امروز قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون تومان است اما ۳۷ میلیون می‌فروشیم

بروزرسانی در: یکشنبه 26 خرداد 98 ساعت 15:16
امروز قیمت تمام شده پراید 39 میلیون تومان است اما 37 میلیون می‌فروشیم

رئیس انجمن خودروسازان با ذکر این که نزدیک به ۹۰ درصد از قطعات الکترونیکی خودرو از جمله ECU وارداتی است، افزود: شاید بعضی از قطعه‌سازان داخلی بتوانند این قطعات الکترونیکی را تولید کنند ولی میزان تولید قطعات کفاف نیازمندی گروه‌های خودروساز را نمی‌دهد.

احمد نعمت ‌بخش، در رابطه با تصاویر منتشر شده در مورد انبار خودروهای ایران خودرو اظهار داشت: اکثر خودروهای موجود در انبار این گروه دارای کسری قطعات الکترونیک هستند و این گروه در تلاش است تا این مشکل را برطرف نماید.

وی با ذکر این که نزدیک به ۹۰ درصد از قطعات الکترونیکی خودرو از جمله ECU وارداتی است، افزود: شاید بعضی از قطعه‌سازان داخلی بتوانند این قطعات الکترونیکی را تولید کنند ولی میزان تولید قطعات کفاف نیازمندی گروه‌های خودروساز را نمی‌دهد.

رئیس انجمن خودروسازان اضافه کرد: هم اکنون بدهی دو گروه خودروساز به قطعه‌سازان به خاطر سرکوب‌ قیمت‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان است و این مبلغ هنوز تسویه نشده است. این موضوع نشان می‌دهد قطعه‌ساز هم منابع کافی برای تولید قطعات گروه‌های خودروساز ندارد.

نعمت ‌بخش در مورد این که چرا خودروهای موجود در انبار ایران خودرو تکمیل و به دست مصرف‌کننده نمی‌رسد تا بازار تا اندازه‌ای با کاهش تقاضا مواجه شود، گفت: شش ماه پیش شایعه احتکار خودرو توسط گروه‌های خودروساز از طرف برخی مطرح شد که در نهایت آقای سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بررسی‌های انجام شده این موضوع را رد کردند. هم اکنون بنده هم تاکید می‌کنم احتکاری در گروه‌های خودروساز وجود ندارد.

وی با تاکید بر این که روزانه ۱۸۰۰ دستگاه خودرو توسط هر یک از شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تولید می‌شود بیان کرد: متاسفانه ۵۰ درصد این حجم تولید تجاری‌سازی نشده و به خاطر کمبود قطعه راهی انبارها می‌شود. ما باید تلاش کنیم تا کمبود قطعه را جبران و خودروها را راهی بازار نماییم.

رئیس انجمن خودروسازان با اعلام این که امروز قیمت تمام شده پراید برای گروه‌های خودروسازی ۳۹ میلیون تومان است ولی آنها مجبورند این خودروها را ۳۷ میلیون تومان به فروش برسانند، گفت: خودروساز هم اکنون با زیان محصول تولید می‌کند و هیچکس پاسخگوی زیان آنها نیست.

تسنیم

آیا کمبود قطعات خودرو واقعیت دارد؟

هزینه انتقال سند کلیه مدل‌های پراید در سال ۹۸

پراید اشانتیون برای خریداران خودروهای لوکس!

اعدام مافیای دلالی خودرو قیمت پراید را به ۲۰ میلیون تومان برمی گرداند!

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "امروز قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون تومان است اما ۳۷ میلیون می‌فروشیم"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ممرضا
مهمان

رو پیشونیمون چیزی نوشته؟

ده زلده
مهمان

لعنت بر پدر کسی که دروغگو و درده