تخلف شهرداری در زمینه افزایش نرخ کرایه تاکسی

سه شنبه 7 خرداد 98 ساعت 12:38
تخلف شهرداری در زمینه افزایش نرخ کرایه تاکسی

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به تخلف شهرداری در زمینه افزایش نرخ کرایه تاکسی در بعضی از خطوط، گفت: شهردار نباید نامه شورا را به معاونتی که تخلف کرده ارجاع دهد.

محمدعلیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در حاشیه یکصدوچهل و چهارمین نشست شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در ارتباط با نرخ کرایه‌های تاکسی اظهار داشت: شورای شهر حداکثر نرخ کرایه‌های تاکسی را ۲۰ درصد در نظر گرفت اما متاسفانه خلاف این موضوع برای ما گزارش شده است.

وی افزود: اعضای شورا در این زمینه تذکر داده‌اند و اگر جوابی شهرداری نداشته باشند سؤال از شهردار انجام می‌گیرد و اگر مجدد پاسخی نبود در چنین مواردی مساله استیضاح مطرح می‌شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: البته سازمان‌های دیگری مانند سازمان بازرسی کشور هم می‌تواند به این موضوعات ورود کند و با تخلفات برخورد قانونی انجام گیرد البته امیدواریم مساله به چنین موضوعاتی ختم نشود.

علیخانی گفت: البته شهردار نباید نامه شورا را به معاونتی که تخلف کرده ارجاع دهد و آن را در یک چرخه اداری درگیر سازد چرا که اگر دریافت‌های غیرقانونی انجام گیرد مساله همچون دریافت غیرقانونی ورود شهروندان به محدوده زوج و فرد خواهد شد و نمی‌توانیم پول مردم را پس دهیم.

وی در خصوص طرح ترافیک خبرنگاران گفت: امسال کمیته هفت نفره در این زمینه تشکیل شد تا اگر شکایتی بود از طریق آن رسیدگی شود. البته اعضای شورای شهر در اختصاص سهمیه و اجرای آن دخالتی ندارند.

علیخانی گفت: سال پیش اعتراضی در خصوص سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران بود که به درستی این اعتراضات مورد رسیدگی قرار نگرفت و لیست رسانه‌ها هم به درستی و دقت اعلام نشد.

وی یادآوری کرد: البته با توجه به محدودیت طرح‌ها طبیعی است که رضایت‌ها کامل کسب نشود و به طورکلی تصمیم‌گیری در این زمینه به صورت جمع‌بندی است و دبیر کمیته بررسی طرح‌ها معاونت حمل و نقل شهرداری است که هنوز فرصت برای اعتراض هم وجود دارد.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar