افزایش تولید به رغم تحریم صنعت خودرو

چهارشنبه 15 مرداد 99 ساعت 11:59
افزایش تولید به رغم تحریم صنعت خودرو

معاون امور صنایع وزارت صمت در بازدید از ایران خودرو از افزایش تولید در سال جاری به رغم محدودیت های ایجاد شده برای صنعت خودرو خبر داد و گفت: اقدامات خوبی در این صنعت انجام گرفته است که در این راستا ایران خودرو توانسته در حوزه توسعه ساخت داخل و هم در مورد طراحی و تکوین محصولات گام های خوبی بردارد.

مهدی صادقی نیارکی با ذکر این مطلب گفت : ایران خودرو سعی کرده با نوآوری بر روی پلتفرم های موجود خود و با بهبودهایی که بر روی محصولات خود انجام می دهد، محصولات متنوع و با کیفیت بهتری را به بازار عرضه کند و این بسیار ارزشمند است.

صادقی نیارکی در خصوص تعهدات معوق ایران خودرواعلام کرد: ایران خودرو توانسته که با افزایش تولید و کیفیت محصولات، و با شتاب مناسب، تعهدات معوق خود را نسبت به مدت زمان مشابه در سال اخیر کاهش دهد و مجموع این حرکت ها سبب عرضه بیشتر خودرو به بازار شده است.

وی با اشاره به اهتمام بالای مجموعه ایران خودرو برای ساخت داخل و خودکفایی محصولات افزود: باید توانمندی تولید خودرو از زمینه دانش فنی و بومی گرفته تا توان فنی مهندسی خودروسازان و قطعه سازان داخلی و تمامی زیر مجموعه های آن به بالاترین میزان افزایش پیدا کند.

معاون امور صنایع وزارت صمت نقش طرح های فروش فوق العاده و پیش فروش های انجام گرفته از طرف ایران خودرو را در تنظیم بازار موثر دانست و گفت: طبق مصوبه کمیته خودرو باید ۶۰ درصد تولید به تعهدات جاری و معوق اختصاص یابد و ۴۰ درصد مابقی می تواند در قالب طرح های فروش فوق العاده، پیش فروش های سالانه و مشارکت در تولید به کار گرفته شود.

وی افزود : بر اساس این مصوبه که از اردیبهشت امسال به اجرا درآمد خودروسازان داخلی از جمله ایران خودرو به طور متناوب طرح های فروش متنوعی را به اجرا درآوردند که با دنبال کردن این طرح ها و ادامه روند افزایش تولید، افزون بر این که می توانند تعهدات خود را به خوبی مدیریت کنند، یقینا بازار به سمت متعادل شدن هم حرکت خواهد کرد.

صادقی نیارکی در پایان گفت: در شرایط سخت تحریم های ظالمانه علیه کشور و مردم عزیزمان و در این جنگ نابرابر اقتصادی کاری که خودروسازان داخلی انجام می دهند، جهاد اکبر است و این دستاورد بزرگی برای مجموع سیاست گذاران صنعت خودرو و حامیان این صنعت و ایران خودرو است که توانسته اند شرایط خود را به سامان کنند.

شاتا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar