کاهش ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی قیمت برخی خودروها در بازار

بروزرسانی در: سه شنبه 23 اردیبهشت 99 ساعت 15:25
کاهش 20 تا 30 میلیون تومانی قیمت برخی خودروها در بازار

به دنبال اعلام قیمت‌های جدید خودرو از طرف شورای رقابت و ستاد تنظیم بازار، قیمت بعضی خودروها امروز در بازار شاهد ریزش ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی بوده، در عین حال خبری از انجام معاملات نیست.

با اعلام قیمت‌های جدید انواع خودروهای گروه سایپا و ایران خودرو توسط ستاد تنظیم بازار، امروز بازار خرید و فروش خودرو با شوک کاهش قیمت‌ها مواجه شد اما شاهد هیچ معامله‌ای نیست.

بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، قرار براین شد تا قیمت محصولات ایران خودرو ۱۰ درصد و سایپا ۲۳ درصد افزایش پیدا کند، علاوه براین قیمت متعارف خودرو در کف بازار هم همان قیمت تحویل خودرو درب کارخانه به اضافه حداکثر ۱۰ درصد خواهد بود.

مطابق اعلام رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اگر قیمت بازار بیش از سود ۱۰ درصدی باشد با متخلفان برخورد لازم انجام خواهد گرفت.

پس از اعلام توافقات روز پیش مسئولان در حوزه قیمت خودرو، امروز بازار خرید و فروش خودرو با ریزش عجیب قیمت‌ها مواجه شده است، به عنوان نمونه پژو ۴۰۵ که پیش از این با رقم‌های ۱۴۰ تا ۱۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسید امروز با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۱۴۰ میلیون تومان به ۱۱۵ میلیون تومان رسیده است.

فعالان بازار می گویند: با توجه به اینکه هنوز قیمت‌های جدید انواع خودرو به کارخانه‌ها ابلاغ نشده است، به همین خاطر معالات در بازار متوقف شده تا طی روزهای آینده براساس قیمت‌های جدید خرید و فروش خودرو آغاز شود.

فروشندگان خودرو با اعلام اینکه بعضی از نابلدهای بازار در یک ماه گذشته برای کسب سود اقدام به خرید خودرو کرده بودند می گویند: به عقیده ما پراید ۹۰ میلیون تومان تنها بر روی کاغذ بود و در عمل معامله‌ای با این رقم انجام نمی‌گرفت اما جو روانی بازار عاملی شده بود تا بعضی برای کسب سود بیشتر اقدام به خرید خودرو آن هم با قیمتهای بالا کنند. در وضعیت کنونی با قیمت‌های جدید به طور حتم این افراد ضررهای میلیونی خواهند کرد.

فعالان بازار می گویند "با اعلام شورای رقابت، قیمت مصوب پراید ۴۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که با محاسبه سود ۱۰ درصدی این خودرو در آینده در بازار ۴۶ میلیون تومان به فروش خواهد رسید."

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

9 دیدگاه ها برای "کاهش ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی قیمت برخی خودروها در بازار"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
O,o
مهمان

چرا بقیه پیامای منو انتشار نمیدین نامردا

saman
مهمان

امیداورم هرچی میشه تهش حال مصرف کننده خوش باشه و دست دلال از بازار کوتااااااااه….

یزد
مهمان

حتما حتما حتما پراید میشه ۴۶ میلیون
یک درصد هم امکان نداره پراید زیر ۷۰ بیاد

528
مهمان

خب فک کن اومد…مسئاله این نیس!مسئله اینه که فکر میکنید تا کی تو همون قیمت باقی میمونه؟!چند ماه دیگ همه اینا فراموش میشه.الان سکه دیروز شد ۷ میلیون…اون موقع که سلطان سکه رو گرفتن و اون حرفا…هم وطنا بقیشو نگم دیگ!خودتون میدونید

علی
مهمان

دلالهای بی انصاف با جوسازی و هیجانی کردن بازار قیمت ها رو با چند برابر ارزش واقعی به مردم که از ترس بی ارزش شدن پول و عدم توان خرید وارد بازار شدن اقدام به فروش میکنن،واردات روازاد کنن میبینید که قیمت واقعی خودروها چنده،مزدا۳ سال۲۰۲۰ قیمتش ۲۱هزار دلاره با تعرفه گمرک ومالیات و عوارض۵۰۰تومان در نمیاد بعد این دلالهای بی وجدان چند نصل قبل رو میخوان به این قیمت بفروشن ولی هیچ کس نمیخره،حالا بماند که دلار الکی بالا رفته و صد درصد مثل هر سال که در اردیبهشت بالا رفته و بعد۶ ماه رسید به۱۱تومان

O,o
مهمان

۴۶ میلیون تومن؟
*شتر در خواب گاهی چ رویاهایی میبند…*

Tiger
مهمان

تا کور شود هر آنکه نتواند ببیند

Mehran
مهمان

تا چشمت درآد ،بیشعور نکنه رانت از بین رفته؟

O,o
مهمان

شما منظور من رو کامل اشتباه متوجه شدی…حالا کاریم به طرز حرف زدنتون ندارم چون قرار نیس مثل خودتون برخورد کنم.منظورم این بود که مثل اینکه شما یا نمیدونی مافیای خودرو ینی چی…یا اینکه خودتو زدی به اون راه یا شایدم داری یه دستی میزنی که دو دستی بگیری!