نرخ کرایه‌های تاکسی تا پایان سال افزایش نمی‌یابد

یکشنبه 10 آذر 98 ساعت 14:49
نرخ کرایه‌های تاکسی تا پایان سال افزایش نمی‌یابد

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با توجه به شرایط، افزایش کرایه‌های تاکسی تا پایان سال بعید است.

محمد علیخانی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌ها اظهار کرد: ما در گذشته نسبت به نصب فیلترهای دوده مخالفت‌هایی را در صحن شورا داشتیم و در واقع صحبت ما حذف دلالان از خرید فیلتر دوده بود.

وی افزود: در ادامه هم شاهد بودیم که سازندگان اتوبوس‌های دوکابین متناسب با موتورهای اتوبوس‌ها، فیلترهایی را نصب کردند و خوشبختانه ما شاهد حذف دلالان از فرآیند فیلتر دوده هستیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر هم دلالان از فرآیند خرید فیلترهای دوده حذف شده‌اند و شرکت‌های سازنده اتوبوس‌های دوکابین، فیلترهای مناسبی را نصب می‌کنند که این کار هم از محل اعتبارات شورا در سال ۸۷ است.

علیخانی در خصوص وضعیت حمل و نقل عمومی و ساماندهی آن گفت: بر اساس قانون دستگاه‌های گوناگون در ارتباط با ساماندهی حمل و نقل وظیفه دارند و مصوبات زیادی را هم در این زمینه داریم که البته در این مصوبه اصلاً وظایفی برای شهرداری پیش‌بینی نشده است و باید مجلس شورای اسلامی در نحوه اجرای قوانین وضع شده نظارت کند و با دستگاه‌هایی که به وظایف خود عمل نمی‌کنند، برخورد کند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری در خصوص تعطیلی روزهای آلوده مسئولیتی را ندارد، گفت: ما زمانی که دوستانمان در حمل و نقل آمارهایی از کاهش آلودگی هوا ارائه می‌کردند به آنها گفتیم که باید در انتظار فصل پاییز ماند و آن زمان مشخص می‌شود که یک طرح موفق بوده یا خیر و در واقع باید به این موضوع اشاره کرد که یک طرح به تنهایی نمی‌تواند مشکل آلودگی را برطرف کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص افزایش کرایه‌های حمل و نقل گفت: افزایش نرخ کرایه‌ها برای رانندگان به حق است به هر حال باید برای تأمین رانندگان به فکر باشیم که در حال حاضر ۱۲ تا ۱۳ لیتر بنزین برای رانندگان تاکسی پیش‌بینی شده است و در مورد افزایش کرایه‌های حمل و نقل بعید می‌دانم تا پایان سال افزایش یابد و پیش‌بینی می‌شود که افزایش کرایه‌ها در سال آینده محقق شود.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar