افزایش قیمت سی ان جی و سهمیه بندی بنزین از ابتدای خرداد ماه

افزایش قیمت سی ان جی و سهمیه بندی بنزین از ابتدای خرداد ماه

رئیس انجمن جایگاه‌داران سی ان جی با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی از ابتدای خرداد ماه گفت: برای بنزین هم سهمیه به خودرو از 60 لیتر برای خودروهای شخصی تا 180 لیتر برای عمومی در نظر گرفته خواهد شد.

اردشیر دادرس رئیس انجمن جایگاه‌داران گاز مایع فشرده CNG با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر افزایش قیمت CNG از تاریخ اول خرداد سال جاری گفت: البته در این مصوبه سه شرط برای افزایش قیمت CNG در نظر گرفته شده که سهمیه بندی و افزایش منطقی قیمت بنزین یکی از این شروط است خواهد بود و همچنین گفته شده است که برای تاکسی‌ها و خودروهای عمومی شرایط سهمیه متفاوت خواهد بود. همچنین افزایش قیمت گاز مایع فشرده LPG برای حمل و نقل هم انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به موضوع افزایش قیمت بنزین گفت: افزایش قیمت بنزین به احتمال زیاد همزمان با افزایش قیمت CNG رخ خواهد داد و تاکنون چند سناریو در این خصوص مطرح است که سناریوی نخست مربوط به مرکز پژوهش‌های مجلس، سناریوی دوم مربوط به نهاد ریاست جمهوری و سناریوی سوم مربوط به وزارت نفت است.

رئیس انجمن جایگاه‌داران CNG با اشاره به اینکه 95 درصد از تاکسی‌ها دوگانه سوز هستند و 75 درصد خودروهای عمومی گازسوز هستند، گفت: انتظار ما بر این است که قیمت CNG معادل 20 درصد قیمت بنزین باشد و بر این اساس مقرر شده قیمت CNG با افزایش 40 تومانی از 415 تومان به 454 تومان برسد.

دادرس با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص سهمیه بندی بنزین گفت: نظریه‌های گوناگونی در این باره وجود دارد که سهمیه‌ها به خودرو اختصاص یابد و از 60 لیتر برای خودروهای شخصی تا 180 لیتر برای خودروهای عمومی و تاکسی باشد که البته سهمیه برای خودروهای دوگانه‌سوز کاهش پیدا خواهد کرد.

شب پیش با بررسی‌هایی که از منابع مختلف انجام شده بود، معلوم شد که از نزدیک به یک ماه دیگر قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند و سهمیه‌بندی شروع می‌شود.

این گزارش حاکی است، نمایندگان مجلس هم طرحی را در دستور کار خود داشتند که با اجرای سهمیه بندی بنزین سهمیه به جای اینکه به خودرو داده شود به هر فرد تعلیق گیرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar