واگذاری ۳ هزار وانت سایپا به مددجویان کمیته امداد

چهارشنبه 23 مهر 99 ساعت 10:59
واگذاری 3 هزار وانت سایپا به مددجویان کمیته امداد

تفاهم نامه واگذاری ۳ هزار دستگاه خودرو نیسان زامیاد، بین شرکت خودروسازی سایپا، کمیته امداد امام(ره) و صندوق کارآفرینی امید، امضاء شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص تفاهم نامه واگذاری ۳ هزار خودروی کار به مددجویان این کمیته گفت: یکی از روزهای بسیار خوبی که در کمیته امداد شاهد بودیم امضای تفاهم نامه سه جانبه بین شرکت خودروسازی سایپا، صندوق کارآفرینی امید و مجموعه کمیته امداد است، چون که این امر می‌تواند بخش قابل توجهی از مشکلات قشر ضعیف جامعه که تحت پوشش کمیته امداد هستند، را حل کند.

سید مرتضی بختیاری ادامه داد: تخصیص خودروی کار به مددجویان واجد شرایط و تدابیری است که با حمایت های بی دریغ شرکت خودروسازی سایپا عملیاتی شد و این موضوع مهمی است که امیدواریم دیگر مجموعه ها در راستای مسئولیت اجتماعی خود به آن توجه کنند.

وی با ذکر اینکه قرار است ۳ هزار خودروی کار به سرعت در اختیار مددجویان واجد شرایط قرار گیرد، گفت: شرکت خودروسازی سایپا اعلام کرده است که از روز چهارشنبه امکان واگذاری وانت‌های زامیاد وجود دارد.

بختیاری یادآوری کرد: برای اینکه تخصیص خودرو به مددجویان واجد شرایط به درستی انجام شود و این روند ادامه دار باشد، چندین جلسه کارشناسی بین تفاهم کنندگان این طرح ملی برگزار شد و از اینرو قرار شد گروه خودروسازی سایپا برای مددجویان تخفیف در نظر بگیرد و صندوق ملی کارآفرینی هم در قالب وام های قرض الحسنه وام خرید وانت را پرداخت کند.

وی با ذکر اینکه خودروهای کار صرفا در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار خواهد گرفت، افزود: با توجه به مسئولیت اجتماعی که شرکت خودروسازی سایپا دنبال می کند به نظر می رسد که تخصیص خودروهای کار برای سال های آتی هم تمدید شود و ادامه پیدا کند.

رئیس کمیته امداد امام(ره) با اشاره به حضور موثر سایپا در ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد تاکید کرد: کاری که شرکت خودروسازی سایپا در راستای مسئولیت اجتماعی انجام داد بسیار ارزشمند است و همواره در تمام نشست ها این مجموعه خودروساز از تخصیص خودرو به افراد تحت پوشش کمیته امداد استقبال کرده و پیشگام بوده است.

سید جواد سلیمانی مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا هم در خصوص تفاهم نامه منعقد شده با کمیته امداد امام(ره) و صندوق ملی کارآفرینی امید، گفت: شرکت خودروسازی سایپا در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و اشتغالزایی توانست برنامه مشترکی را با کمیته امداد تعریف کند؛ در گام اول تفاهم نامه، تحویل ۳ هزار خودرو به مددجویان تحت نظارت این کمیته امضا شد و در گام های بعدی سطح همکاری ها بیشتر خواهد شد تا از این طریق بتوان به وضعیت اقتصادی و اشتغال گروه آسیب پذیر جامعه کمک کرد.

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه خودروهای کار به سرعت در اختیار مددجویان واجد شرایط قرار خواهد گرفت، افزود: میزان تولیدات زامیاد با وجود مشکلات تحریم نسبت به سال اخیر ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است، لذا این آمادگی وجود دارد میزان عرضه خودرو از این طریق افزایش بیشتری پیدا کند.

همچنین مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه با شرکت خودروسازی سایپا و کمیته امداد امام(ره)، گفت: میزان اعتباری که برای ۳ هزار خودروی کار در نظر گرفته شده ۴۵۰ میلیارد تومان است و از آنجا که سند این خودروها در رهن شرکت خودروسازی سایپا است صندوق از مددجویان وام گیرنده ضمانت و سندی دریافت نمی کند.

اصغر نورالله زاده افزود: بازپرداخت وام برای هر دستگاه نیسان زامیاد ۷ سال و به طور قرض‌الحسنه است.

سایپانیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar