افت ۳۰ درصدی قیمت خودرو در بازار

دوشنبه ۱۱ خرداد ۹۹ ساعت ۱۶:۵۵
افت 30 درصدی قیمت خودرو در بازار

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران: در دو هفته اخیر رصد قیمت‌ها نشان می‌دهد که قیمت خودرو در بازار از ۲۰ تا ۳۰ درصد با کاهش مواجه بوده است.

سعید موتمنی افزود: برنامه‌های جدید وزارت صمت و همچنین تشدید نظارت‌ها و تغییر و تحولات داخل وزارت صمت موجب این کاهش قیمت‌ها در بازار شده است.

موتمنی در مورد قیمت خودرو‌های خارجی هم گفت: اگر بتوانیم بازار داخلی خودرو و قیمت‌های آن را کنترل کنیم خود به خود قیمت خودرو‌های خارجی هم کنترل و کاهش پیدا خواهد کرد.

رییس اتحادیه فروشندگان خودرو و نمایشگاه داران افزود: هم اکنون تقاضا برای خرید خودرو کم شده است و مردم منتظر قیمت‌های واقعی خودرو‌ها هستند و تا زمانی که واسطه گری در این بازار از بین نرود قیمت‌ها را نمی‌شود کنترل کرد.

وی در مورد پیش فروش خودرو‌های گروه‌های سایپا و ایران خودرو گفت: این پیش فروش‌ها در دراز مدت اثر خود را بر بازار خواهد گذاشت و استقبال از آن زیاد است به خاطر این که فاصله قیمتی کارخانه تا بازار در وضعیت کنونی زیاد است.

آقای موتمنی در پایان گفت: اگر تولید و عرضه خودرو زیاد شود به کمترین حد فاصله قیمتی خواهیم رسید و صددرصد می‌توانیم بگوییم قیمت‌های فعلی باز هم کاهش خواهد یافت.

صدا و سیما

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar