اولین نمونه جعبه فرمان هیدرولیک وانت زامیاد رونمایی شد

شنبه 25 اسفند 97 ساعت 13:25
اولین نمونه جعبه فرمان هیدرولیک وانت زامیاد رونمایی شد

در مراسمی با حضور مدیران ارشد شرکت‌های زامیاد و فرمان خودروی سپاهان، اولین نمونه جعبه‌فرمان هیدرولیک بال‌اسکرو باهدف خوداتکایی و داخلی سازی قطعات خودرو، ضمن ایجاد و افزایش اشتغال، در گروه زامیاد رونمایی شد.

اصغر رمضانی، معاون مهندسی شرکت زامیاد در این مورد گفت: توجه به افزایش ساخت داخل و داخلی سازی قطعات محصولات تولیدی زامیاد همواره مدنظر مدیریت ارشد سازمان بوده است؛ ازاین‌رو استفاده از دانش فنی متخصصان داخلی باعث شده است تا علاوه بر اشتغال‌زایی و پایداری در اقتصاد، در حوزه‌های تأمین، پشتیبانی و قیمت تمام شده هم یک آسودگی خاطر برای تأمین قطعات در ارتباط با خودروهای سبک زامیاد به وجود بیاید.

وی اضافه کرد: جعبه فرمان هیدرولیک بال‌اسکرو از به‌روزترین دانش فنی و تخصصی ساخت قطعات خودرو در دنیا برخوردار است و استفاده از آن در محصولات سبک تجاری زامیاد علاوه برافزایش دقت می‌تواند گشتاور، راندمان و گردش فرمان را حتی در خودروهایی با ظرفیت حمل بار بالا (که مختص خودروهای سبک زامیاد است) ارتقاء بخشد.

رمضانی با تأکید بر ارتقاء کیفی محصولات سبک گروه زامیاد یادآوری کرد: تست‌های عملکردی، نشتی، دوام، ضربه و ... بخشی از آزمایش‌های فنی است که بر روی جعبه‌فرمان هیدرولیک بال‌اسکرو انجام می‌شود و نصب جعبه فرمان هیدرولیک به روی محصولات سبک زامیاد خواهد توانست علاوه برافزایش رضایتمندی مشتریان، نمره رده کیفی محصولات این گروه را افزایش دهد.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به بومی‌سازی و افزایش داخلی سازی قطعات خودروهای سبک گروه زامیاد و نصب آن بر روی وانتنیسان و در مراحل بعدی بر روی وانت پادرا و ریچ خواهیم توانست تغییرات و به روزرسانی قطعات را هم راستا با نمونه خارجی آن با کمترین هزینه انجام دهیم.

بنابراین گزارش، سید قاسم قاسمی نیا مدیرعامل گروه فرمان خودروی سپاهان هم در مورد این پروژه گفت: با توجه به وضعیت کنونی در مجموعه صنایع خودروسازی کشور و تحریم‌های ظالمانه، از چندی پیش با تعامل گروه زامیاد بر آن شدیم با اتکا به توان و تخصص متخصصان و نیروهای توانمند داخلی، نخستین نمونه صنعتی جعبه فرمان هیدرولیک بال‌اسکرو را تولید کنیم.

قاسمی‌نیا با اشاره به تأثیر داخلی سازی این محصول یادآور شد: هر واحد جعبه فرمان بال‌اسکرو ۲۰۰ دلار ارزبری دارد که با احتساب ۳۰ هزار واحد جعبه فرمان در سال، مقدار ۶ میلیون دلار سالانه از کشور خارج می‌شد که با امکان داخلی سازی این محصول، می‌توان علاوه بر عدم خروج ارز از کشور، در سال‌های آتی شاهد صادرات و ارزآوری این محصول به کشور هم باشیم.

وی تصریح کرد: این فناوری برای نخستین بار در ایران بومی‌سازی شده است و به صراحت می‌توان گفت دانش فنی و تجهیزات تولید این محصول منحصراً در اختیار شرکت فرمان خودروی سپاهان، شریک تجاری گروه زامیاد است و این شرکت با بهره‌گیری از دانش فنی که در اختیار دارد، توانایی طراحی و تولید انواع جعبه‌فرمان بال‌اسکرو مورداستفاده در خودروهای تجاری وانت، کامیونت و کامیون و... را دارد.

وی با اشاره به میزان اشتغال زایی پروژه داخلی سازی جعبه فرمان بیان داشت: در این پروژه، برای بیش از ۵۰۰ نفر نیروی کار فرصت شغلی مستقیم و ۱.۵ برابر آن فرصت شغلی غیرمستقیم پایدار ایجادشده است.

قاسمی‌نیا ضمن تقدیر از حمایت معنوی شرکت زامیاد از این پروژه اعلام کرد: امید است با توجه به برنامه تولید و روند روبه‌جلوی پروژه داخلی سازی، از سال آینده تولید انبوه جعبه فرمان هیدرولیک بال‌اسکرو و تحویل آن به گروه زامیاد شروع شود.

لازم به ذکر است: مجموعه فرمان یک سیستم فوق ایمنی محسوب می‌گردد که نهایت دقت در طراحی و تولید این قطعه موردنیاز است؛ جعبه فرمان بال‌اسکرو،‌ نوعی از جعبه فرمان در خودروهای سگمنت تجاری است که به لحاظ قدرت،‌ اصطکاک فوق‌العاده پایین، عملکرد مناسبی را به ثبت رسانده است.

سایپانیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar