افزایش 607 درصدی شکایات در زمینه خودرو

افزایش 607 درصدی شکایات در زمینه خودرو

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: پرونده‌های وارده در مورد خودرو به سازمان تعزیرات نسبت به سال پیش افزایش 607 درصدی داشته که از دستگاه‌های ذیربط شکایت شده و به سازمان تعزیرات ارجاع شده است.

سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه این سازمان گفت: در 9 ماه اخیر سال جاری قریب به 400 هزار پرونده با رشد 11 درصدی نسبت به قبل برای بررسی وارد سازمان شده‌اند.

میزان مبلغ تخلف با رشد 21 درصدی حدود 70 هزار ریال بوده است.

در حوزه کالا و خدمات هم 279 هزار و 376 پرونده داشتیم و متخلفین به مبلغ 35 هزار میلیارد ریال جریمه شدند. در حوزه بهداشت و درمان هم 34 هزار و 600 پرونده تشکیل و متخلفین 155 هزار میلیارد ریال جریمه شدند.

رایگانی در مورد کارخانه‌هایی که از ذرات دامی در فرآورده‌های انسانی استفاده می‌کردند، توضیح داد: دو کارخانه با دو هزار تن ذرات دامی با ارز 4200 تومانی داشتیم که به جای استفاده از این ذرات در چرخه گوشت در چرخه انسانی در تولید اسنک استفاده شده است. این دو پرونده را به شعب البرز فرستاده‌اند و هر دو کارخانه پلمب شده است. 700 تن از این مواد در فضای باز و غیر بهداشتی نگهداری می‌شدند.

وی افزود: در مورد گشت‌های سیار هم 83 هزار بازرسی داشته‌ایم که 29 هزار و 20 واحد مورد تخلف بوده و بیش از 32 هزار واحد بدون تخلف بوده‌اند. به طور کل 31 هزار و 828 پرونده در گشت‌های سیار تشکیل شده است که 415 هزار میلیارد ریال جریمه نقدی داشته‌اند.

رایگانی در بحث خودروها ادامه داد: سیاست سازمان تعزیرات بر آن است که هر کس از ارز نیمایی استفاده می‌کند، باید با قیمت‌های تعیین شده کالاها را به مصرف کنندگان ارائه دهد. در 9 ماه اخیر 4926 پرونده در مورد تخلف خودرو به سازمان تعزیرات ارجاع شده و به مبلغ دو هزار میلیارد ریال جزای نقدی هم محکومیت تعیین شده است. از این بین 164 هزار پرونده در مورد قاچاق خودرو بوده است. به طور کل پرونده‌های وارده در مورد خودرو به سازمان تعزیرات نسبت به سال پیش افزایش 607 درصدی داشته است که از دستگاه‌های ذیربط شکایت شده و به سازمان تعزیرات ارجاع شده است از این میان 328 پرونده مختومه شده‌اند. به علاوه با حضور همکاران سازمان تعزیرات دو هزار خودرو هم به مردم تحویل داده شده است.

مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar