وضعیت تاکسی‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

سه شنبه 6 آبان 99 ساعت 11:52
وضعیت تاکسی‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران از راه اندازی گشت‌های مشترک تاکسیرانی با پلیس راهور جهت نظارت بر استفاده شهروندان از ماسک در تاکسی‌ها خبر داد و گفت: تاکسی‌ها به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهترین وضعیت را در بین همه انواع حمل‌ونقل عمومی دارند.

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران در خصوص موضوع استفاده مسافران و رانندگان تاکسی از ماسک، اظهار داشت: موضوع لزوم رعایت استفاده از ماسک هفته پیش در برنامه مشترکی با فرماندهی پلیس تهران بزرگ و رئیس پلیس راهور تهران مورد تایید گرفت.

وی گفت:‌موضوع اعمال قانون رانندگان تاکسی در صورت استفاده نکردن از ماسک توسط راننده و مسافران به پلیس واگذار شده و بر اساس گزارش‌های پلیس اعمال قانون طی یکی دو هفته گذشته به صورت جریمه انجام نگرفته و بیشتر به صورت تذکر و ارشادی بوده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران بیان داشت: اما بتازگی کد جریمه برای عدم استفاده از ماسک به طور رسمی ابلاغ شده که جزئیات برنامه پلیس برای عملیات ثبت جرایم و اعمال قانون‌ باید از طرف پلیس اعلام شود.

قنادان از راه اندازی گشت‌های مشترک تاکسیرانی با پلیس راهور خبر داد و گفت: تعداد این گشت‌ها در مرحله اول ۱۵ واحد بوده که با توجه به بازخورد مثبت تصمیم به توسعه و افزایش آن داریم. در برنامه ریزی ماموریت این واحدهای عملیاتی به صورت روزانه نقاط مهم و حیاتی برای رفت و آمد تاکسی‌ها شناسایی می‌شود و اقدامات لازم در مورد عدم استفاده از ماسک انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هفته جاری برای مدیران شهرداری و ستاد مقابله با کرونا شهرداری تهران گفت: تشدید ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون بر اساس گزارشات هفتگی نماینده‌های وزارت بهداشت، ناوگان تاکسیرانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بهترین وضعیت را در بین همه انواع حمل‌ونقل عمومی پایتخت به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران بیان داشت: با توجه به محدودیت‌هایی که علیرغم همه تلاش‌های مداوم همکاران ما در ساعات پیک سفر در حمل و نقل عمومی هست شهروندانی که احساس می‌کنند در مترو و یا اتوبوس به علت شلوغ بودن امکان رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی نیست بهتر است از تاکسی‌های پایتخت به خصوص تاکسی‌های خطی که وضعیت بهتری دارند و ظرفیت‌شان خالی است بهره‌مند شوند.

قنادان گفت:‌ توزیع ماسک و اقلام بهداشتی به رانندگان تاکسی در پایتخت در حال انجام است و رانندگان می‌توانند جهت دریافت این اقلام به دفاتر تاکسیرانی مناطق مختلف تهران مراجعه کنند.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar