عبور از ظرفیت اسمی تولید اکسل توسط زامیاد

یکشنبه 9 آذر 99 ساعت 14:31
عبور از ظرفیت اسمی تولید اکسل توسط زامیاد

زامیاد توانست در سال جهش تولید با همت و تلاش جمعی همکاران خود با تولید ۱۱۱ دستگاه اَکسل عقب و ۱۰۴ دستگاه اَکسل جلو در یک شیفت کاری، از ظرفیت اسمی عبور کند.

به دنبال برنامه افزایش تیراژ تولید خودرو در شرکت خودروسازی سایپا و گروه زامیاد، در ظرف کمتر از سه ماه از نمونه زنی اولیه اَکسل در این گروه، زامیاد توانست در سال جهش تولید با همت و تلاش جمعی همکاران خود با تولید ۱۱۱ دستگاه اَکسل عقب و ۱۰۴ دستگاه اَکسل جلو در یک شیفت کاری، از ظرفیت اسمی عبور کند.

محمدحسین زیبنده پور معاون مهندسی و مدیر پروژه اَکسل شرکت زامیاد، در گفت و گویی با اعلام این خبر گفت: بر اساس تاکید شرکت خودروسازی سایپا مبنی بر تسریع در فرآیندهای اجرایی خطوط تولید، کاهش ارزبری و خودکفایی در داخلی سازی ساخت قطعات، با تصمیم مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره شرکت زامیاد، اقدامات مطالعاتی و طراحی خط تولید اَکسل در این شرکت (از اردیبهشت ماه جاری) در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: از ابتدای سال جاری، خط تولید شرکت زامیاد به خاطر کسری مجموعه اَکسل به طور متناوب دچار توقف شد؛ بدین منظور طبق تاکید و دستور مدیریت ارشد و اعضاء هیات مدیره مقرر شد، برای رفع بنیادین این مشکل، خط تولید مجموعه اَکسل وانت زامیاد در این شرکت طراحی و راه اندازی شود که خوشبختانه این امر مهم در کمتر از سه ماه از زمان این دستور با توان متخصصین داخلی و شرکت سایپا، محقق شد.

معاون مهندسی گروه زامیاد در ادامه تصریح کرد: پس از این موفقیت، با حمایت های مدیریت ارشد و همکاری حوزه های گوناگون، روند اجرایی پروژه به منظور راه اندازی خط تولید انبوه اَکسل شتاب بیشتری به خود گرفت و علی رغم کمبودهای موجود (به خاطر تحریم های ظالمانه در حوزه صنعت خودرو و شیوع اپیدمی کرونا) توانستیم پس از ساعت ها کار شبانه روزی، خط تولید انبوه اَکسل را در مدت کوتاهی از اجرای نمونه اولیه تست، راه اندازی و به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش تولید اَکسل و بهبود همزمان روند کیفی قطعات، کاهش قطعات نامنطبق و ضایعات، گامی جدید به منظور حفظ و ارتقاء تیراژ تولید است، تاکید کرد: با اجرای پروژه های مرتبط با فرآیند تولید، علاوه بر افزایش میزان ظرفیت تولید خودرو در گروه زامیاد، شاهد افزایش داخلی سازی و تحقق شعار "جهش تولید" با اتکا به توان و تخصص نیروهای داخلی خواهیم بود.

زیبنده پور همچنین در خصوص درصد داخلی سازی اکسل تولیدی یادآوری کرد: تمامی تجهیزات مورد استفاده در خط تولید این قطعه در داخل شرکت زامیاد و شرکت سایپا طراحی و تولید شده که این اتفاق مهم باعث صرفه جوئی قابل توجهی در هزینه ها هم شده است.

وی این موفقیت کم نظیر زامیاد را حاصل "ساخت فرصت از تحریم" عنوان کرد و افزود: این محدودیت ها باعث شد تا با افزایش همدلی و یکپارچگی میان تمامی اعضای شرکت خودروسازی سایپا و زامیاد شکل گیرد و در نهایت منجر به خلق اتفاقاتی بزرگ و شکوفایی فراوان شود و تلاش بر این است تا بتوانیم با عزمی راسخ تر و تلاشی بیشتر، علاوه بر افزایش داخلی سازی قطعات محصولات تولیدی، چرخه تولید را در این شرکت شتاب بیشتری دهیم و همچون گذشته نقش مهمی در صنعت خودرو کشور ایفا نماییم.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar