تبعات محدود شدن کارت سوخت

بروزرسانی در: جمعه 24 آبان 98 ساعت 03:46
تبعات محدود شدن کارت سوخت

عضو کمیسیون بودجه تاکید کرد: وزارت نفت با محدود کردن سوخت‌گیری به‌نوعی بی‌سر و صدا سهمیه‌ بندی را شروع کرده در حالی که در طرح اصلی احیای کارت سوخت، هیچ نوع محدودیت برای دارندگان کارت سوخت لحاظ نشده است.

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای مردم پس از احیای کارت سوخت، گفت: هرچند استفاده از کارت‌های سوخت الزامی شده است، ولی به خاطر عدم اجرای درست و اصولی این قانون و گذشت چند ماه شاهد سوختگیری دارندگان‌ خودرو با کارت سوخت جایگاه‌داران هستیم و حتی سوخت‌گیری برای افراد دارای کارت هم به ۲۰ لیتر محدود شده که این بی‌نظمی را باید ناشی از عدم اجرای صحیح طرح و برنامه اولیه در این رابطه دانست.

بالا رفتن خطر‌های جاده‌ای و ترافیک با محدود شدن سوخت‌گیری

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه صف‌های طویل پمپ بنزین‌ها به خاطر سوخت‌گیری چند باره و محدودیت در سوخت‌گیری ترافیک و اصراف انرژی را چندین برابر کرده است، افزود: افرادی که از طریق خودرو اشتغال و درآمدزایی دارند هم با ۲۰ لیتر مجاز برای سوخت‌گیری نه تنها کارشان راه نمی‌افتد بلکه مجبور شده مسیری طولانی را در روز چند بار طی تا بتوانند به دفعات بیشتر سوخت‌گیری کنند که این مسئله بالا رفتن خطر‌های جاده‌ای، آلودگی هوا، ترافیک و صف‌های طویل جایگاه‌های سوخت را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: در جریان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت دو موضوع سهمیه‌بندی و تحت‌شعاع قرار دادن رفاه شهروندان مشکلات گوناگونی را برای مردم ایجاد کرده است.

لاهوتی تاکید کرد: وزارت نفت با محدود کردن سوخت به ‌نوعی بی‌سر و صدا سهمیه‌بندی را آغاز کرده است در حالی که در طرح اصلی احیای کارت سوخت هیچ نوع محدودیت برای دارندگان کارت سوخت لحاظ نشده است.

دولت باید بابت اقدام غیرقانونی محدود کردن سوختگیری پاسخگو باشد

به گفته عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، نمایندگان مجلس موضوع ایجاد محدودیت در هر مرحله سوخت‌گیری را دنبال می‌کنند و دولت و وزارت نفت باید بابت مشکلات ایجاد شده در پی این اقدام غیرقانونی پاسخگو باشند.

خانه ملت

ثبت نام کارت سوخت ۹۸ 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar