استانداردهای ۸۵ گانه خودرو بدون وجود زیرساخت اثربخشی ندارد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
استانداردهای 85 گانه خودرو بدون وجود زیرساخت اثربخشی ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ذکر اینکه اجرای بخشی از استانداردهای ۸۵ گانه خودرو نیازمند ملزوماتی است، گفت: اگر این پیش نیازها و ملزومات به صورت کامل مهیا و آماده نباشد، اجرای استانداردهای ۸۵ گانه اثربخشی و کارآمدی ملموس و عینی در محصول نهایی برای مصرف کنندگان نخواهد داشت.

محمدرضا نجفی در مورد الزام خودروسازان به اجرای استانداردهای ۸۵ گانه از دی ماه امسال اظهار کرد: تحقق تمام استانداردهای ۸۵ گانه خودرو دربردارنده بقا و فعالیت اقتصادی خودروسازان است، ولی در عین حال استقرار این استانداردها باید متناسب با یک برنامه زمان بندی شده باشد.

نجفی با ذکر اینکه بخشی از این استانداردها باید قبلاً پیاده سازی می‌شد و در اجرای آن‌ها تأخیر وجود دارد، گفت: این‌ها استانداردهایی است که امروز حتماً باید به سمت استقرار و پیاده سازی آنها برویم، ولی اجرای بخش دیگری از آنها نیازمند ملزوماتی است که اگر به تمامی آماده و مهیا نباشند، اجرای استانداردهای ۸۵ گانه اثربخشی و کارآمدی ملموس و عینی در محصول نهایی برای مصرف کنندگان نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وجود پیش نیازهایی نظیر جاده‌های استاندارد و بنزین یورو ۵ برای تحقق بخشی این استانداردها یک ضرورت است، اظهارکرد: برای تحقق بخشی از استانداردها که نیازمند زیرساخت است، باید بر پایه مبانی کارشناسی توافقی میان سازمان استاندارد و خودروسازان انجام شود. در واقع زمان اجرای آنها باید بر پایه امکان سنجی نتیجه گرایانه استانداردها که قابلیت عملیاتی شدن و بهره برداری از نظر مصرف کننده داشته باشد، تعیین شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar