ارسال پیامک به خودروهای فاقد معاینه فنی فعال در اسنپ

چهارشنبه 10 بهمن 97 ساعت 10:45
ارسال پیامک به خودروهای فاقد معاینه فنی فعال در اسنپ

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ارسال پیامک برای خودروهای اسنپ فاقد معاینه فنی خبرداد.

با اعلام خبر ارسال پیامک به خودروهای فاقد معاینه فنی فعال در شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ، گفت: در ادامه همکاری‌هایی که میان اسنپ و شهرداری تهران در حال پیگیری است، اسنپ به آن شمار از راننده‌های خود که خودروی آنها معاینه فنی ندارد، پیامک داده که تا روز شنبه هفته آتی فرصت دارند برای کنترل آلایندگی و دریافت معاینه فنی مراجعه کنند و در غیر این صورت حساب کاربری‌شان مسدود خواهد شد.

وی با ذکر اینکه ستاد معاینه فنی شهرداری هم هماهنگ کرده که مراکز الغدیر، شقایق، چمران و بیهقی به طور ویژه پذیرای خودروهای اسنپ باشند، گفت: طبق آمارهای غیررسمی، بیش از ۱۲ هزار خودرو که در اسنپ ثبت نام کرده‌اند، معاینه فنی ندارند. البته همه آنها فعال نیستند، ولی حتی شمار بسیار کمتر از این هم واقعاً برای آلودگی هوای تهران خطرناک است.

پیرحسین لو یادآوری کرد: خودروهایی که در اینگونه سامانه‌های اینترنتی فعالیت می‌کنند، اغلب چند برابر دیگر خودروهای شخصی و حتی بیشتر از تاکسی‌ها طی شبانه روز در رفت و آمد هستند. از این رو باید در خصوص آلایندگی آنها حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.

مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل شهرداری افزود: ما از هر قدمی که این مجموعه‌ها بردارند تا خدمات خود را به نفع کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر بهبود دهند، استقبال می‌کنیم و تا جایی که بتوانیم کمک هم می‌کنیم.

پیرحسین لو همچنین به رانندگانی که در تاکسی‌های اینترنتی کار می‌کنند، پیشنهاد کرد برای اینکه از تخفیف بیشتری در طرح ترافیک برخوردار شوند، برای دریافت معاینه فنی برتر هم اقدام کنند و گفت: خودروهایی که عمر آنها بالای چهار سال است و باید معاینه فنی بگیرند، اگر حد آلایندگی مجاز برای معاینه فنی برتر را داشته باشند، از این امتیاز برخوردار می‌شوند. علاوه بر آنها، خودروهایی که عمر زیر چهار سال دارند و قانونا نیاز به معاینه فنی ندارند هم اگر به مراکز تهران مراجعه کنند و از تست‌های آلایندگی با موفقیت عبور کنند، به آنها گواهی معاینه فنی برتر داده می‌شود و طرح ترافیک آنها با ۲۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar