پیگیری پرداخت یارانه بیمه ای تاکسیرانان

دوشنبه 28 مهر 99 ساعت 16:29
پیگیری پرداخت یارانه بیمه ای تاکسیرانان

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از رسیدگی به وضعیت بیمه ای تاکسیرانان و پیگیری پرداخت یارانه بیمه ای تاکسیرانانی که از پس از سال ۹۴ وارد این حرفه شده و از دریافت این یارانه محروم هستند، خبر داد.

اقبال شاکری با اشاره به پیگیری وضعیت بیمه تاکسیرانان، بیان کرد: یکی از موضوعاتی که مدتی است بنده پیگیری می کنم، بحث بیمه تاکسیرانان کشور است. این قشر زحمت کش که مسئولیت حمل و نقل هموطنان را در شهرهای گوناگون عهده دار هستند با مشکلاتی در بحث بیمه رو به رو هستند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه با ذکر اینکه از سال ۹۴ سازمان تامین اجتماعی دیگر یارانه بیمه ای برای تاکسیرانان جدید نمی پردازد و مجبور هستند خودشان تمام حق بیمه را که نزدیک به ۶۵۰ هزار تومان در ماه است، بپردازند، اظهار کرد: تا قبل از سال ۹۴ سازمان تامین اجتماعی از طریق سازمان هدفمندی یارانه ها، ۵۰ درصد حق بیمه تاکسیرانان را دریافت می کرده و تنها ۵۰ درصد حق بیمه از تاکسیرانان اخذ می شد. اما از سال ۹۴ به بعد این یارانه قطع شده و تاکسیرانان جدید تحت فشار سنگینی قرار گرفته اند. ما به دنبال این بودیم که مجددا این یارانه به تاکسیرانان پرداخت شود اما سازمان تامین اجتماعی اذعان می کند چون ردیف جدید دیگری دریافت نمی کند فقط تا سقف ردیف سال ۹۴ توان پرداخت این یارانه را دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: تعدادی از تاکسیرانانی که تا سال ۹۴ راننده تاکسی بودند بعد از آن به دلایل گوناگونی این شغل را کنار گذاشتند. بنابراین این موضوع به سازمان تاکسی رانی تهران و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مطرح شده بود که هر تعداد تاکسیرانی که از لیست ۹۴ به قبل کاهش پیدا کرده، به جای آن تاکسیرانان جدید جایگزین شده و یارانه بیمه ای برای آنان پرداخت شود. اما این اقدام هم از سال ۹۴ تا به امروز انجام نشده است. بتازگی که ما متوجه شدیم و گفت و گو کردیم جلساتی بین سازمان تامین اجتماعی، سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان دهیاری ها و شهرداری ها برگزار شده و در حال امضای توافقنامه ای هستند تا این اتفاق انجام گیرد.

شاکری در ادامه تاکید کرد: من امیدوارم این توافقنامه تا پایان این هفته امضا شود و این مشکل را از دوش تاکسیرانان بردارد. بر این اساس شرکت تاکسیرانی تهران لیستی را تهیه کرده و اولویت بندی در بین تاکسیرانان برای دریافت حق بیمه انجام گرفته است. امیدواریم این جایگزینی تا پایان هفته انجام بگیرد و در آبان ماه تاکسیرانانی که بعد از سال ۹۴ وارد این حرفه شده اند بتوانند یارانه بیمه ای خود را دریافت کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد هفته آینده با حضور سازمان تامین اجتماعی، سازمان تاکسیرانی و سازمان شهرداری ها و دهیاری جلسه ای در مجلس تشکیل خواهیم داد تا مسئله را به نتیجه برسانیم.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar