مردم نباید تاوان خواب زمستانی خودروسازان را بپردازند

چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۸ ساعت ۱۵:۲۸
مردم نباید تاوان خواب زمستانی خودروسازان را بپردازند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عقیده دارد مردم به خاطر بی‌توجهی خودروسازان به تولید خودروهای هیبریدی و کم مصرف ناچارند پول بیشتری برای خرید بنزین پرداخت کنند.

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص صحبت‌های رئیس سازمان محیط زیست مبنی بر اینکه اگر قرار بر تولید استاندارد موتورسیکلت و خودروها باشد، باید کارخانجات را تعطیل کنیم، گفت: هم اکنون نمی‌توان از خودروسازان انتظار اصلاح سریع ساختار و تولید خودروهای استاندارد را داشت چون طی ۴۰ سال اخیر که این شرکت‌ها از منابع کافی و بسیار برخوردار بودند، برای تولید خودروی کم مصرف اقدامی نکردند، حال چگونه با بدهی‌های بسیاربتوانند برنامه‌ای برای تحقق این امر داشته باشند.

خودروسازان برنامه‌ای برای ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی نداشتند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه ۴۰ سال خودروسازان را به حال خود رها کردیم، افزود: این شرکت‌ها برنامه‌ای برای ارتقای کیفیت نداشتند و سال به سال از کیفیت آنها کاسته شد به گونه‌ای که حال تنها چارچرخ تولید می‌کنند.

وی ادامه داد: خودروسازی در ایران دولتی است و مدیران مهمان هستند به همین خاطر برنامه ریزی مناسبی برای ارتقا کیفیت و تولید خودروهای کم مصرف و هیبریدی نداشتند.

گرانی خودرو در بازار بی معنا است

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین در خصوص گرانی پراید و پژوه ۲۰۶ در هفته‌های گذشته، اظهار کرد: از آنجایی که طی سال‌های اخیر خودروها اسقاط نشده‌اند گرانی در بازار بی معنا است چون خودروهای موجود در بازار می‌تواند نیاز مصرف کنندگان و تقاضا را رفع کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزایش قیمت بنزین را یکی از دلایل گرانی خودرو در بازار دانست و اضافه کرد: در ماه‌های گذشته به خاطر تکمیل خودروهای موجود در کف پارکینگ، عرضه  خودرو به بازار صعودی بود ولی هم اکنون که تعداد این خودروها کاهش پیدا کرده علیرغم ثابت بودن تولید خودروسازان، عرضه به بازار کاهش پیدا کرده است.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar