خودروهای فاقد معاینه فنی تا ۱۵ اردیبهشت جریمه نخواهند شد

یکشنبه 24 فروردین 99 ساعت 15:42
خودروهای فاقد معاینه فنی تا 15 اردیبهشت جریمه نخواهند شد

مدیرعامل ستاد فنی خودروهای تهران گفت: دوربین‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر مثل گذشته موارد را ثبت می‌کنند، اما در وضعیت فعلی، خودروهای فاقد معاینه فنی تا ۱۵ اردیبهشت اعمال قانون و جریمه نخواهند شد.

حسین مقدم که در یک برنامه رادیویی با موضوع "فاصله گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی خودروها" سخن می‌گفت، در پاسخ به این سؤال که معاینه فنی برای خودروها در وضعیت کنونی الزامی است یا خیر؟ تصریح کرد: معاینه فنی برای کلیه خودروهای در حال رفت و آمد یک الزام است اما سردار هادیان فر در روزهای پایانی سال پیش اعلام کردند که خودروهای فاقد معاینه فنی تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعمال قانون نمی‌شوند.

مدیرعامل ستاد فنی خودروهای تهران یادآور شد: دوربین‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر مثل گذشته موارد را ثبت می‌کنند؛ اما در این وضعیت خودروهای فاقد معاینه فنی تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعمال قانون و جریمه نخواهند شد.

وی با اشاره به ازدحام شدید در مراکز معاینه فنی به خاطر مشمول شدن ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار خودرو برای مراجعه به این مراکز در اسفند و فروردین ماه هر سال گفت: برای جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی این فرصت داده شد تا در یک بازه زمانی بیشتری نسبت به معاینه فنی خودرو اقدام کنند.

مقدم با اشاره به فعالیت همه روزه کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران از ساعت ۸ صبح تا ۱۶:۳۰ بیان کرد: ما حسب بخشنامه وزارت بهداشت و شهرداری تهران، اقدامات گسترده‌ای در مورد فاصله گذاری اجتماعی انجام دادیم از جمله اینکه خطوط امنی را در سالن مراکز و بخش‌های دیگر مشخص کردیم تا مردم فاصله ایمنی را نسبت به یکدیگر رعایت کنند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar