مهلت موتورسیکلت ‌سواران برای خرید بیمه شخص ثالث

چهارشنبه 20 فروردین 99 ساعت 15:49
مهلت موتورسیکلت ‌سواران برای خرید بیمه شخص ثالث

رئیس کل بیمه مرکزی با ذکر اینکه موتورسیکلت سواران تا آخر فروردین ماه برای خرید بیمه نامه شخص ثالث فرصت دارند، از ابتلای ده تن از کارکنان صنعت بیمه به بیماری کرونا خبر داد.

غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی امروز در جمع خبرنگاران از مهلت موتورسیکلت‌سواران برای خرید بیمه شخص ثالث تا آخر فروردین ماه خبر داد و گفت: در وضعیت کنونی، از بین ۱۱ میلیون موتورسیکلت سوار، ۹ میلیون تن بیمه نامه ندارند و بنابراین به آنها تا آخر فروردین ماه مهلت داده شده تا بتوانند بیمه نامه شخص ثالث را تهیه کنند و موتورسیکلت خود را تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دهند.

وی افزود: از دیگر اقدامات ما برای حمایت از مردم در شرایط کرونا فرصت دو و نیم ماهه برای تمدید بیمه نامه شخص ثالث است و تمام بیمه‌نامه‌هایی که منقضی شده به طور الکترونیکی و خودکار تمدید شده‌اند که تاکنون دو هزار میلیارد تومان برای تمدید بیمه نامه‌ها بدون اخذ جریمه پرداخت کرده‌ایم که پس از اتمام مهلت دو و نیم ماهه مردم باید این هزینه را برگردانند.

این مقام مسئول در صنعت بیمه یادآوری کرد: سطح شیوع کرونا در کشور بسیار وسیع بوده و بر این اساس، برای تمام کسانی که هزینه‌های درمان آنها توسط دولت پرداخت نمی‌شود، حمایت مالی از طرف شرکتهای بیمه انجام گرفته است؛ به طوری که هزینه درمان تمام کسانی که دارای بیمه درمان تکمیلی بوده و در بیمارستان‌های خصوصی بستری هستند و یا درمان خود را در مراکز درمانی خصوصی انجام دادند، بر اساس قرارداد پوشش داده می‌شود.

سلیمانی تصریح کرد: بیماری کرونا در بیمه نامه درمان تکمیلی هم ردیف سایر بیماری‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرد و بر این اساس، مبتلایان به کرونا که در بیمارستان‌های دولتی بستری شده‌اند، هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند؛ اما هر فرد دارای بیمه نامه تکمیلی که در بیمارستان خصوصی بستری شده یا آزمایشات مرتبط را انجام داده است، می‌تواند برای جبران هزینه‌های خود از طریق بیمه نامه درمان تکمیلی اقدام کند.

وی اظهار داشت: حمایت بیمه‌ای از افرادی که در این مدت بیکار شده‌اند و به خاطر توقف کسب و کار آنها بوده است، باید از طریق صندوق بیکاری اقدام کنند و بر این اساس، دولت هم خوشبختانه در این رابطه پنج هزار میلیارد تومان به صندوق بیکاری کمک کرده است.

سلیمانی گفت: تاکنون ۱۰ نفر از کارکنان صنعت بیمه به خاطر ابتلاء به کرونا فوت شده‌اند که این افراد در نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه‌ای مشغول به فعالیت بوده‌اند؛ ضمن اینکه هزینه و خسارت وارد شده به فوت شدگان بر اثر کرونا اگر دارای بیمه نامه زندگی و درمان تکمیلی باشند پرداخت خواهد شد و این در حال اجرا است.

مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar