درستش کنید ب مولا

علی
مهمان

چک از شروط ثبت نام برداشته شد

mahmod
مهمان

الان من هیچی ندار چک صیاد از کجا بیارم ب ناموس زهرا بعد از عمری میخواستم خیر سرم ی ماشین بخرم چک رو از کی بگیرم آدمی وضع مالیش خوب نیستش چک رو از کجا بیاره برم لبه رودخونه از صیاد ها یعنی چک بگیرم

اسدي
مهمان

چک ضامانت حذف شد

حسن
مهمان

اقعا اینها ملت رو بدجور گیر آوردن شما وقتی پول ماشین رو نقدا میگیرید چه نیازی به چک هست .این هم یه بهانه برای دادن ماشین به از مردم بهترون .خدا لعنتتون کنه

افسون
مهمان

عجب بابا عجب نمیخواد سلطان خودرو رو اعدام کنیم اونی که راه و باز میکنه برای فساد و اعدام کنید چک میگیرید! پول ملتم یه هفته نگه میدارید بد برمیگردونید بابا شما دیگ کی هستید دست شیطون و از پشت بستید

احمد وکیلی
مهمان

باسلام
بند مربوط به داشتن پلاک فعال واقعا باید تبصره داشته باشه
بگن دارندگان خودروهای مدل مثلا ۹۰ بالا نمی تونن ثبت نام کنند
مدل ماشین من ۸۳ و پراید از رده خارج شده است برچه اساس و عدالتی نمی تونم ثبت نام کنم لطف پیگیری و تجدید نظر فرمائید

ابی
مهمان

نامردا اگه از قبل موصوع چکو مطرح میکردن ملت ی فکری برمیداشتن دقیقه نود اعلام کردن مصرف کننده نتونه اسم بنویسه بازم بکام خودشون بشه
بازم فیلم کردن مارو

محمد استادیان
مهمان

اخه چک صیاد حتما باید به نام خریدار باشه؟؟