تاخیر در تصمیم‎ گیری درباره افزایش قیمت خودرو

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
تاخیر در تصمیم‎ گیری درباره افزایش قیمت خودرو

عضوی از شورای رقابت با اعلام اینکه این شورا با ارسال نامه ای به بانک مرکزی نرخ تورم بخشی ۵ ماهه نخست امسال را درخواست کرده است، گفت: پس از دریافت نرخ تورم، شورا در مورد تغییرات قیمت خودرو تصمیم گیری خواهد کرد.

ولی ملکی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، در رابطه با جلسه امروز شورای رقابت که به منظور بررسی قیمت خودرو تشکیل شده بود، عنوان کرد: این جلسه با حضور مدیران عامل دو شرکت خودروساز برگزار و اعضاء سوالاتی در مورد دلایل افت تولید، فروش و حتی ابهامات احتکار خودرو مطرح کردند.

وی با بیان اینکه خودروسازان در این جلسه توضیحاتی را در مورد این موضوعات مطرح کردند، افزود: یکی از دلایل خودروسازان برای افزایش قیمت و هزینه تولید، رشد نرخ ارز بود و معتقد بودند، با افزایش قیمت مواد اولیه داخلی و نرخ ارز فروش خودرو با قیمت‌های فعلی برای آنها به صرفه نیست.

این عضو شورای رقابت افزود: خودروسازان احتکار خودرو را هم به صرفه ندانسته و اعلام کردند روزانه بیش از ۲ هزار خودرو تولید می‌کنند که احتکار این مقدار به هیچ عنوان منطقی نیست، البته تعدادی از خودروها در انبار شرکتها به دلیل کمبود قطعه قرار دارند که در صدد تأمین قطعات و عرضه آنها در سطح بازار هستند.

ملکی با اعلام اینکه در پایان این جلسه قرار شد شورای رقابت با ارسال نامه‌ای به بانک مرکزی نرخ تورم بخشی ۵ ماهه نخست امسال را دریافت کند، گفت: البته در این جلسه خودروسازان لیستی از افزایش هزینه های خود به شورا ارائه کردند اما جمع بندی قیمت خودرو در شورا به دریافت نرخ تورم بخشی از بانک مرکزی موکول شد.

وی اظهار داشت: پس از دریافت نرخ تورم بخشی ۵ ماهه نخست امسال، شورای رقابت با دریافت جزئیات قیمت تمام محصولات، در مورد تغییرات قیمت خودرو تصمیم گیری خواهد کرد.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar