افزایش تعداد مراجعات به مراکز معاینه فنی

شنبه ۲۹ فروردین ۹۹ ساعت ۱۳:۲۲
افزایش تعداد مراجعات به مراکز معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران از افزایش تعداد مراجعات به مراکز معاینه فنی خبر داد و گفت: در راستای قطع شیوع ویروس کرونا طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی اجرا شده است.

حسین مقدم افزود: با توجه به این‌که پلیس راهور اعلام کرده است که از ۱۵ اردیبهشت ‌ماه نسبت به اعمال قانون و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام می‌کند، شاهد افزایش مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی هستیم.

وی با ذکر این‌که خودروهای تولید سال ۱۳۹۴ و ماقبل و خودروهای تولید سال ۲۰۱۵ و ماقبل مشمول دریافت معاینه فنی هستند، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مراکز معاینه فنی براساس مصوبات ستاد ملی کرونا و بخشنامه‌های شهرداری در یک شیفت کاری از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ به مردم خدمات ارائه می‌کرد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با بیان این‌که براساس مصوبات تعداد نیروها را از حالت حداقلی خارج کرده تا مراجعه‌کنندگان در صف قرار نگیرند، ادامه داد: هم اکنون مشکلی در پاسخگویی سریع به مراجعه‌کنندگان مراکز معاینه فنی نداریم، اما در صورت افزایش تعداد مراجعات لازم است که ساعت کاری افزایش یابد اما این تصمیم منوط به نظر ستاد کرونا است، اما هم اکنون مشکلی در مورد پاسخگویی سریع به مراجعات نداریم.

مقدم با ذکر این‌که پیش از این مراجعات به مراکز فنی روزانه ۱۸۰۰ مورد بود اما حالا به روزانه ۵۲۰۰ مراجعه رسیده است، اظهار کرد: از شهروندان درخواست می‌شود که پیش از مراجعه به مراکز معاینه فنی عیوب ظاهری خودرو مانند لاستیک و غیره را رفع کنند تا از مراجعه دوباره آنها خودداری شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با ذکر این‌که از شهروندان درخواست می‌شود که قبل و بعد از مراجعه به مراکز معاینه فنی حتماً خودروی خود را به ویژه ترمز دستی، فرمان و غیره را ضدعفونی کنند، گفت: شهروندان اگر نگران آسیب رساندن مواد ضدعفونی کننده به تجهیزات داخل خودرو هستند می‌توانند از سلفون استفاده کرده و ترمزدستی، فرمان و دنده خود را با سلفون بپوشاند تا به راحتی از وسائل جدا شوند.

وی با ذکر این‌که لازم است شهروندان قبل از مراجعه به مراکز معاینه فنی خودروی خود را ضدعفونی کنند تا زنجیره شیوع کرونا قطع شود، گفت: همچنین در همه مراکز خطوطی به رنگ قرمز و زرد مشخص شده است تا رانندگان پس از پیاده شدن از خودرو و تحویل آن به کارشناسان معاینه فنی در این محل‌ها قرار گیرند تا فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با اشاره به انجام تست‌های غربالگری در مراکز معاینه فنی برای پرسنل اظهار کرد: خوشبختانه تا امروز یک نفر بیمار مشکوک به کرونا نداشتیم.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar